„Blogger od kuchni” — wywiad z mktos

Minęła połowa miesiąca, a więc mamy czas na kolejny wywiad. Pozostaje nam coraz mniej blogerów do przepytania, ale na szczęście zawsze znajdzie się ktoś jeszcze nie był odpytywany, a zasługuje swoim dorobkiem na umieszczenie w tej serii. Tym razem nie jest inaczej bo dzisiejszy bloger pisze na naszej platformie od kilku dobrych lat. Ima się on różnych tematów, co prawda wpisów nie jest jakaś oszałamiająca ilość, ale tematyka różnorodna i ciekawa. Tym blogerem jest mktos.

Dell Latitude 7350 + Dell Wireless Dock — nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło (cz.2)

W pierwszym wpisie pokazałem jak nowy Dell prezentuje się od strony sprzętowej. Tym razem może jednak kilka słów o oprogramowaniu i 3 popołudniach w boju z nim. Jeśli chodzi o oprogramowanie to dostałem praktycznie golasa, samo urządzenie z systemem operacyjnym (Windows 10 PRO 64-bit) i kompletem zainstalowanych sterowników (backupu tych sterowników na dysku w formie instalatorów nie zlokalizowałem).

Dell Latitude 7350 + Dell Wireless Dock — dobre złego początki (cz.1)

W poniedziałek z rana otrzymałem sporej wielkości paczkę, z której wywnioskowałem, że chyba Kristov_pl się pomylił i przysłał mi jakiś stacjonarny komp zamiast laptopa:) Szybko się jednak okazało, że środku siedział sobie 13 calowy laptop Dell Latitude 7350 wraz z tajemniczym wówczas dla mnie pudełkiem o nazwie Dell Wireless Dock. Po włączeniu hybrydy okazało się, że komputer ma zainstalowany Windows 10 w wersji PRO. No dobra może już czas najwyższy pobawić się dłużej nowym dzieckiem z Microsoftu.

Amiga w salonie – CDTV w akcji (cz.9)

Równoległe z klasycznymi komputerami Commodore International postanowił wypuścić na rynek coś innego, a mianowicie protoplastę dzisiejszych komputerów typu Media-Center. W zamyśle konstruktorów miał to być jeden z pierwszych komputerów, który można postawić w salonie obok telewizora, a swoim kształtem nie będzie odbiegał od sprzętów stosowanych w tamtych czasach jako "dostawki do telewizorów", taki jak np. odtwarzacz VHS. Głównym zamysłem było rozpowszechnienie nowego nośnika informacji jakim wówczas była płyta CD.