Xiaomi Redmi 3 — nowy standard dla budżetowych słuchawek

12 stycznia bieżącego roku na rynku pojawił się nowy model telefonu od Xiaomi. Był nim Redmi 3. Od razu po zaprezentowaniu zgromadził rzeszę fanów i jednym z nich byłem ja. Po udanym modelu Redmi 2, który wiernie i bezawaryjnie mi służy, postanowiłem zainwestować trochę juanów i zakupić jego następcę. Xiaomi Redmi 3 napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 616. Także został wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz 5-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości HD.

Zidoo X5 – androidowy Set-top-box

Zidoo nie odpuszcza i w jego ofercie pojawił się kolejny produkt. Model X5 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Amlogic S905, 1 GB pamięci RAM i 8 GB flash.

Kilka tygodni temu zwędrował do mnie jeden egzemplarz. Początkowo nie nadawał się do użytku, przez niestabilne oprogramowanie. Jednak już po pierwszej aktualizacji wszystko nabrało kolorów.

Standardowo

AudioCast – bezprzewodowy streamer muzyki

Nie powiem, że muzyka jest moją pasją, ale co jakiś czas zerkam na bezprzewodowe streamery audio, które pojawiają się na Chińskim rynku. I kolejną nowością, jaką udało mi się wygrzebać, jest AudioCast. To niewielkie urządzenie o wyglądzie krążka hokejowego, które można podłączyć do dowolnego zestawu audio i przesyłać bezprzewodowo do niego muzykę.

Streamer został wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Na górze obudowy zostało nadrukowane logo producenta.

RKM MK36S — mini PC wcale nie gorszego sortu

MK36S to nowy model na liście produktów chińskiej marki Rikomagic. Ten mini PC wyposażono w procesor Intel® Atom™ x5-Z8300, który jest lepszy od swojego poprzednika (Z3735F) w zakresie układu graficznego czy wsparcia dla kodeka H.265 z możliwością płynnego wideo 4K w 30 klatkach na sekundę. Jesteście ciekawi czy da radę? Jak tak to zapraszam do mojej recenzji.

W pudełku z owym mini PC nie znajdziemy dużo.