Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Wistiki — breloczek dla zapominalskich

Trochę czasu minęło, ale warto wróć pamięcią do relacji @Tomisha z już zeszłorocznych targów IFA. Owy redaktor DP wspominał o Wistiki - małym gadżecie z Francji. Ja podczas swojej przechadzki po berlińskich halach także odwiedziłem miejsce, gdzie owy startup się prezentował.

Jeśli ktoś nie czytał wspomnianej relacji warto nadmienić, że Wistiki to małe urządzenie (zawieszka/breloczek), dzięki któremu z łatwością będziemy mogli zlokalizować przedmioty za pomocą smartfona lub tabletu. A wszystko dzięki energooszczędnej technologi Bluetooth LE działającej do 50m w otwartym polu.

Gadżet sprzedawany jest w pojedynczym blistrze, w którym (poza urządzeniem) znajdziemy baterię, krótką — trzypunktową instrukcję, dwustronną naklejkę i sznureczek do zawieszenia Wistiki przy kluczach.Obudowa gadżetu wykonana jest z tworzywa sztucznego, które (choć wygląda niepozornie) w rzeczywistości jest wytrzymałe.

WeTek Core — Android TV ze Słowenii

WeTek, od jakiegoś czasu, to jeden z czołowych sponsorów Kodi i projektu OpenELEC, który niedawno wydał swój kolejny produkt. Mam nadzieję, że będzie on tak samo dobry jak WeTek Play, który zaskarbił sobie bardzo dużą społeczność fanów, dzięki czemu zostało na niego zportowanych masa świetnych projektów (min. Enigma 2). Od jego wydania minął już ponad rok i producent z Słowenii ma nową propozycję dla swoich klientów, która zwie się WeTek Core. Urządzenie zostało oparte na procesorze Amlogic S812-H Quad Core, który zawiera licencję Dolby i DTS. Ponadto pod „maską” znajdziemy 2 GB RAM, 8 GB pamięci NAND, więc dzisiejsze minimum dla sprawnego działania ;)

Kartonowe pudełeczko, a w pudełku... pudełeczko?

Do mojego domu WeTek Core zwędrował tuż przed rozpoczęciem sezonu świątecznego, więc mogłem mu poświecić trochę czasu między gotowaniem zupy rybnej, a zajadaniem się barszczem z uszkami.