Androapka #9 — Running Shadow

Czym jest runner? Czy to tylko prosta „gierka”, w której nie robimy nic oprócz biegania przed siebie? Nie. A świetnym tego przykładem jest Running Shadow autorstwa GIGL.

Co warto na wstępie wspomnieć gra ma dość spore wymagania sprzętowe i może po prostu nie „nie odpalić” na starszym urządzeniu. Niemniej jednak warto spróbować, a ów wymagania rekompensuje sama gra. Co dokładnie? O tym troszkę później.

Androapka #8 - Słowotok

Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację, która dość mocno wciągnęła mnie w swoje sidła. Chociaż sidła to może zbyt „złe” określenie. Słowotok, bo o tej aplikacji mowa to gra słowna. Jak może niektórzy powiedzą – powinna trafiać bardziej do osób, które lubią polonistykę czy znają ogrom zasad ortografii, interpunkcji itd. Niemniej jednak warto spróbować, gdyż jest to produkcja zgoła odmienna od zwykłego „polskiego”.

Zwiększamy produktywność – poprawa naszej poczty

Niedawno znajomy zapytał mnie jak sobie poradziłem z napływem wiadomości oraz dlaczego moja skrzynka (a właściwie skrzynki :P ) są takie „czyste” i „białe”. Żeby za wiele mu nie tłumaczyć pomyślałem, że naskrobię parę słów, a być może ktoś jeszcze z Was skorzysta i zyska, choć troszkę więcej wolnego czasu.

Wiadomo, że większość z nas, jak nie praktycznie każdy korzysta z poczty e-mail. Czy to w pracy do kontaktów biznesowych, czy w domu – do kontaktu ze znajomymi.

NOKIA 500 - mały, a jednak wielki

Dość niedawno miałem okazje pobawić się wspomnianym telefonem. Konkretnie trójkolorowym modelem NOKIA 500. Jak można zauważyć dookoła dotykowe smartfony, telefony czy po prostu – dotyk wdrapuje się praktycznie w każdy aspekt naszej codzienności. Czy wspominana NOKIA jest również tego przykładem?

Trochę technicznie

Na początek może przedstawię parametry telefonu. Na uwagę zasługuje z pewnością 1.1GHz procesor ARM, co przy takiej cenie aparatu jest bardzo dobrą wiadomością.

Androapka #7 - Clumsy Ninja

Czy można mieć wirtualnego „przyjaciela”? Czy można zżyć się z aplikacją? Tak, i to nawet bez wielkiego wysiłku. Taki właśnie jest Clumsy Ninja. . Ale do rzeczy. Co to za aplikacja?

Zapewne kojarzycie bardzo wesołego i gadatliwego kota o imieniu Tom? Clumsy Ninja to również postać interaktywna. Czy ciekawa? Można stwierdzić, ze bardzo, ale to na prawdę bardzo ciekawa.

Toshiba w lekkim podsumowaniu

Jak wspomniałem w ostatnim wpisie zestaw testowy jaki dostałem już mnie opuścił. Czas więc na jakieś lekkie podsumowanie spędzonego czasu ze sprzętem i wrażeń jakie po sobie pozostawił.

Toshiba M50-A-110 to urządzenie jakie testowałem. Ciekawy, nowoczesny wygląd. Bardzo fajne parametry, to tylko dwie krótkie cechy tego laptopa. Jak sprawowało się to urządzenie podczas codziennej pracy? Co mnie w nim zainteresowało,? Być może coś zaskoczyło?

Toshiba M50-A-110 w innej odsłonie

Niestety, czas pożegnania z urządzeniami jakie miałem do testowania nadszedł. Dzisiaj paczuszka została odebrana. Niemniej jednak w międzyczasie zdążyłem zebrać trochę materiałów z pracy na tym laptopie także na kompletne podsumowanie przyjdzie czas. Dzisiaj zobaczmy jak Toshiba wygląda w innej odsłonie.. jakiej?

Oto nowy "wygląd" wspomnianego ultrabooka. Cóż to takiego? Jest to linux – elementaryOS. Swego czasu znalazłem artykuł w sieci na temat tej dystrybucji. Wyglądała dość ciekawie, znalazłem tam informacje o tym,, ze jest:

  • szybko

Toshiba zimna a jednak rozgrzana

W swoim poprzednim wpisie napisałem parę spostrzeżeń dotyczących Toshiby jaką otrzymałem do testów. Ostatnio miałem okazję troszkę bardziej ją zmęczyć i więcej na niej popracować. Pisałem między innymi o dziwnym nagrzaniu spodu urządzenia. @mordzio w komentarzu pytał o temperatury jakie osiąga laptop. Co więcej nurtowało mnie troszkę, dlaczego jego spód robi się taki ciepły. Czy laptop rzeczywiście tak mocno się grzeje?

Aby sprostać i odpowiedzieć na to pytanie podczas normalnej pracy uruchomiłem dodatkowo logowanie parametrów podzespołów i pracowałem normalnie.

Toshiba wyglądem i kreacją mieni się

Pewnego dnia w pracy zostałem poinformowany telefonicznie o fakcie wybrania mnie do testowania sprzętu Intela w II edycji :) Bardzo fajna informacja. Sprzęt dostałem szybciutko, jednak z powodu braku laptopa musiałem się troszkę zagłębić w temat i "ochłonąć" po otrzymaniu paczek żeby zabrać się za opisywanie doświadczeń. Wielu powie, napiszę, że to tradycyjny wpis – jednak nie chciałbym zasypywać wpisu czystymi danymi statystycznymi czy tabelkami.

Androapka #6 - MyScript Calculator

Czy zdarzało Ci się czasem wykonywać ciąg operacji zależnych od wyników poprzednich? Niestety, spotykamy się z tym często. Z pomocą może nam przyjść MyScript Calculator.

Co wyróżnia wspomnianą wyżej aplikację? Otóż nie mamy w niej klasycznych przycisków dodawania, mnożenia czy innych operacji matematycznych. Dostajemy jedynie czystą wirtualną kartkę, na której po prostu piszemy. Nie mogło być prościej.