Najpopularniejsze i najlepiej płatne języki programowania – warto je poznać lepiej

 • @Shaki81 Jak ktoś lubi programować to sam się nauczy tego co uzna za stosowne ;) a jak nie to uczelnia programisty z niego i tak nie zrobi :)
  15.03.2018 11:45

 • @GNUser Bzdury opowiadasz. @Helga88 ma rację, że tylko wydaje Ci się, że jesteś obiektywny. "Programowanie na GNU/Linux jest wygodniejsze". Ty słyszysz jak to brzmi? Już pomijając fakt, że to zależy co się programuje to sam system to jeszcze nie wszystko :|. Ja akurat używam VS na windowsie właśnie dla tego, że uważam to środowisko za najwygodniejsze na świecie. Oczywiście to moja opinia. Podkreślam jednak, że sam wybrałem to środowisko a nie pracodawca. A już gadanie, że pracodawca zmusza programistów do używania windowsa... lol. Może masz kiepskiego pracodawcę? Ja z tego co widziałem - to zwykle zespół programistów decyduje o tym na czym pracuje. Ale jak już mówiłem, to też zależy co się programuje. Ja aktualnie nie mam wyjścia i tak czy inaczej muszę używać Windowsa i VS (tzn w teorii poza VS mógł bym używać czego innego, tylko po co?) nie zmienia to jednak faktu, że wcześniej też go używałem. Ty pewnie zaraz mi powiesz, że jestem głupi a te 70% z wykresu to ludzie zmuszeni plus jedna osoba - ja którego nie zmuszali. LOL po prostu.
  15.03.2018 10:12

Aplikacja TVN-u stała się niezłym sposobem na „darmowy” Internet

 • W orange na kartę za 25 jest za darmo do wszystkich + 20 GB neta (chyba tylko jak ktoś ma długo numer ale pewności nie mam). Tak czy inaczej spoko oferta i bez umowy.
  26.02.2018 8:27

ZUS sprawdza rencistów na Facebooku i odmawia przyznawania świadczeń

 • @MartinaNeumayer A coś więcej o tej podobnej sytuacji w Hiszpanii? Pomijam już fakt, że zapewne "dwano temu" to była baaaaardzo podobna sytuacja. Praktycznie druga Polska. Niby miałaś ekonomię na studiach a wyjątkowo emocjonalnie i abstrakcyjnie podchodzisz do tematu. Nie spodziewał bym się. Ja jestem po informatyce i wydaje mi się, że przyjmuję to na chłodniej.
  08.02.2018 11:22

 • @MartinaNeumayer Najprostrzy sposób ucieczki. Wiem coś, ale Ci nie powiem, rzucę ogólniekiem i sam sprawdź czy to pół-prawda, cała prawda czy g prawda. Po co? Ja Ci mówię, że masz głupie pomysły a Ty mi na to "sprawdź, że nie". Nie sprawdzę. Skoro nie chcesz udowodnić, że Twoje pomysły to nie wymysły impulsywnego dziecka to Twoja sprawa. Jeżeli nie jesteś w stanie podać źródła tej rewelacji, to uważam to za tą ostatnią prawdę i tak zapewne było.
  08.02.2018 11:38

 • @MartinaNeumayer Z jednej strony mówisz o tym, że ZUS powinien paść i zostać zlicytowany a z drugiej, że państwo powinno dbać o swoich obywateli oraz, że dostali marne 6 gr podwyżki. ZUS to taka piramida finansowa - aby jedni mogli dostawać emeryturę i podwyżki do nich - inni muszą pracować i płacić. Przeczysz sama sobie. Zamknijcie ten **** ZUS... ale płaćcie emerytom dalej i więcej. Spoko. Idealny świat z jednorożcami. Abstrahuję od przekrętów i marnowania kasy. To jest inny temat.
  08.02.2018 10:02

