Windows 10 Anniversary Update na HP Pavilion dv6-6030ew i problemy z AMD Radeon HD 6770m/ Intel HD 3000

1) Kilka słów wstępu.

Systemy Windows zajmują szczególne miejsce w moim życiu. Nie to żebym był fanatykiem i wyznawcą Microsoftu, co to to nie. Jednak w domu i biurze, jeżeli tylko mam możliwość, to korzystam właśnie z ich oprogramowania. Do zadań, które mam do wykonania po prostu idealnie się nadaje. Ponieważ Microsoft sprawia, że moje życie jest odrobinę łatwiejsze to ja staram się też coś dawać od siebie.

Comarch ERP XL i Optima — koszmar aktualizacji

Jedna z firm dla której świadczę usługi od niepamiętnych czasów używa oprogramowania Comarchu. Dokładniej Comarch ERP XL (dawniej znany jako CDN XL) oraz Comarch ERP Optima (dawniej OPT!MA). Software ten służy do wspomagania pracy przedsiębiorstwa, m.in. zarządzania dokumentami, stanami magazynowymi, pracownikami, generowania raportów i wielu, wielu, wielu innych rzeczy. Z mojego punktu widzenia służy do spędzania snu z powiek działom IT.

Problem z Outlook.com i pomoc techniczna Microsoftu — ciąg dalszy 2016-06-06

2016-06-06 Czara się przelała i sam wziąłem się do pracy.

Od ostatniego wpisu Microsoft wiele razy się ze mną kontaktował ale nie widziałem żadnych postępów w pracach nad rozwiązaniem problemu (dla przypomnienia: Poprzedni wpis ). Cała sytuacja zaczęła mnie dosyć mocno irytować, ponieważ niezliczoną ilość razy prosili mnie np. o sprawdzenie czy aby na pewno nie mam tej gęby gdzieć w kontaktach.

Problem z Outlook.com i pomoc techniczna Microsoftu

1. Prolog

Przeglądałem dobreprogramy w poszukiwaniu ciekawych informacji i mój wzrok przykuł artykuł „Office 365 Personal i terabajt na OneDrive przez rok za darmo”. Jako, że jestem subskrybentem usługi pomyślałem, że miło będzie zachować parę groszy w kieszeni. Po wizycie na stronach Microsoftu posmutniałem, ponieważ zdałem sobie sprawę, że raczej mnie ta promocja nie dotyczy.Nie tracąc jednak nadziei zalogowałem się na stronie https://login.live.com.

Dziełko "O migracji do wyższej wersji Windowsa (7, 8, 8.1, 10)"

Wpis traktuje o aktualizacji Windowsa od wersji 7 przez 8 i 8.1 aż do 10.

W 2011 roku kupiłem laptopa z Windows 7 Home Premium 64-bit:HP Pavilion dv6-6030ewIntel i5-2410M (2,3 GHz - 2,9 GHz turbo)8 GB RAMAMD Radeon HD 6770M / Intel HD 3000128 GB SSD (Zapis: 275 MB/s / Odczyt: 285 MB/s) + 500 GB HDD (7200 obrotów)Dodatki: Bluetooth, czytnik linii papilarnych, czytnik kart pamięci, kamera, mikrofoni zaczęło się..

Dni świetności 7

Na fabrycznej wersji systemu laptop działał sprawnie.

Windows To Go - Windows 8 bootowany z USB

Spis treści:

  • 1. Kilka słów wstępu
  • 2. Windows To Go tylko dla wybrańców?
  • 3. VMware Workstation 9 i problemy z USB 3.0
  • 4. Windows To Go - Instalacja
  • 5. Windows To Go - pierwsze uruchomienie
  • 6. Windows To Go - funkcje
  • 7. Wpływ sprzętu na pracę i wydajność
  • 8. Testy
  • 9. Podsumowanie

1. Kilka słów wstępu

W moim arsenale pendriveów i dysków przenośnych zawsze znajduje się przynajmniej jeden, który zawiera jakąś linuksopodobną dystrybucję.