Google Chrome: czas się go pozbyć

 • @LINUXEM "@BSDUser "Tylko Firefox" - firefox to szpieg telemetryczny, juz lepiej uzywać LibreWolf - czyli odbrandowionego od Mozillowego syfu firefoxa."
  Jesteś w stanie usunąć telemetrie z tej przeglądarki, ale trzeba głębiej pogrzebać w about:config(Tylko dla doświadczonych użytkowników). LibreWolf nie testowałem, ale skąd wiesz, że ta przeglądarka nie ma swojej telemetrii. Pamiętaj, dzisiaj twoje dane są na wagę wielu wartościowych diamentów i żadna firma nie ma interesu, aby chronić twoją prywatność. Po pierwsze nie płacisz za ochronę, po drugie druga strona płacąc za twoje dane, wspiera ich w rozwoju. Tak samo jest z reklamami, które dają Ci darmowy dostęp do wielu płatnych artykułów. Ty oglądasz, a druga strona płaci za twoje darmowe przeglądanie. Spodoba Ci się reklama, idziesz do sklepu, kupujesz dany produkt z reklamy i spłacasz reklamodawcę. Płacąc za dostęp do serwisu, znikają reklamy,bo dajesz do informacji, że utrzymam Ci serwis, pod warunkiem, że ty nie będziesz serwować reklam, chyba, że umowa stanowi inaczej. Wiem, że Brave umożliwia płacenie na stronach kryptowalutami. Ktoś może testował rozwiązanie Brave'a? . Mi się Firefox podoba i nie zamierzam zmieniać. I mam w dupie telemetrię, bo od tego nie uciekniesz. Odciski palców zostawia każda twoja przeglądarka na stronie i to też jest część telemetrii.
  Firefox ESR
  05.03.2021 17:15

Windows 10 na Ignite 2021: Microsoft twierdzi, że "przyszłość systemu jest niesamowita"

 • @zakius Zawsze można używać starszej kompilacji Windows 10, np: Windows 10 kompilacja 1607
  03.03.2021 17:52

Windows 10 wciąż jest popsuty, a Microsoft ma to w du... dużym poważaniu

 • @Pawe_ Możesz pobrać najnowsze sterowniki karty sieciowej Wi-Fi ze strony producenta.
  03.03.2021 17:38

Windows 10: ponad 70 proc. użytkowników wciąż nie korzysta z najnowszego wydania

 • @Anonim "@Anonim Ja tęsknię za "instytucją oprogramowania skończonego".
  Ona wróci, jak będzie Windows 365
  02.03.2021 20:30

 • @askofer " to jak tak się stanie to część to zaakceptuje a część poszuka alternatywnego rozwiązania w postaci innego oprogramowania,nie wszyscy lubią jak się ich doi co miesiąc a także że duża część gani linuksy jakie to one nie dostosowane, a winę tego stanu rzeczy ponosimy po części też my
  Przecież większość ludzi nie zna innych rozwiązań od MS. Dla tych,co nie będą chcieli Windows 365, czeka jeszcze dożywotnie Windows S. Dla większości ludzi wystarczy przeglądarka, pakiet Office i Skype. Nie trzeba płacić co miesiąc, można płacić co rok. Ciekaw jestem, czy jak by dołączali subskrypcje do gazet komputerowych i nie tylko, to ludzie by się nie zainteresowali? System w wersji domowej głównie był przez użytkowników piracony, chyba, że kupowali laptopa z systemem OEM.
  02.03.2021 21:09

 • @Timotheos "Zgodnie z umową licencyjną, jak instalowałeś kompilacje od 1703 w górę masz obowiązek..."
  Temat sprzed roku, ale skoro go odgrzałeś, to odpowiem:
  Nie, nie mam żadnego obowiązku, bo nie dałem się wciągnąć w Windows 10."
  Zapomniałem dopisać, że tyczy się użytkowników Windows 10.
  03.03.2021 16:52

 • @Timotheos ""Chodzi o nowe podejście, w ramach którego Microsoft przywiązuje więcej wagi do testów systemu, wstrzymując jego dalsze wdrażanie w komputerach, które mogą sprawiać problemy. "

