Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Smart Herb Garden od Click & Grow, czyli miniogródek we własnej kuchni

Często zadaje sobie pytanie, czy jeszcze coś mnie zaskoczy wśród nowych gadżetów? Pomysłowość ludzka nie zna jednak granic, czego dowodem jest Smart Herb Garden. Producent obiecuje, że dosłownie każdy z tym gadżetem może zostać ogrodnikiem. Deklaruje także, że jest inspirowane technologiami wykorzystywanymi przez NASA, dzięki którym rośliny rosną szybciej i są pożywniejsze. W sadzonkach nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji takich jak pestycydy, fungicydy, insektycydy czy innych hormonów roślinnych.Kupując zestaw startowy, otrzymujemy trzy minidoniczki z bazyliami. Prócz nich w sklepie dostępny jest szeroki wybór innych ziół, który ciągle się powiększa. Dołączone kapsułki wystarczy włożyć do doniczki, dolać wody i podłączyć do prądu. Na tym nasz wysiłek się kończy.

W kapsułkach znajduje się odpowiednio spreparowana gleba z ziarenkami roślin, zaś dzięki „wbudowanym czujnikom” (ta jasne) możemy być pewni, że nawodnienie, dostarczenie tlenu i składników odżywczych jest na optymalnym poziomie. Takie rozwiązanie nie wymaga od ogrodnika-amatora żadnego wysiłku.

RestOn — śpij dobrze i wiedz jak śpisz

Jak daleko możemy się posunąć w monitorowaniu swojego organizmu? Już teraz obwieszamy się inteligentnymi opaskami, które sprawdzają nasze tętno, ilość spalonych kalorii czy liczbę przebytych kroków w ciągu dnia. Ja nie należę do osób aktywnych. Maksymalnie raz, może dwa razy w tygodniu przejdę się na siłownie — obok jest świetny kebab. Jednak najbardziej z aktywności fizycznych lubię sen, dlatego zacząłem się przyglądać producentom, którzy na stronach crowdfundingowych prześcigają się w pomysłach, aby zaoferować coś nowego dla takich ludzi jak ja. Jednym z takich produktów sfinansowanych na Indiegogo jest RestOn firmy Sleepace. Gadżet ten naprawdę zasługuje na miano trackera dla śpiocha ;)RestOn po wyjęciu z pudełka robi bardzo dobre wrażenie. Jest niewielki i wykonany z bardzo dobrych materiałów. Widać, że projektanci wzięli pod uwagę wszystkie aspekty, aby stworzyć perfekcyjne urządzenie monitorujące sen.

Xiaomi Redmi Note 3 to 5,5 cala dla każdego

Xiaomi poza swoimi flagowymi modelami Mi, także posiada pokaźną flotę tańszych telefonów zwaną Redmi. Nie tak dawno przedstawiałem 5’’ Xiaomi Redmi 3, który w mojej kieszeni zamienił już wysłużonego Redmi 2. Teraz chciałbym Wam przybliżyć kolejny model. Będzie to Xiaomi Redmi Note 3, który miałem możliwość testowania dzięki życzliwości mojego przyjaciela. Aktualnie ta słuchawka dostępna jest w trzech kolorach szarym/srebrnym/złotym, z różną wielkością pamięci ram 3/2 GB i pamięcią flash 16/32 GB. Te detale mają uzasadnienie w swojej cenie, dla zainteresowanych odsyłam do sklepu Gearbest.com, gdzie owy egzemplarz został zakupiony. Xiaomi Redmi Note 3 na rynku pojawił się w listopadzie ubiegłego roku, więc swobodnie można o nim powiedzieć, że jest Świeżakiem.