 • @MartinaNeumayer Nie da się od tak zamknąć ZUSu i otworzyć nowej firmy. Dalej krążysz wokół jednorożców i idealnych światów - nie pod kątem działania ZUS czy AOK a pod kątem tego jak dokonywać zmian). Ja wiem, że ZUS działa źle i wiem, że należało by coś z tym zrobić. Ale wiem też realnie, że należało by go restrukturyzować a nie jak Ty czy Twój znajomy - "nie potrafię zrozumieć dla czego on jeszcze nie zbankrutował". Poczytaj trochę, przemyśl i dowiesz się, że jak by zbankrutował to wielu ludzi zostało by na lodzie. I to, że dalej istnieje jest na rękę własnie dla tych biednych ludzi o których piszesz. Należy usprawnić jego działanie a nie zakopać. Powoli i systematycznie.
  08.02.2018 11:03

Duży wyciek maili i haseł z popularnego polskiego serwisu motoryzacyjnego

 • @aqqa Z artykułu wynika, że mogły zostać złamane metodą bruteforce. Najpierw czytaj - później komentuj :P
  06.02.2018 11:53

iPhone X ma problem z odbieraniem połączeń, ekran za późno reaguje

 • @Fhj To nie jest takie proste. Zakładam, że nigdy nie programowałeś i nie masz pojęcia jak potwornie złożone jest oprogramowanie. Nie zmienia to faktu oczywiście, że iOS wcale nie jest taki super jak by Apple i jego fani chciało aby był. Ba - ja zdecydowanie wolę Androida. Ale porównywanie studenciaka który dłubie w customromie do programistów Apple na podstawie błędu jest głupie.
  06.02.2018 10:56

Czas przejść na AMD? Błąd w procesorach Intela spowolni komputery o 30%

 • @szlachcianin Przecież to właśnie te najstarsze procesory nie mają tej luki. Wszystkie nowe procesory intela ją mają. I po co pisać głupoty?
  05.01.2018 12:47

 • @szlachcianin Owszem, ale jak to się ma do tego co napisałeś? Kto rozpoczął zabijanie 32 bit procesorów? Intel? A jaki ma w tym interes? Że ludzie przejdą na AMD bo intel nie ma bezpiecznych na tą chwilę? Czy może AMD? Ale w takim wypadku chodzi im raczej o zachęcenie klientów do ich procesorów a nie o zabijanie starych. A może strona 3? Jaki ma interes w zabijaniu starych procesorów? Twoja pierwsza wypowiedź po prostu jest teorią spiskową nie mającą sensu. O to mi chodziło :P
  10.01.2018 9:07

Apple przyznaje, że celowo spowalnia iPhone'y

 • A zastanawiałem się, czy nie kupić sobie iPhone'a. Wiedziałem, że Apple dyma klientów ale myślałem, żeby nauczyć się programować na ich telefony. Teraz jednak zmieniłem zdanie. To na prawdę jest beznadziejny telefon. Z roku na rok coraz gorszy.
  21.12.2017 14:03

Bitcoin za 15000 dolarów. To już dawno przestało być zwykłym szaleństwem

 • @TomTar A to już inwestować kwot których straty nie odczujesz nie można? Nie trzeba od razu inwestować oszczędności życia :|
  08.12.2017 15:40

 • Ludzie! Na tym można tyle zarobić a Wy tylko, że na pewno walnie i wszyscy stracą. Nie wszyscy. Masa ludzi się nieźle wzbogaci. Ja np zainwestowałem 5000 i teraz co miesiąc wszystko co jest ponad 5k wypłacam. I wiecie co? Co miesiąc zarabiam. Nawet jak w końcu pierdzielnie, to:
  1. Super szkoła i nowe doświadczenie
  2. Zapewne i tak wyjdę na plusie
  3. A może uda się zarobić znacznie więcej niż pare stów miesięcznie?