  Czyli krnąbrność pierwszego stopnia będzie ukarana?"
  Zgodnie z umową licencyjną, jak instalowałeś kompilacje od 1703 w górę masz obowiązek go aktualizować do najnowszej kompilacji.(Punkt 6 umowy licencyjnej Microsoftu). Jeżeli Windows Update nie znajdzie Ci aktualizacji kompilacji, musisz skorzystać z asystenta aktualizacji systemu, który Ci zaktualizuje system do najnowszej kompilacji lub pobrać najnowszą kompilację Windows 10. Instalując od kompilacji 1611 i poniżej nie ma obowiązku aktualizowania systemu do najnowszej wersji, dlatego producenci instalują na komputerach wersję RTM(kompilację 1511). Home i Pro ma pecha, bo system aktualizacji jest oparty na kompilacji, co oznacza, że po pobraniu dużej paczki następuje kolejna instalacja nowej kompilacji w przeciwieństwie do Education, Enterprise, gdzie aktualizacje są funkcyjne, co oznacza, że instalacja dużej paczki aktualizuje Ci tylko pliki systemowe wraz z apkami UWP do nowszej wersji. Co do wersji LTSx masz specjalne aktualizacje przeznaczone dla firm z półrocznego kanału SAC, więc ta wersja jest tak naprawdę stabilna, korporacyjne to tester II stopnia, Home i Pro - I stopnia. Firmy posiadając Windows Server w wersji 2016, 2019 mogą w sposób kontrolowany wdrażać aktualizacje na komputery klienckie, na którym zainstalowany jest Windows 10 za pomocą usługi WSUS.
  02.03.2021 20:11

 • @askofer @adaml13 a taki dobry system miał być :)
  coś w tym jednak jest że w10 to ostatni system....
  Microsoft im zrobi figla, jak Windows 10 przemieni się po zakończeniu transformacji z rodzimego klasycznego interfejsu i klasycznych technologii do super-technologii UWP w usługę zwaną Windows 365. Wsparcie ta usługa będzie miała do końca życia. Dlatego tak MS utrudnia życie użytkownikom dożywotnich wersji, aby mieli srakę na ich używanie i z łatwością przeszli na usługi abonamentowe o miesięcznym bądź rocznym rozliczeniu. Skoro antywirusy od lat 80 20 wieku są na abonamentach, to dlaczego nie Windows?. W szczególności w firmach musi być legalne, bo ich BSA zjedzie.
  02.03.2021 20:23

Kupiłeś tani klucz do Windowsa? Może do ciebie zapukać policja

 • @Prawda_as "@Anonim__XYZ_ chłopie idz się przeszkol mam ciągły kontakt z MS i to co piszesz jest już dawno historią odległą!!
  Licencje OEM są sprzedawane obecnie osobno i już nie są przywiązane do czegokolwiek!"
  Przywiązane są do twojego biosa w przypadku Windows'a, zaś w przypadku Office'a do konta MS.
  02.03.2021 17:42

Microsoft testuje aplikację do grania w chmurze na PC. Będzie lepsza rozdzielczość

 • W umowie licencyjnej podkreślają, że Windows 10 jest usługą i nakazuje aktualizowanie systemu na bieżąco. Wychodzi na to, że mamy CloudPC. System w formie kompilacji ma ograniczone wsparcie, po to, aby był aktualizowany w czasie rzeczywistym. Dlatego MS też udostępnia narzędzie asystenta aktualizacji, aby wspomóc ten proces, jeżeli nie ma nowej kompilacji w Windows Update. Po to też zastosowano moduł sztucznej inteligencji do systemu aktualizacji, aby niedoświadczony użytkownik czegoś nie popsuł, jak i odciążyć w pewien sposób użytkownika od pobierania aktualizacji. Minusem aktualizacji jest pobieranie sterowników, które nie zawsze muszą współgrać z komputerem i powinno się nad tym poważnie popracować.
  Cały interfejs jest oparty na komponencie Webview. Webview korzysta z technologii Chromium. O bezpieczeństwie tej technologii opisano na łamach wortalu Sekurak:https://sekurak.pl/niebezpieczenstwa-webview-android/ Tylko po co wszystkie aplety UWP wyposażać w przeglądarkę internetową? Może pieniądze z reklam? Ten interfejs służy do ciągłego zysku reklamowego, nawet sami Ci piszą, że nadają Ci identyfikator reklamowy podczas zakładania kont dla użytkowników. Co najlepsze, podczas każdej instalacji nowej aplikacji klasycznej przypisywany jest do niego ten identyfikator. Dlatego MS pragnie stać się WinDroid'em, bo cały interfejs Androida zarabia na reklamach. Windroid też tak chce. Dlaczego UWP?
  Microsoft pomyślał, gdyby tak zrobić kilka kroków do przodu i stworzyć platformę uniwersalną dla wszystkich urządzeń jednej firmy oraz Android'a to ułatwimy ludziom integrację wszystkich usług w jeden pakiet. To co z XBOX. przecież nie każdy ma ten sprzęt, to po co dodajemy komponenty tej aplikacji?. Może chodzi o emulację tej konsoli w komputerze? Plusem XBOX'a jest funkcja nagrywania i transmisji gier. Co do trybu gier przyjmuje pozycję neutralną. Ciekawe, kiedy OneDrive w Win10 będzie w formie aplikacji UWP? Dlaczego nie dodano wsparcia języka polskiego do Cortany?. Powinni ją wycofać. Nie zrobili tego.
  28.02.2021 20:31

