Subiektywnie o Huawei GT 2

 • @Andrzej Tarnowski zależy do czego porównać. Samsung wartych to wydatek 1,2k . Garmin to już totalnie inna półka. Apple watch to wiadomo. W porównaniu z xiaomi jest zdecydowanie drożej, aczkolwiek górna półka cenowa to nie jest.
  A z tym boldem to dzięki. Zwrócę na to uwagę następnym razem.
  07.01.2020 17:39

 • @Czajo Cena obecnie to 899, natomiast w chwili pisania jest problem z dostępnością zegarka w sklepach. Musiałem troszkę polować.
  07.01.2020 11:04

Hackathon, czyli sposób na programistyczną monotonię

 • @Anonim o nie... to by nie było fajne... dostalibyśmy papkę, której już jest jakby pod dostatkiem wszędzie... ;) obiema rękami byłbym przeciw ;)
  19.12.2019 9:49

 • @Waka często to co mówisz jest prawdą, ale tylko częściowo. "nic się nie znają" - na kodowaniu pewnie nie. Zadaniem drużyny nie jest tylko stworzenie pięknego kodu, ale też umiejętne go zaprezentowanie. Byłem z drugiej strony, gdzie team skupił się przez 24 H na prezentacji i o mało nie wygrał, chociaż rozwiązanie praktycznie nie istniało. Także liczy się kod + pomysł + prezentacja(!) .
  19.12.2019 13:52

Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów, ale to wy dostaniecie prezenty! Dziesiątki prezentów!

 • Wszystkiego najlepszego dla redakcji i dla całej społeczności , która współtworzy portal :)
  09.12.2019 9:11

Kod z błędem ze StackOverflow był kopiowany do tysięcy programów

 • @Anonim "LiNuKSIaRSTO GuPiE" , bo przecież na githubie nie znajduje się kod na żadne inne platformy :D :D :D Weż się czasem zastanów co piszesz, bo siara ;)
  05.12.2019 14:48

Jaki język programowania wybrać? Python wyprzedził Javę, JavaScript wciąż liderem

 • @Dorion300 "Kompilacja to proces tłumaczenia kodu napisanego w jednym języku (języku źródłowym) na równoważny kod w innym języku (języku wynikowym)" - to akurat jest transpilacja, choć granica jest raczej dość cienka, to kwestia, czy jest to "kod maszynowy", czy "język".
  @Anonim to zwykły burak atakujący ludzi na ślepo.
  15.11.2019 22:54

 • @KyRol "to twór obrośnięty w telemetrię"
  Telemetria jest po coś. prawda? Gdybym Ja tworzył Visual studio to TEŻ BYM CHCIAŁ WIEDZIEĆ jak użytkownicy używają mojego IDE. Po co? PO to żeby go lepiej rozwijać. Teraz niektórzy drżą na samą nazwę " telemtria" - to jest potrzebne. Jest to świetne źródło danych. NIe siejmy paniki, bo ktoś chce wiedzieć np. ilu osobom się wywaliło na starcie. Powiedz lepiej CO oni takiego zbierają czego nie chcesz i JAK to wykorzystują że tego nie chcesz.
  15.11.2019 22:58

 • @KyRol mnie nie chodzi że chuda korporacja. Tak - mają zysk z tego, bo pozwala im to przewagę konkurencyjną budować. Nie chcesz żeby ktoś twoje narzędzie ulepszał, ale chcesz mieć dobre narzędzie.... No to widzisz jest problem ;)
  Wiadomo twój wybór....
  16.11.2019 9:02

 • @Anonim Burak z Ciebie i tyle - nie będę się zniżał do twojego poziomu.
  16.11.2019 9:11

 • @Dorion300 widziałem że to z Wiki. :) Spoko.
  Natomiast zdanie brzmi bardziej jak transpilacja dla mnie ;)
  Kompilacje rozumiem jako przerobienie na kod nie zrozumiały dla człowieka, czyli maszynowy. No ale problem zaczyna się w momencie , kiedy pytamy co jest zrozumiałe dla człowieka :) w c# na przykład... Da się czytać CIL? Noooo... Da się ;)
  19.11.2019 19:13

Windows 10. Śpieszmy się kochać funkcje, tak szybko odchodzą—a użytkownicy to niezdary

 • A to nie jest już trzeci news o tym na DP?
  11.11.2019 8:31

Ubuntu 19.10 udostępnia prywatne pliki bez zgody użytkownika

 • @wielkipiec no bedzie się działo.... ;) popcorn wstawiony. okulary 3d są ;)
  06.11.2019 20:21

Czemu nie mam ikon notyfikacji w Gnome?!