  Zainwestowałem kwotę, której ewentualna strata nie będzie dla mnie mocno odczuwalna i dzięki temu zarabiam. Prosta i bezpieczna inwestycja na bardzo wysoki procent. Pozdrawiam tych "to bańka, stracicie, czyste zło, to nie ma wartości!". Może czas przestać gadać głupoty a zacząć zarabiać? Ci bogaci zwykle nie trzęsą portami bo można stracić. Ci co trzęsą zwykle nie są bogaci (chyba, że po rodzicach :P)
  08.12.2017 15:17

Imgur potwierdza wyciek haseł około 1,7 mln użytkowników

 • @Ernest Magnus Hasła z innych serwisów nie są przesyłane, przesyłana jest jedynie informacja że Ty to TY. W takim przypadku nie ma obaw. Przynajmniej tak wynika z mojego stanu wiedzy. Ale już email mógł wyciec.
  27.11.2017 21:13

Zakaz handlu w niedzielę: luka w ustawie zmusi do wyłączania aplikacji mobilnych

 • @edmun ale Silver napisał tylko, że czemu ustawa ma dać wolny wybór? Przecież to się by nie różniło niczym od tego co jest teraz. Teraz też możesz powiedzieć że nie chcesz i zostać zwolniony. Ustawa spowodowała by że pracodawca powiedział by aaa jak tak to ok bo ustawa daje Ci takie prawo? Lol. Sam nie wiesz czego się czepiles i tyle.
  28.10.2017 9:48

„E-booki”: ostatnia papierowa książka jaką przeczytasz. Konkurs!

 • @SER$ Do tej pory zawsze myślałem, że na telefonach czytają tylko Ci co nie czytają prawie wcale. Ale patrząc teraz na komentarze - jestem w szoku. Wychodzi, że jednak takich osób sporo. Może coś w tym jest. Ja jednak na pewno nie zamienił bym mojego czytnika na kom. Mam galaxy s4 więc nie najnowszy telefon ale też nie staroć. Czytanie na nim książek? Coś strasznego. Lubię z moim (póki co malutkim) synem wyjść na spacer i gdy on śpi, ja sobie czytam. Nie przeszkadza mi jasne słońce. Na komórce bardzo męczy oczy, nawet na maks podświetleniu które momentalnie wykończyło by mi baterię. Gdy wracam ze spaceru zostawiam czytnik w wózku a nie pod ładowarką. Jak widzę, że się kończy bateria - to spokojnie jeszcze kilka dni poczytam. Czytnik to dla mnie na serio coś co zastępuje książki bo jest wygodne. Komórka dla mnie to natomiast ułomny odpowiednik który się nada w awaryjnych sytuacjach. Mimo to widzę, że cała masa osób ma inne zdanie. I nie rozumiem tego - ale ich nie obrażam. To ja po prostu nie rozumiem. Ty SER$ natomiast jesteś typem człowieka który twierdzi, że dużo czyta ale z jego zachowania można wnioskować, że za wiele mu to nie daje.
  25.09.2017 10:58

inkBOOK: jak został zaprojektowany polski Kindle?

 • Chyba nie ma co przekonywać kogoś na siłę. Jeżeli mu starcza czytanie na smartfonie to zakładam, że dużo nie czyta, a może nie mam racji i może faktycznie tyle mu wystarczy. Jego sprawa. Moim zdaniem każdy, kto dużo czyta (prozy, nie technicznych książek z wykresami, diagramami itp.) wie, że czytnik jest lepszy. Pozostałych nie ma po co przekonywać bo widocznie dla nich nie jest konieczny.
  23.05.2017 8:56

Wiedźmin 3: Dziki Gon GOTY, podstawka z dodatkami w jednym pudełku i atrakcyjnej cenie

 • @Kłębek drutu: Miałem podobnie z 1. (fajny klimat) i 2. (jakoś nie wciągnęła mnie) częścią. Ale 3 to zdecydowanie inna liga. Oczywiście na plus. Polecam.
  31.08.2016 9:52