Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Cooper GoKey — sprytna klawiatura BT

We wrześniu ubiegłego roku przedstawiałem wam klawiaturę Cooper FK50, w którą wyposażyłem się ze względu na moje coraz to częstsze podróżne. Z owego gadżetu korzystam dość regularnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Nawet kilka osób przekonało się i także nabyło FK50. Będąc już oswojony z marką Cooper z organizowałem sobie kolejną klawiaturę, lecz tym razem do użytku domowego ;)

Ci z Was, którzy czytali moje recenzje wiedzą, że w moim małym mieszkaniu mam trochę sprzętu i dwa koty. Dlatego Cooper GoKey wpasował się w to wszystko idealnie. Owa klawiatura jest naprawdę uniwersalna, jak jej poprzedniczka posiada trzy pre-definiowane profile tryby dla Androida, iOSa i Windowsa, między którymi przełączamy się używając klawisza funkcyjnego FN. Do każdej z tej funkcji przy przyciskach F1...F12 znajdziemy zmapowane polecenia. Przykładowo F6 to “wytnij”, a F7 to “zaznacz wszystko” - skróty przetestowałem w Androidzie/Windowsie i działają, choć nie wszystkie... Producent nadal nie ustrzegł się wtopy jeśli chodzi o pisanie polskich znaków - brak prawego ALTa.

Tronsmart Smart USB Charger – ładowarka dla Geeka

W domu posiadam nie jedno urządzenie, które co jakiś czas muszę naładować… telefon, tablet, powerbank, czy głośnik Bluetooth - niektórym jeszcze muszą doliczyć smart-zegarki czy eFajki. Czasami dochodzi do takich sytuacji, że muszę czekać na swoją kolej, w końcu nie jestem jedynym domownikiem. Ale nie do kabelka do ładowarki lecz do samego gniazdka sieciowego. W dziwnym świecie żyjemy :) Już od dawien dawna chodziło mi po głowie kupić ładowarkę posiadającą więcej niż jedno gniazdko USB. Szukałem i znaleźć nie mogłem dobrego kandydata, ponieważ miałem jedno “wyśrubowane“ wymaganie, żeby na jeden port przypadało minimum 2A. Wszystko co znalazłem na portalach aukcyjnych miało faktycznie 2A, ale łącznie dla obu lub więcej portów. W końcu trafił mi się Tronsmart Smart USB Charger - ładowarka, która dała wolność moim gniazdkom. Otóż owy gadżet posiada aż 5 portów USB, do których możemy podłączyć dowolny kabelek i naładować nim nasze urządzenie.

Wintel W8 – co dwa systemy to nie jeden

Wintel W8 (znany także jako Kingnovel K8) to mały PC napędzany procesorem Intel Atom Z3735F, który posiada preinstalowany systemu Windows 8.1 Bing i Androida 4.4 Kitkat. Urządzenie powstało w stajni firmy Kingnovel, którą już miałem okazję przedstawić przy recenzji ich Android Boxa wyposażonego w wydajny procesor RK3288.Specyfikacja tego miniaturowego komputera nie wyróżnia się niczym szczególnym z pośród produktów konkurencji - wyposażonych w ten sam układ Intela.

  • SoC: Intel Atom Z3735F “Bay Trail” quad core processor @ 1.33 GHz
  • Układ graficzny: Intel HD graphics
  • RAM: 2 GB DDR3
  • Pojemność dysku: 32 GB (16, 64 lub 128GB jako opcja) + slot microSD
  • Wyjście wideo : HDMI 1.4
  • Audio: HDMI, 3.5mm mini-jack
  • Łączność 10/100M Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi, and Bluetooth 4.0 (RTL8723BS lub AP6330)
  • USB: 2x USB 2.0 host, 1x micro USB OTG port
  • Wymiary: 98 x 98 x 22.4 mm
  • Waga: 190 gram