DIY — budujemy własną mini wycinarkę CNC, część 4

W dzisiejszym wpisie opiszę moje zmagania z konfiguracją Frezarki oraz oprogramowaniem. Nie zabraknie moich drobnych modyfikacji i pomysłu na przystosowanie frezarki aby można było frezować nią bez podłączania laptopa, czyli zamontowanie pod nią komputerka Banana PRO z ekranem dotykowym.

Oprogramowanie

W trzeciej części serii pisałem, że do ukończenia projektu i uruchomienia pierwszych frezów pozostało mi opanowanie oprogramowania do obsługi CNC. Wszystkie problemy na które natrafiłem były związane z firmware-em i konfiguracją oprogramowania.

DIY — budujemy własną mini wycinarkę CNC, część 3

Dość długo kazałem wam czekać na kolejny wpis o CNC do tworzenia PCB, ale wpadło miedzy czasie wiele innych projektów, które miały wyższy priorytet. Jednak ostatnio wróciłem do projektu i udało mi się go ukończyć, choć jeszcze zostało mi opanowanie oprogramowania. W między czasie autorzy projektu zaktualizowali i zrobili upgrade urządzenia do wersji 2.X. Ja zaczynałem budowę jeszcze wersji 0.93 i ukończyłem ją na etapie uruchomienia i sprawdzenia maszyny (wersja 0.97).

96 Boards HiKey od LeMaker

HiKey to całkiem nowy wydajny mikrokomputer pokroju Raspberry Pi czy Banana Pro posiadający 8 rdzeniowy procesor Kirin 620 oparty o projekt Linaro LCG 96boards. HiKey w odróżnieniu od innych płytek pracuje na logice 1.8V co obecnie może sprawiać problemy z powodu braku lub małej ilości takich modułów na rynku, ale mocą i swoimi rozmiarami może pokazać pazur.