Linux w instytucjach — no i dostało mi się za moją niewiedzę

Może tytuł nie do końca oddaje to co mam na myśli, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Do rzeczy więc. Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiła się informacja o tym, że Rosjanie rezygnują z Windowsa i palnąłem wówczas gafę na temat Linuxa w Monachium. Postanowiłem przyjrzeć się tej sprawie głębiej (wiem, szybki jestem:)) i wyszło na to, że jednak nie miałem racji. Ale może po kolei.

„Blogger od kuchni” — wywiad z xomo_pl

Jako, że czas leci niebłaganie to przyszła pora na kolejny wywiad. Tym razem padło na użytkownika o nicku xomo_pl, który pisze od kilku dobrych lat na naszym blogu. Rozpiętość tematyczna jego wpisów jest dość duża - od sprzętu poprzez gry do recenzji oprogramowania włącznie. Jednym słowem na jego blogu dla każdego coś dobrego. Zapraszam więc do przeczytania zapisu rozmowy jaką odbyliśmy jakiś czas temu.

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (1) cz.58

Jakieś 2 lata temu nasz kierownik działu "Strategii i rozwoju szpitala" (swoją drogą to bardzo ciekawy dział administracji w szpitalu - ale o tym może kiedy indziej) poinformował mnie o możliwości uzyskania dofinansowania na rozwój informatyzacji w szpitalu pod kątem dostosowania oprogramowania do wymogów "Elektronicznej dokumentacji medycznej ", jakie narzuca na nas NFZ.