Miałem ja kiedyś „Internet”…

 • @tylko_prawda: "Nie chciał robić antyreklamy."

  Nie wiem na co te spekulacje co chciałem, a czego nie :P Napisałem o moich zamiarach wprost w moim pierwszym komentarzu :)
  22.03.2016 22:58

 • @tylko_prawda: Ten tekst w założeniu nie ma się wyszukiwać po wpisaniu jakiejkolwiek nazwy marki. Po prostu. A jak zinterpretujesz dany opis, to już Twoja sprawa prywatna. Dosłownie, na opak, pokrętnie, między wierszami – osobiście nic do tego nie mam :)

  Dodam tylko, że następny tekst na ten temat, jeśli się pojawi, będzie zawierał dokładne opisy, nazwy i sytuacje, poparte faktami, testami prędkości i cytatami z obsługi reklamacyjnej.

  Od mojej dawnej reklamacji u jednego z operatorów, opisanej zresztą na tym blogu, siedziałem cicho, grzecznie licząc, że coś się zmieniło. Okazuje się, że to prawda, zmieniło – na gorsze. Skoro nie można uprzejmością, to trzeba sposobem. Któryś z zastosowanych musi zadziałać :)
  22.03.2016 11:26

Modyfikacja ustawień reklam

 • @WODZU: To się ustawia w swoim panelu reklam - czy ma zgarniać "z automatu" czy w jakiś sposób dostosowane.
  @Canaletto: Wyłączam adblocka na DP jako formę wsparcia finansowego dla portalu, który cenię. Jeśli Ty jeździsz tutaj na adblocku to szczerze współczuję podejścia. Jeśli właściciel witryny ma na coś potencjalny wpływ, należy to zgłosić i to on odpowiada za ewentualne odsianie zgłoszenia z bugtrackera. Nie Ty.

  Przez takie "niezaśmiecanie, bo a nuże to nie ich wina tylko kogoś wyżej i nie mają na to wpływu" do dziś odkrywane są błędy czy to w Androidzie (gdzie ktoś je wykrył u Samsunga a nie zgłosił, bo to pewnie sprawa Google, a Google nic nie wiedziało, bo z kolei Samsung nie miał skąd wiedzieć, żeby im to przekazać - sytuacja abstrakcyjna, proszę się nie doszukiwać jakiejś ukrytej prawdy). Przez takie niezaśmiecanie bugtrackerów kupa OpenSource'owych programów ma problemy, bo ktoś coś przeoczył, co ktoś inny zbagatelizował.

  Mam nadzieję, że rozwiałem Wasze wątpliwości co do zasadności mojego zgłoszenia :)
  08.03.2016 11:27

Upad(ł) pad, niech żyje pad! – felieton, który stał się multirecenzją – cz. 1

 • @Druedain: Sprowokuję Cię, żebyś napisał materiał stricte o tym kontrolerze ze wszystkimi szczegółami? ;)

  Co do części drugiej mojego felieto... mojej recenzji - w tym tygodniu będzie :)
  29.02.2016 0:20

 • @KeraVX: Mój tresowany chochlik drukarski zeżarł mi s z głodu :D Chodziło o wiersze ;)
  22.02.2016 2:46

 • @Druedain: Jakoś mnie jego konstrukcja nie przekonuje. Chętnie bym się o nim dowiedział więcej, choć z opinii sieciowych które dotychczas czytałem wynika, że nie sprawdza się tak dobrze jak klasyczne pady...
  20.02.2016 0:14

Ujarzmiamy (na ile jest to możliwe) nowe Menu Start w Windows 10

Plastik jest wieczny, za drogi Samsung Galaxy S5 Neo kontynuuje tradycję

 • @Scorpions.B, bez urazy ale liczba błędów w artykule na cm2 treści jest przerażająca. Coraz bardziej martwi mnie kwestia korekty na DP. "Zegarek" zamiast "zegarem", "wykonanych" zamiast "wykonany". I najlepsze stwierdzenie, że odświeżanie S5 to sięganie do "starszych konstrukcji", oraz, że mogliśmy się spodziewać niższej wydajności Neo od edycji podstawowej ze Snapdragonem.
  07.08.2015 19:14

