Mam małe święto — 300 wpisów na blogu

Ale ten czas zasuwa. Jeszcze niedawno byliśmy na 9 zlocie a tu już pojawiają się pierwsze wzmianki o jublileuszowym zlocie. Data jest już prawie znana (wystarczy przejrzeć forum), o miejscu tez już niektórzy wiedzą, ale cicho-sza;). Ale jak tu o HZ marzę, a ja mam swoje małe blogowe święto.To jest mój 300 wpis blogowy na naszym portalu. Nie chwaląc się, chyba jeszcze nikt na blogu dp od początku jego istnienia nie stworzył i opublikował aż tyle wpisów:) Niejako mogę też świętować drugie moje "wydarzenie" na portalu, a mianowicie osiągnąłem prawie 10 tys.

Specjalista ds. teleinformatycznych — XP do Lamusa, w końcu, choć niekoniecznie cz.67

8 Kwietnia 2014 roku Microsoft oficjalnie zakończył 13 letnie wsparcie dla Windowsa XP. W tym czasie sam XP'ek przeszedł wiele zmian i poprawek. Najważniejszą chyba było wprowadzenie Service Packa 2, który zmienił na lepsze wiele rzeczy w tym systemie. Ale nie o tym chciałem w dzisiejszym wpisie. Dziś o tym, że jednak pomimo swojego słusznego wieku Windows XP jeszcze ma przed sobą kilka lat życia.

Na początku 2014 roku miałem w szpitalu 110 komputerów z czego 90 pracowało na XP'ku.

Troszkę nostalgii dobroprogramowej po raz drugi — pirat i papuga

Jakiś czas temu w krótkim wpisie wrzuciłem zrzuty ekranowe wszystkich poprzednich wersji naszego portalu. Bardzo miło było odbyć taka podróż wstecz. Pomysłem sobie, że można by tamten wpis rozszerzyć o kilka kolejnych aspektów, a że Kubut w swoim ostatnim wpisie przypomniał mi o piracie i papudze, którzy przez kilka lat gościli co piątek na naszych łamach to pomyślałem, ze przypomnę co i jak zwłaszcza że strona

Shaki81Lab: Acer Aspire 5732ZG i niewielki problem

Jakoś dawno nie miałem w rękach żadnego nowego sprzętu (kilka dni temu coś się trafiło, ale o tym w kolejnych wpisach), a więc recenzji brak. Jednakże ostatnio przez moje ręce przewinęło się kilka uszkodzonych sprzętów, postanowiłem więc podzielić się "wrażeniami" z naprawy z pozoru prostej awarii. Zlecenie było z pozoru dość proste - komputer Acer Aspire 5732ZG nie uruchamia Windowsa i przez chwilę pojawia się niebieski ekran i komputer się restartuje. Uszkodzony system, ewentualnie problem z pamięcią RAM.