 • Hej,
  Fajnie że napisałeś odpowiedź, a jako że niejako zostałem wywołany do odpowiedzi to postaram się :)

  1) Ja się zgadzam, że mogą być obiektywne trudności ze standaryzacją i starymi bibliotekami. No ale cóż... jeśli używasz starego oprogramowania , to bądź świadom, że ono MOŻE ci zepsuć user expirience.
  to po pierwsze. Po drugie Ludzie z EOS nie podają tego argumentu. Piszą o wizji systemu.
  No i po trzecie... to tylko techniczne perturbacje, nie znaczy, że się nie da. Podobnie z waylandem.
  2) jeśli przyjąć to za przyczynę do przemyśleń i zmian, to cóż... Słabo, bo UX nie powinien z tego wynikać.
  3) jeśli chodzi o trend do ujednolicania między desktopem a mobilką , to ja go bardzo nie lubię i myślę że on już padał nie raz ( jak dla mnie: różne zadania= różne interfejsy). Jednak tak. Masz rację - jest taki trend trochę. Natomiast w moim androidzie na górze widzę jakby podobną koncepcję :) a w notyfikacjach widzę, które aplikacje działają w tle. Podobne w sumie.

  Generalnie piszesz o technicznych przyczynach, a zwykłego użytkownika one trochę nie powinny obchodzić. No dobra. piszesz że to dało bodziec do zmian - też źle. Bodźcem do pozytywnych zmian są badania UX, eksperymenty, telemetria, dane, zdrowy rozsądek i czasem czyjeś wyczucie smaku ;) Nie przeciwności techniczne.


  A Enlightenment to cóż.... też jakby kartą swojej popularności nie zagra, bo nie ma czym chyba :)
  Dawno nie słyszałem żeby ktokolwiek wspomniał o Elive OS albo Enlightenment w ogóle. Ostatnio o tej bibliotece słyszałem przy okazji Samsunga i Tizena(chyba używają i wspierają to z tego co pamiętam) :)
  05.11.2019 21:43

Tanie bezprzewodowe słuchawki QCY T5 i konkurs!

 • a co tam... jak się bawić to się bawić ;)

  #QCYDP
  05.11.2019 19:50

Elementary OS Juno - poprawiamy decyzje twórców

 • @Sisco dzięki :)
  05.11.2019 8:33

 • @Helga88 tylko po co w takim razie wchodzisz w każdy wpis o linuksie?
  "Ja linuksarstwa nie trawię, bo rżną głupa ciągle i wszędzie." - Czasami ludzie mają jak z wegetarianizmem. Jak nie powiedzą że nie lubią linuksa to ich coś boli od środka. Fajnie że nam o tym powiedziałeś bo byśmy nie wiedzieli. :)
  A ja się cieszyłem że nikt nie użył określenia "łindowsiarstwa", "linuksiarstwa" tak długo. Gratulacje. Jesteś pierwszy ;) (Mam nadzieje że ostatni)
  06.11.2019 6:29

 • @Helga88 myślę że nawiedzonych znajdzie się po dwóch stronach "barykady". I po dwóch stronach są też zwykli ludzie.

  Mnie osobiście wojenka WIN/LIN/MAC śmieszy. Co mi się nie podoba, to że na forach linuksowych, windowsowych, macowych panuje w miarę netykieta. A jak tylko się te grupy zejdą razem, netykieta idzie w odstawkę. Trochę to bez sensu. Można się kłócić, nie zgadzać, krytykować bez wjeżdżania na niski poziom.

  Spoko że lubisz czytać o Linuksie w takim razie - nawet jeśli to jest dość specyficzny poradnik jak ten :)
  06.11.2019 12:44

 • @Helga88 Filozofia opensource to szeroki temat. Masz na myśli filozofię za MIT, BSD, GPL, Creative Common, LGPL? W której wersji ?

  Genrealnie gra typu wiedźmin raczej szansy zaistnieć w opensource by nie miała, bo by się nakłady nijak nie zwróciły... Podobnie jest innymi rzeczami. Ale dzięki opensource z kolei świat idzie do przodu- przykładów pełno. "Po Abandonware-owe" opensource też przyczynia się do tego, że pewne rzeczy mogą być dalej rozwijane.... także tak do końca zły ten opensource chyba nie jest. Co nie?
  Oba (główne) "typy licencjonowania" są potrzebne dziś.

  No i weź już skończ z tym "linuksiarstwem" . "Linuksartwo z założenia jest nawiedzone" - masz błędne założenia.
  @Anonimo - no to właśnie odpisałeś zdaje się nie? a tak to by się ucięła dyskusja ;)
  06.11.2019 20:06