WebDeveloping cz.2 i 1/2, git w praktyce

Ale mi poszło! Sam siebie zaskoczyłem. Część połówkowa druga jest już online. Tym razem o tym jak praktycznie używać gita na podstawie repozytorium dp_blog na githubie. Nie ma tutaj sensu więcej pisać więc, choć youtube się słabiej pozycjonuje niż treści pisane, na tym skończę.

Linkownia

https://github.com/conish/dp_blog - kod bloga do pobrania z gita

http://code.google.com/p/tortoisegit/ - stąd pobierzecie TortoiseGit

http://code.google.com/p/msysgit/downloads/list?q=full+installer+offic... - a stąd msys

WebDeveloping, cz. II - routing, paginacja i komentowanie

Od ostatniej części minęły już planowane dwa tygodnie, czas więc podzielić się z Wami kolejną częścią tej serii. W tej części zrezygnowałem z tworzenia na Waszych oczach kodu. Wszystko przygotowałem wcześniej, za to wszystko starałem się omówić. A było o czym mówić. Od seo, routingu, przez pozycjonowanie, komentowanie, po pożal się Boże css, responsive design i niekolorującego składnie netbeansa.

Kocham polskie gry!

Kocham gry komputerowe. Śmiałe wyznanie, jak na trzydziestolatka, prawda? Mimo wszystko uważam, że tak właśnie sprawa wygląda. I nie boje się do tego przyznać. Zaczęło się bardzo dawno temu, gdy dostałem swój pierwszy komputer. C64, ilu z nas nie zaczynało od niego? Albo od atari. Pamiętam jak dziś "strzałka L", która służyła do wczytywania danych z odpowiednio przewiniętej kasety. I strojenie głowicy... I wychodzenie z pokoju w czasie ładowania gry, tak, żeby najmniejszy podmuch, najmniejsze drganie powietrza nie spowodowało błędu.

WebDeveloping cz.1 i 1/2

Naprawdę ciężko jest coś napisać, gdy mój blog powoli przyjmuje formę video. Wszystko w zasadzie powiedziałem już w filmie... No, ale tych, którzy sięgną do niego mogę spróbować zachęcić. Niniejszym: ta część nie będzie dotyczyła stricte rozwoju aplikacji, a jest bardziej powrotem do korzeni. Pokazuję w nim firebuga, jak używać i co fajnego można dzięki niemu uzyskać, opowiadam o DOMie, rodzicach, rodzeństwie i dzieciach (ale w kontekście web). A na końcu staram się wytłumaczyć pozycjonowanie w CSS przy pomocy atrybutów position oraz float.