Ski Challenge

 • @Shaki81: czemu więc Google Chrome (aktualny na 2015-03-01 godz. 17:55 czasu polskiego) interpretuje instalator tej gry jako plik niebezpieczny i utrudnia pobieranie? :)
  01.03.2015 17:56

Bezprzewodowe ładowanie z OMEGĄ

 • @adi0922: O tym nie pomyślałem... :D Choć w gruncie rzeczy za takowy robi moja S5-tka jak jej się qcamera-daemon z nieznanej przyczyny przywiesi i wyciąga 1% baterii na 30 sekund :)
  25.02.2015 0:08

Sprytne podejście do inteligentnego zegarka

 • @nemono: Przyznaję, że wyrażenie "rebrandowany" jest tutaj odrobinę nieprecyzyjne, choć w mojej opinii jest to trochę jak z innym recenzowanym dzisiaj przeze mnie produktem - mamy firmę Ednet, która jest producentem (z fabryką) sprzętu, i firmy Assmann i Omega, które ten produkt wprowadzają pod swoją marką. Choć i to nie jest do końca szczęśliwe porównanie, wiem.

  Odnośnie jednak Chronosa Eco - wersja WeLoop różni się nieznacznie w kontekście oprogramowania samego zegarka, które jest w mojej opinii odrobinę bardziej dopracowane (choć wnioskuję to jedynie po zrzutach ekranowych i prezentacjach oraz opiniach w sieci, nie jest więc to potwierdzona "badaniami" opinia). Ponadto, wszystkie watchface'y są robione pod WeLoop, nie zaś pod GoClever - co też daje do myślenia.
  24.02.2015 1:10

Zapowiedź – sprytne podejście do inteligentnego zegarka

 • @Jim1961: Rzecz w tym, że to jest to motto ;)
  04.01.2015 18:42

Nie chcę siać paniki, ale przez aktualizację Windowsa wyłysiałem

 • @duffee: A juz myślałem, że nie koty, a konie rasy trojańskiej hodujesz... ;)
  @MaXDemage: przednie, jak zawsze, i to pomimo faktu, że nie trawię Twojego poczucia humoru :D
  18.12.2014 0:51

Test pamięci przenośnych - NoiRioN

 • @whattever (niezalogowany): Uhu, wykop sprzed 3 lat :D Nieźle. Niestety, nie rozumiem Twojego pytania. Mógłbyś / Mogłabyś je sprecyzować? :)
  14.12.2014 23:01

„Go home Facebook, you're drunk” – prywatność zagrożona?

 • @djDziadek: Coś w tym jest ;)
  12.12.2014 9:31

 • @Vanshei: problem nie leży na poziomie uzyskania autoryzacji (logowanie + kod sms) lecz już po zalogowaniu. Najprawdopodobniej, bliżej niezidentyfikowane osoby otrzymują dostęp do identyfikującego Cię klucza sesji lub do danych cache'owanych przez serwer, co skutkuje nieautoryzowanym dostępem do zawartości.

  Jeśli problem dotyczy kluczy sesji, wówczas rozwiązaniem byłoby zakończenie wszystkich aktywnych sesji (można to zrobić z menu bezpieczeństwa). Jeśli jednak dotyczy on pamięci podręcznej serwera - tutaj wiele zdziałać się nie da.
  12.12.2014 0:21

Producenci SSD szukają oszczędności: nie tylko Kingston zmienia podzespoły na gorsze

 • Już wcześniej OCZ robił takie przekręty z PenDrive'ami poniżej 16GB, co wyszło na jaw po HZ 2012 kiedy te peny dostali uczestnicy. Wtedy wszyscy to zatajali. Teraz przy SSD znowu widzę że OCZ ma swój udział. Byli bezkarni, teraz też?
  16.06.2014 9:43

Lustrzane Rodzeństwo i Światowa Dziewczyna (Vocaloid, cz. 3)

 • @up, Panowie (Panie?), opis "niewinności" Rin nie bez powodu zawarty jest w cudzysłowach - jest to oczywiście podkreślona w treści ironia :) Choć w dalszym ciągu, Len pozostaje pokazany jako żywiołowy nastolatek, ale faktycznie - w metryce ma charakter nieśmiały. Myślę jednak, że po uwzględnieniu ironii odnośnie naszej cudownej Rin, jest to w miarę logiczne, że ich charaktery będą wręcz przeciwne względem siebie :)
  12.05.2014 22:43

[PGA 2013] XNOTE – polska marka notebooków z kilkoma nowościami

 • @GL1zdA: Odświeżam sprawę po 2 miechach, ale... nie zgodzę się z Tobą ;) To od XNOTE zależy tak naprawdę, jakie części w kadłubku wylądują. Ba, sam kupujący może je wybrać - oczywiście na własną odpowiedzialność. To XNOTE też odpowiada za dobór pasty termoprzewodzącej, jeśli to oni montują procesor i grafikę, a także konkretnego dostawcę karty graficznej - koniec końców, nie tylko wersje desktopowe mają różnych producentów korzystających z konkretnych chipsetów nVidii, czy AMD ATI.

  Tak więc nieco miejsca na inwencję mają ;) Nikt im też nie zabrania dodawać do komputerów gratis np. głośników Razer Ferox, które świetnie pasują stylistycznie (wybaczcie reklamę), czy myszki innego producenta. Tylko nieco miejsca na inwencję, ale zawsze trochę zostaje :)
  22.12.2013 2:18

Moja "walka z wiatrakami" - Play i MetLife Amplico - ku przestrodze!

 • Oho, zaczął się "hejt". @emgieee (niezalogowany) i @Konsultantka (niezalogowany) - wierzcie mi, zdarzyło mi się pracować na CallCenter, tyle, że biznesowym, a nie konsumenckim. Kultura pracy zupełnie inne, a w sumie zadanie dokładnie to samo - sprzedać produkt. I tutaj nie było mowy o wciskaniu czegoś na siłę - "nie" znaczyło "nie" i tyle. Jak inaczej mam nazwać zachowanie Waszego szefostwa, jak nie chamskim, jeśli zmuszają Was do nagabywania mnie 50 razy tym samym, pomimo mojej ciągłej odmowy?

  Przy okazji - brawa dla (rzekomych - nie mam tu potwierdzenia, ale załóżmy, że takowymi są) konsultantów, którzy odebrali mój tekst jako atak na nich. Umiejętność czytania ze zrozumieniem wyjaśnia, dlaczego jesteście studentami bez perspektywy na inne zatrudnienie, chwytającymi się brzytwy jaką jest naprawdę straszna (nie mam na to innej nazwy) praca w CallCenter. Mój tekst skierowany jest na Wasze szefostwo, które zmusza Was do nieludzkiej i prowadzącej do kaca moralnego pracy, nie zaś do Was. Wam natomiast życzę jak najszybszej zmiany zatrudnienia na równie lub wyżej płatne i spokojniejsze. Są takie zawody dla ludzi z wykształceniem średnim i zawodowym, zatem Wy, jako obrotni studenci na 100% potraficie znaleźć coś podobnego dla siebie.

  @gen1 (niezalogowany), niektóre telefony tej funkcji nie mają.

  @Redakcja DobreProgramy.pl, weźcie dodajcie jakieś zabezpieczenie do komentarzy - Captcha czy coś, bo jak widzę niektóre pseudonimy to to wygląda jak maszynowa mielonka...
  09.09.2013 13:55