ASUS Google Nexus 7 – 7" w natarciu

Ostatnio przeczytałem bardzo szczęśliwą wiadomość. Mianowicie w jednym z konkursów zostałem laureatem i szczęśliwym posiadaczem tabletu Nexus 7. Wiadomość wprost porywająca :D Z wytęsknieniem oczekiwałem na paczkę, która dotarła do mnie bardzo szybko i co najważniejsze w cała i zdrowa.

Z racji tego, że nie posiadałem wcześniej żadnego urządzenia z systemem Android, a bądź co bądź oglądałem je byłem bardzo zaciekawiony jak to się sprawdza na co dzień. Ale po kolei.

Opakowanie

Liczby binarne - ułamkowy zapis

Dziękuje za komentarze pod poprzednim wpisem na temat liczb binarnych :) Ten wpis, choć może krótszy niż poprzednik można po części uznać za jego kontynuację. Ale co czym będzie mowa? Otóż chciałbym opisać ułamki, gdyż takowe jak wiadomo są również obecne w systemie dziesiętnym i jak się często słyszy “coś” z tym trzeba zrobić :P No więc zróbmy.

Oto przykładowy ułamek o podstawie b

O bitach i liczbach binarnych ogółem

Witajcie. Wpis może wprawdzie nie jest zbyt lubiany ze względu na swój temat i jego dziedzinę (jakby nie patrzeć jest nią matematyka). Ale od królowej nauk nie uciekniemy :) W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć temat liczb binarnych - tutaj dość ogólnie, jednak w planach są również dalsze wpisy. Tekst powstał dla znajomego, który poprosił mnie o lekkie wytłumaczenie o co z tym chodzi. No więc może nie będzie to super naukowe wytłumaczenie, ale postaram się opisać to dość łopatologicznie i zrozumiale. No to lecimy :P

Dostosuj przeglądarkę do siebie samego!

Przeglądarki internetowe to oprogramowanie znane przez każdego. To często pierwszy soft jaki uruchamiamy po ukazaniu się pulpitu. Poczta, newsy, ciekawostki to to co tam widzimy. Każdy z nas jest jednak inny. tak więc producenci przeglądarek prześcigają się w możliwości dostosowania programu do własnych potrzeb. Szablony, dodatki to pojęcia znane każdemu. Przyjrzyjmy się ciekawy dodatkom do przeglądarki Mozilla Firefox, czyli popularnego liska.

ColorZilla

Własna aplikacja? Program? Tak!

Dzisiaj troszkę inny temat. Czy żeby napisać własną aplikację, program trzeba znać tysiące linii kodu? Czy to jest aż tak bardzo konieczne? Nie do końca...

Chciałbym pokazać jak można stworzyć co prawda prostą aplikację, lecz bez posiadania ogromnej wiedzy z zakresu programowania. Do tego celu użyjemy oprogramowania

Co będziemy robić?

Nasza aplikacja będzie liczyła obwód i pole trójkąta prostokątnego. By usprawnić pracę stwórzmy...

Założenia

Tutaj zobaczmy co nam będzie potrzebne.

Windows 8 oczami (nie)użytkownika

Witajcie. Dzisiaj trochę o W8. Nie będzie to jednak poradnik dotyczący nowych funkcji, czy opis wrażeń dotyczących nowego systemu. Szczerze mówiąc nawet nie pracowałem jeszcze na Windows 8. Może, gdybym miał okazje, kto wie :P Ale do rzeczy...

Szumi las..

jeszcze sporo przed premierą nowego systemu z rodziny Windows nasłuchałem się wielu opinii na jego temat. Jedni go chwalili, inni nie – z pewnością jednak każdy chciał go przetestować.

JTHMTL – edytor skrojony na miarę potrzeb

Witajcie. Ostatnio w ramach nowości i polecanych programów w jednym z newsów znalazł się edytor JTHTML naszej rodzimej produkcji. W komentarzach przeczytałem różne opinie, i te gorsze i te lepsze. Postanowiłem się przyjrzeć tej aplikacji i zobaczyć, jak się pracuje za pomocą tego edytora.

Instalacja

Otóż tutaj nie trzeba się za wiele rozpisywać. Instalacja to standardowy instalator Windows, więc nie ma się czego obawiać. Oczywiście możemy wybrać miejsce docelowe instalacji, co pozwala zachować porządek na dysku.

Spikit – porozmawiaj sobie z komputerem :)

Witajcie. W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać program do rozpoznawania mowy Spikit. Wielu osobom pewnie znana jest ta nazwa choćby ze względu na akcje promocyjną trwającą podczas HotZlotu. Szczególne podziękowania nalezą się autorowi aplikacji za chęć „wykonania” takiej akcji – nie każdy bowiem się na to decyduje. Podczas trwania tej akcji nie zdecydowałem się na chęć posiadania licencji, gdyż nie posiadałem sprzętu, do którego mógłbym „mówić” i przekazać tę moją mowę do komputera. A szkoda, żeby się zmarnowało, gdy ktoś może z tego efektywnie korzystać.

Jak kupić coś w tym całym gąszczu..?

Witajcie. Dziś trochę wpis może z innej bajki, lecz także prośba o poradę. Niedługo mój znajomy wyjeżdża w sprawach służbowych dość daleko, więc wpadł na pomysł internetowego kontaktu ze swoją druga połową :P No pewnie można zapytać co w tym takie dziwnego? Otóż, to że trzeba się zaopatrzyć w sprzęt umożliwiający konwersację. Z racji tego, ze to on postanowił spełnić ten obowiązek poprosił mnie o pomoc w wyborze słuchawek z mikrofonem. Może powiecie, ze wybór posty, co tam idziesz, kupujesz i masz. No tak nie całkiem..

HotZlot ;-] Tak po prostu, ale za to z emocjami :)

Dnia 19.02.2012 około godz 17:00:

Wchodząc na dobreprogramy widzę niesamowita informacje....

Będzie już VI HotZlot !! Coś niesamowitego, a jednocześnie tak wyczekiwanego. Kolejne wiadomości tylko potęgowały atmosferę i podnosiły ciśnienie...

Gdy nagle, jadę !! :D Mało z krzesła nie spadłem :P Oczywiście zaraz plan, jak dojadę, co zabiorę, jak zawsze przed wyjazdem..

... i jak zawsze wszystko na koniec ;-]

12/07/2012 godzina poranna...

Podróż na zlot odbyła się w miłej atmosferze.