Intel i7 4770k + Asus Z87 Deluxe - Podsumowanie i moja opinia

Okres testów dobiegł końca. Recenzowany sprzęt już siedzi z powrotem w pudełku i czeka na wysyłkę. Ja w tym czasie siedzę przy moim starym sprzęcie i zastanawiam się, co o tym wszystkich myśleć.

Testowanie było fajną zabawą i cennym doświadczeniem. Wiem, co poszło dobrze, a co mogło pójść lepiej i będę wiedział na przyszłość, jak sobie z tym radzić. Ten ostatni dzień jest dniem refleksji. W jakim stopniu wykonałem swój plan, podsumowanie plusów i minusów testowanego sprzętu oraz jego ogólna ocena.

Zacznijmy od mojego planu.

i7 4770k vs i7 3770k - Szybkie porównanie

Witam w przedostatnim wpisie na tym blogu (jak ten czas szybko leci ;) ). Dzisiaj zrobimy sobie małe porównanie Ivy Bridge i Haswella. Zapraszam.

Testy porównawcze wykonałem w wPrime 2.10, Cinebench 11.5 i AIDA64.

Tutaj możecie zapoznać się z zestawem testowym.

Wszystkie czynności były wykonywane na stockowych ustawieniach oraz po podkręceniu.

Intel i7 4770k - procesor z piekła rodem

Długo zwlekałem z zamieszczeniem tego wpisu, ale nie mogłem pominąć tak istotnej kwestii związanej z testowanym sprzętem Intela. Chodzi mianowicie o temperatury.

Od samego rozpoczęcia testów pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłem uwagę to horrendalnie wysokie temperatury wytwarzane przez recenzowaną jednostkę. Były one na tyle wysokie, że bałem się, by nie uszkodzić procesora i zastanawiałem się, czy lepiej nie ryzykować i nie robić testów po OC.

Intel i7 4770k - krótki test grafiki zintegrowanej HD 4600

Witajcie. Dziś zajmiemy się tzw. "integrą" testowanego przeze mnie procesora. Testy przeprowadziłem w porównaniu z GTX 660 w programie 3D Mark i dwóch starszych grach.

Wyniki z 3D Mark:

Gigabyte GTX 660

HD 4600

Różnica jest ogromna, co raczej nikogo nie dziwi. Można powiedzieć, że test w 3D Marku zrobiłem raczej z poczucia obowiązku ;)

Zobaczmy sobie jak HD 4600 poradził sobie w grach. Pod lupę wziąłem pierwszą część słynnego Risena i klasyczną ścigankę Burnout Paradise.

Wi-fi GO! - z czym to się je?

Witajcie. Dzisiaj spojrzymy sobie na ciekawą funkcjonalność oferowaną przez recenzowaną przeze mnie płytę Asusa. Zwie się ona Wi-fi GO!, a sama w sobie składa się z przeróżnych mniej lub bardziej przydatnych bajerów.

Może zacznijmy od tego, o co w tym w ogóle chodzi. Po co to i na jakiej zasadzie działa. Wi-fi Go zostało stworzone z myślą, by móc zdalnie sterować komputerem przez urządzenia mobilne korzystając przy tym z sieci wi-fi. Jak to się sprawuje w praktyce? Zobaczcie.

4-Way Optimization- Przydatna funkcjonalność, czy niepotrzebny dodatek?

Nadszedł czas, by przyjrzeć się bliżej temu, co oferuje recenzowana przeze mnie płyta główna. Asus strasznie chwali się swoją rewolucyjną funkcjonalnością, którą chlubnie nazywa 4-way optimization.

Składają się na nią 4 główne podfunkcje. Są to m.in.:

TPU

Umożliwia podkręcanie procesora prosto "z pulpitu", aby było potrzeby, by przełączać się do BIOSu i restartować komputer nie wiadomo ile razy.

Intel i7 4770k + Asus z87 Deluxe - Benchmarki, czyli "to co tygryski lubią najbardziej" cz.2

Witam w drugie części wpisu poświęconego benchmarkom. Dzisiaj nasza i7mka zostanie poddana testom w programie wprime 2.10, Cinebench 11.5 i Luxmark. Miłego czytania ;)

wPrime 2.10 32MB

Prosty program to sprawdzenia wydajności CPU na jednym i wielu rdzeniach.

8 wątków

Procesor moim zdaniem osiągnął świetny wynik. Prawdę mówiąc myślałem, że pójdzie mu trochę gorzej. Sądziłem, że wynik będzie bliższy granicy 8 sekund. Pozytywne zaskoczenie.

1 wątek

i7 4770k + Asus z87 Deluxe - przygotowania

Witam w moim pierwszym wpisie ;)

Po paru problemach jestem w końcu gotowy do pierwszych testów (których wyniki powinny się wkrótce pojawić). W środę się dowiedziałem. Paczkę otrzymałem w czwartek. W piątek załatwiałem lepszy wentylator (ciężko testować na BOXowym chłodzeniu ;) ). W sobotę montowałem zestaw testowy.