ALLPlayer

 • Dodając wsparcie do silnika mpv będziecie jednym z czołowych odtwarzaczy.
  27.02.2021 18:25

PotPlayer

 • Dodając wsparcie do silnika mpv to będzie najlepsze narzędzie do odtwarzania mediów.
  27.02.2021 18:20

 • @stemil99 "Od 2 lat PotPlayer 64 + Fanpack 64. jest moim odtwarzaczem......ale od 2 ostatnich aktualizacji ....zacina się wykrzacza....krótko mówiąc było git a jest kit!!!! czy warto czekać na poprawę ?"
  PotPlayer 64 + Fanpack 64 działa bardzo dobrze! Z silnikiem mpv będzie najlepiej.
  27.02.2021 18:21

K-Lite Codec Pack

Microsoft przyznał, że mylił się co do open source. Opinia, że "Linux to rak" jest nieaktualna

 • @Deliryk nie będzie W11. W10 to ostatnia generacja tego systemu oparta na jądrze NT.
  Ostatni Windows na licencji dożywotniej. Microsoft wszystko robi, aby Win10 stał się usługą o nazwie Windows 365
  27.02.2021 8:56

Windows 10 i nowości w 21H1. Co dostarcza "paczka odblokowująca"?

 • Spokojnie, wersja LTSx dla użytkowników końcowych będzie dostępna w ramach abonamentu Windows 365. Wiecie, dlaczego wybuchają głosy niezadowolenia użytkowników dziesiątek.
  Bo aktualizacja popsuła sterownik, oprogramowanie, zepsuła bios, spaliła kompa, itd.
  Chodzi o to, abyście znienawidzili używanie wersji dożywotnich okienek i przeszli na tryb abonamentowy w formie miesięcznej bądź rocznej? Oto cały problem.
  Opowiem na moim przykładzie: Potrzebowałem pakietu Office na studia, więc poszedłem do sklepu Vobis i kupiłem za 3 stówy Office 2010 University. Kiedy wyszedł pakiet Office 2013, była możliwość darmowego przejścia na Office 2013? Tak, była dla użytkowników kupująca pełne pakiety, ja dostałem Office 365 University z 1 tb onedrive, 60 minutami połączeń skype i pakietem office professional na 4 lata. Windowsa musi mieć prawie każdy, więc opcja 365 przyniesie MS o wiele większe zyski niż normalne dożywotnie. Większość ludzi nie zna innych systemów od Windowsa, więc Win365 nie jest wogóle dla nich zagrożeniem.
  Pamiętajcie, opcje abonamentowe były już od dawien dawna, a w szczególności w programach antywirusowych i wielu ludzi to nie denerwowało.
  26.02.2021 17:11

Bill Gates: "Wolę smartfony z Androidem od iPhone'ów". Wskazał kilka powodów

 • Ciekawe czy wprowadzą KNOX'a na Windows 10 tak, aby nikt nie mógł wykonywać żadnej modyfikacji, w szczególności w wersjach Home i Pro?
  26.02.2021 16:43

 • @Anonim KNOX to hardware'owe zabezpieczenie (połączone z software'owym). Poza tym ono nie uniemożliwia modyfikacji.
  Może powstaje kiedyś taki sterownik w BIOSie pełniącego formę KNOX'a wraz z jego programowym odpowiednikiem w Windows'ie?. Dla bardzo zaawansowanego użytkownika nie ma problemów z modyfikacją KNOX'a, ale dla Kowalskiego już tak.
  26.02.2021 18:36

 • @AntyHaker Moja nieuwaga
  26.02.2021 23:06