Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Meego Pad T01 — moja subiektywna ocena

Po wprowadzeniu na rynek przez Intela procesora Z3735F pojawiło się bardzo dużo urządzeń, wykorzystujący właśnie ten SoC. Właśnie jednym z takich jest Meego Pad T01. Wyglądające jak przerośnięty pendrive po sterydach akcesorium kryje w sobie 2GB pamięci RAM, zintegrowaną pamięć 32GB i preinstalowany system Windows 8.1. Ten stick jest bardzo podobny do Intel Compute Stick, który został ogłoszony na tegorocznych targach CES, ale ten ma się pojawić w sprzedaży dopiero w połowie roku, a MeeGo Pad T01 już jest! Możemy go zakupić w oficjalnym sklepie MeeGo na Aliexpress.com lub w sklepie Chinainvasion.

iOcean M6752 "Rock" - nowy model smartphona już w sprzedaży!

Dzisiaj jeden z moich najbardziej ulubionych producentów telefonów ogłosił, że trafia do przedsprzedaży jego najnowszy model iOcean M6752 "Rock". Po samej nazwie możemy się spodziewać w jaki procesor został wyposażony. Dla mniej zorientowanych M6752 to także typ jednego z najnowszych procesorów MediaTek. iOcean jako pierwszy producent wprowadza telefon z MT6752 i 3GB RAM do przedsprzedaży międzynarodowej.Na ten moment ceny telefonu zaczynają się od zaledwie 199,99 dolarów, w późniejszym terminie ma on kosztować 229,99 dolarów, więc jak ktoś się zastanawia - to zamawiać teraz!

Specyfikacja iOcean MT6752

VidOn Box

Od niedawna jestem posiadaczem VidOn Box - jest to multimedialny odtwarzacz wyprodukowany przez jednego z głównych sponsorów programu XBMC. Urządzenie zostało wyposażone w cztero-rdzeniowy procesor Allwinner A31s (Cortex-A7) z układem graficznym PowerVR SGX544MP2. Na pokładzie znajdziemy 1GB RAM i 8GB pamięć flash.VidOn Box jest sprzedawany w czarnym pudełku z złotym logiem na górze, pod spodem zaś znajdują się informacje o parametrach, które wymieniłem wyżej. W zestawie prócz samego VidOn Boxa znajdziemy pilota zdalnego sterowania wraz z baterią CR2032, zasilacz sieciowy, skróconą instrukcję obsługi i kartę członkowską z abonamentem na rok czasu.

Wygląd

VidOn Box jest najładniejszym androidowym odtwarzaczem z jakim miałem styczność. Jego obudowa została wykonana w większości z aluminium (pokryte złotym kolorem), zaś plastikowe elementy są czarne, przez co urządzenia wygląda bardzo stylowo. Sam jego kształt jest także oryginalny - nie jest to po prostu prostopadłościan o zaokrąglonych narożnikach, a przekrój mocno spłaszczonej elipsoidy. Za stabilność boxa odpowiadają długie gumowe nóżki, które spełniają w stu procentach swoje zadanie. Z resztą wszystko widać na zdjęciach.

Banana Pi (Pro) + moduł LCD

Od niedawna dostępne są w sprzedaży moduły LCD dla Banana Pi (Pro), dostępne są one w trzech wariantach: 3,5", 5" i 7". Ja wyposażyłem się w ten najmniejszy, który charakteryzuje się specyfikacją:

  • Rozdzielczość: 320x240 px
  • Wielkość piksela: 73×219 um
  • Zasilanie: 5V/250 mA
  • Wielkość ekranu: 70,08×52,56 mm
  • Rozmiar: 76,9×63,9x3,26 mm
  • Waga: 112 g
Podłączenie modułu do płytki jest trywialnie. W zestawie z wyświetlaczem znajduje się tasiemka, którą podłączamy do konektora CN3 ekranu, a drugi koniec do złącza LVDS (CN2) w Banana Pi (lub Banana Pro).Gdy już manualne kroki mamy za sobą możemy przejść do tych łatwiejszych. Udajemy się na githaba LeMakera (