Dzięki tej dystrybucji już nigdy nie spojrzę na Linuksa tak jak kiedyś

I. Jaki jestem

Uważam się za średnio doświadczonego użytkownika komputerów, tzn. nie napiszę programu, bo nie umiem programować, serwera od ręki też nie postawię bo nie ma aż takiej wiedzy. Za to składanie komputerów mam w małym paluszku, z rozwiązywaniem problemów związanymi z nimi też sobie całkiem dobrze radzę. Instalowanie jakiegokolwiek systemu operacyjnego nie sprawia mi również większych problemów.

Ale mniejsza o to, nie chodzi o przechwałki, wstęp ma w krótki sposób przedstawić jakie mam podejście do komputerów.

Opera 12 - opcja tłumaczenia stron oraz zaznaczonego tekstu

Opera to jedna z moich ulubionych przeglądarek ale brakowało mi zawsze w niej szybkiej możliwości tłumaczenia zagranicznych stron lub wybranego tekstu. Z początku testowałem różne dodatki ale żadne nie spełniały moich oczekiwań, więc postanowiłem wykombinować aby wkomponować możliwość tłumaczenia w przeglądarkę. Poszperałem trochę w internecie i było wiele różnych poradników, ale część albo nie była aktualna, albo powodowała problemy, albo nie była wygodna w użyciu, więc stworzyłem swoje własne opcje tłumaczenia korzystając z kilku różnych poradników oraz z mojej wiedzy.

Windows 8 - inne spojrzenie na Modern UI

Na początku tego wpisu chciałbym powiedzieć że nie jestem jakiś zaślepionym obrońcą firmy Microsoft (a to dla tego że mi za to nie płaci :D ), i na pewno będzie to znacznie krótszy wpis niż ten który wstawiłem wcześniej o GNU/Linuksie. Wracając do sedna tematu chciałbym w pewien sposób obronić Modern UI w Windowsie 8 jakoby że jest on uznawany jako negatywna rzecz tego systemu.

Linux i moje przemyślenia na jego temat

Witam.

Jak zapewne zauważyli stali bywalcy jest to mój pierwszy temat na blogu na DobreProgramy.pl. Zazwyczaj udzielam się w komentarzach, ale też i zdarza się to dosyć rzadko, ponieważ często lubię poczytać o ciekawostkach, ale zazwyczaj nie mam nic konkretnego do powiedzenia.