Nowy Box MK68 ze stajni Rikomagic

Dziś poddam analizie nowy model boxa firmy Rikomagic, a jest nim 8-rdzeniowy MK68. Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy SoC RK3368 (ARM Cortex-A53 64-bit), 2 GB pamięci RAM, GPU PowerVR G6110. Dodatkowo posiada wsparcie do sieci bezprzewodowych 5 Ghz i port Gigabit Ethernet, więc wszystko, co powinno mieć multimedialne urządzenie do salonu. Zobaczymy jak poradzi sobie w warunkach bojowych :)

Co nowego u Zidoo?

Nieraz już opisywałem boxy firmy Zidoo. Bardzo cenię ich produkty, ponieważ posiadają bardzo dobre wsparcie i wiem, że minimum raz w miesiącu otrzymam aktualizację z poprawkami lub zupełnie nowymi funkcjonalnościami. Od kilku dni w "sieci" grzmi o ich nowym produkcje X6 opartym na 64-bitowym procesorze Rockchip RK3368. Po za wspominanym CPU otrzymamy jeszcze 2 GB RAM, 16GB eMMC, port Gigabit Ethernet i 802.11ac WiFi. Więcej szczegółów

reklama

Przechadzka po IFA by wojtekadams

Jak co roku w Messe Berlin zostały zorganizowane targi elektroniki użytkowej, znane pod nazwą IFA. Zresztą uważnemu czytelnikowi DP ten fakt na pewno nie umknął, ponieważ redakcja cały czas zasypywała nas najciekawszymi nowinkami z tego wydarzenia. Do Berlina mam niecałe 1,5 godziny drogi – ZG › Świecko › przerwa na kawę › Berlin, więc dlaczego się nie przejechać.