reklama

150 tys. abonentów Internetu w Netii

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwość oferowania przez operatorów alternatywnych usług dostępu do Internetu na łączach TP SA spowodowała lawinowe wzrosty ilości abonentów pozyskanych przez konkurencję narodowego operatora.

Dodatkowym bodźcem rozwojowym okazała się decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej zmieniająca umowy między TP, a operatorami alternatywnymi dostosowując je do warunków ramowej oferty Bitstream Access. W praktyce umożliwiła ona korzystanie na łączach TP z usług telefonicznych i dostępu do Internetu oferowanych przez jednego operatora alternatywnego (wcześniej było możliwe jedynie korzystanie z usług głosowych lub Internetu).

Netia mogła już w kwietniu tego roku mogła pochwalić się 100 tys. abonentów Internetu (70-procent wzrostu od początku roku). Obecnie ponad 150.000 klientów korzysta z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu oferowanego przez tą firmę. Podczas ostatniej akcji promocyjnej umowy podpisało ponad 42 tys. nowych klientów. Plany Netii sięgają 200 tys abonentów jeszcze w tym roku.

Tegoroczne zmiany związane z umożliwieniem korzystania z usług dostępu do Internetu na łączach TP spowodowały bardzo ostrą rywalizację wśród dostawców Internetu. W efekcie nastąpił nie tylko odpływ części klientów TP na rzecz konkurentów ale przede wszystkim zaobserwowaliśmy spadki cen na rynku połączone z ciekawymi ofertami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało