O obraźliwej bezsensowności Booth Babes w branży IT, czyli po co nam te hostessy?

 • Zabawna sprawa, że nikt nie wytknął Ci błędu merytorycznego, skupiając się na głównym temacie. A to, że opowiadasz o hostessach nie zwalnia Cię z pisania z sensem.

  Rozbiłeś nazwę IEM na Intel + Extreme Masters i dywagujesz czym jest Extreme Master, że to mogłoby być Dynamic Grandmother. Spoko, wyszło nawet zabawnie. Zastanawiam się jednak, czy celowo, czy przez ignorancję, czy może jako troll-przynętę pominąłeś, skąd nazwa się wzięła.

  To nie są ekstremalni mastersi, tylko Mistrzowie Intel Extreme. Marki znanej, kochanej przez m.in. overclockerów. Dziś procesory z odblokowanym mnożnikiem - seria K - to w gamingowych konfiguracjach intelowy standard. Ale dla entuzjastów jest jeszcze seria X - Intel Extreme właśnie.

  Nie serio, cały artykuł zepsułeś mi na początku tym błahym i chyba celowo niekompetentnym dywagowaniem o nazwie IEMu. Ale rozbawiłeś mnie Crunchipsem. Niby nie zjesz, niby przeprosin żądasz, a jednak o nich napisałeś. Czyli promocja w pamięć zapadła - osiągnęli sukces :D
  21.10.2017 1:51

Mit kompresji stratnej

 • @MadDog: Spokojnie, na moje autor (jak podkreślił na początku owego wywodu) wyraża swoją opinię, a nie podaje stan faktyczny. Dla niego ten termin jest niewłaściwy. No i ok. A dla mnie i osób tłumaczących jest klarowny i całkowicie poprawny. Zachodzi zgodnie z pewnym algorytmem kompresja, czyli zmniejszenie / ściśnięcie informacji, a że przy okazji tracimy część z tej informacji to jest stratna. To tak mocno łopatologicznie.

  A co dk kompresji i konwersji, to z artykułu możnaby wynieść, że archiwizacja 10 plików tekstowych dl paczki zip jest konwersją, lecz bez utraty informacji... Ale już nie nadinterpretujmy. Fajnie się czytało, szkoda że treść nie spełniła oczekiwań...
  01.08.2017 19:25

Synology DS216j i dwa tygodnie na wylocie (cz. 2)

 • @takijeden.ninja: Prawdę powiedziawszy nie przypisywałem tego SSD, ponieważ wspomniana równa praca cechowała także 112j z 1TB HDD tej samej klasy. Inna bajka, że żadnego z urząxzeń jakoś szczególnie mocno nie obciążałem. Starałem się zachować umiar. Może to błąd? A może powinienem przetestować także konfigurację odwrotną? To mogłoby być w miarę wymierne :)
  31.07.2017 19:31

 • @takijeden.ninja: Pytaniem pozostaje dla kogo testujemy. Dla siebie, firmy czy "Kowalskiego". Ten ostatni w życiu nie kupi SSD za 1200 zł i na tym moglibyśmy poprzestać. Fakt faktem, przetestowałem ułamek możliwości tego kompletu. Gdyby nie wyjazd pewnie byłoby inaczej...
  01.08.2017 1:03

 • @Mily_: Ciekawe. Wspomniany 1TB dysk wciąż pracuje w Biurze SSPP nieprzerwanie od paru lat. Zdarzają się różne przypadki.
  01.08.2017 15:53

 • @Andy.: To urządzenie domyślnie nie ma hasła dla użytkownika admin :)

  Łał, naprawdę umiecie wyrywać zdania z kontekstu :D
  01.08.2017 19:05

 • @Longhorn2009: przyznam szczerze, że nie wiem. Podejrzewam, że w trybie ciągłego zapisu w FullHD 30kl/s może być u granic możliwości, ale to zależy od kamer, kompresji, trybu zapisu i wielu, wielu innych czynników ;)
  31.07.2017 9:10

 • @kwpolska: Ups. Masz mnie. Musiałem przysypiać sprawdzając ten tekst. Dzięki za czujność! ;)
  31.07.2017 19:27

Synology DS216j i dwa tygodnie na wylocie (cz. 1)

 • @GioWDS: Nie wiem czy zrozumiałem co masz na myśli :D Mam wątpliwości...
  31.07.2017 0:31

Retromaniak: Manic Miner – pierwsza gra komputerowa w którą grałem

 • Pierwszą grę w moim życiu pamiętam... w sumie to trzy gry. Pierwsza to takie disneyowskie puzzle na starym IBMie; kolejna była gra w pociągi, na kilku dyskietkach - własność kolegi, w którą miałem szansę grać tylko w czasie odwiedzin; trzecią grą była chyba Amigowa wyścigówka, w widoku zza kierownicy, z niewidzialnymi ścianami i takimi tam. Nazw żadnej z gier nie pamiętam, ale co było zabawy za dzieciaka, to było :)
  30.07.2017 20:11

Anki — użyteczne dodatki

 • @skandyn, ja tak samo, próbowałem z nim przyswoić Kanę, ale w gruncie rzeczy metoda mi nie do końca podeszła... Za to normalne Fiszki już działają na mnie lepiej ;) Może to kwestia namacalności?
  30.07.2017 20:07

Czego (ważnego) nie wiedziałem o GMailu?

 • Też jak odkryłem, że wszystkie foldery są podfolderami głównego katalogu "Odebrane" interpretowanego w Google jako "wszystkie" nieźle mnie zaskoczyło. Z drugiej strony, nie zdarzyło mi się, aby usunięta w interfejsie webowym wiadomość nie wyleciała mi całkowicie z GMaila. Może to kwestia ustawień IMAP?
  30.07.2017 20:06

YEPO 737S — 13 cali wprost od chińczyka

 • Za 800 zł 6 godzin oglądania filmów - chyba mogę to wybaczyć, o ile ta klawiatura w ogóle jakkolwiek działa. Bo faktycznie, jeśli ma być tak czuła jak mój stara Nokia 3310 na uderzenia, to może jednak go unikać... ;)
  30.07.2017 20:04

 • @oprych: Nie no, mi też się dobrze pisało. Ja miałem na myśli odporność na uderzenia :D

  Klawa oporna na pisanie.
  Nokia oporna na bicie.

  W ten deseń ;)
  31.07.2017 9:17

KDE neon, czyli jak przeprosiłem się z Ubuntu

 • Ile razy próbowałem przeskoczyć z Windowsa na Linuxa, tyle mi się to nie udało. SUSE, kilka razy Ubuntu, a dawien dawno Knoppix. Nie wiem, jakoś do mnie nie przemawia... Nie wiem, czy KDE Neon byłby czynnikiem, który mnie przekona :(
  30.07.2017 19:58

Apple porzuca iPoda nano i shuffle. Pozostał tylko touch

 • Gdybym miał do wyboru kupić jakikolwiek odtwarzacz z "i" na początku, to byłby to Nano. Rezygnacja jest dla mnie jednak zrozumiała - ot, oszczędności, bo Touch to przecież upośledzony iPhone...
  30.07.2017 19:50

LibreOffice 5.4: przydatne nowości we Writerze, Calcu i Impressie

 • @oprych Wszystko można oskryptować :)
  30.07.2017 19:48

WinDirStat: jak znaleźć pliki zajmujące najwięcej miejsca na dysku?

 • Ten program już nie jeden raz uratował mi tyłek, gdy na dysku brakło miejsca. Że nie wspomnę o sytuacjach, gdy drapiąc się po głowie zastanawiałem się, gdzie mi miejsce wyparowało. Myślałem, że za dużo mam w Pobranych a tu niespodzianka - zapisy z Wiedźmina i nagrania z Heroes of the Storm. Gorąco polecam!
  30.07.2017 19:46

Podłączone do Internetu myjnie samochodowe jako pułapki bez wyjścia

 • @TheNihilist Najbezpieczniejszy system mycia. Nigdzie nie napisali, że sama myjnia jest bezpieczna :D Jak Cię atakuje, to nie korzysta z programu myjącego, nie? Więc nie skłamali! :P
  30.07.2017 19:43

Przyznaj się na weekend – czy podejmiesz wyzwanie?

 • Fajna idea do rozszerzenia Czółka, które już od jakiegoś czasu gości na moim telefonie... szkoda tylko, że coraz więcej aplikacji wraca do idei dema sprzed 15 lat, gdzie za darmo dostarczany jest produkt niepełny, a za każdą dodatkową funkcjonalność, jak niegdyś mapę, przyjdzie dopłacić. Rozumiem, że twórcy chcą zarobić, ale już sam fakt wyświetlania reklam moim zdaniem powinien być tym czynnikiem, który odblokowuje całość bez dodatkowych płatności. Przynajmniej w przypadki takich gier jak ta...

  Z drugiej strony - też bym chciał zarobić. Więc w sumie nawet nie wiem co sam bym zrobił.
  30.07.2017 19:42