SCILAB - podstawowy "jedzenia" ;)

Przede wszystkim chciałbym podziękować za komentarze pod poprzednim wpisem. Mam nadzieję, ze niektórzy zaciekawili się programem. Pora napisać troszeczkę o jego używaniu.

W programie SCILAB możemy wykonywać jak już wspomniałem w poprzednim wpisie masę funkcji. W tym wpisie, jak sam jego tytuł wskazuje postaram się opisać podstawy.

SCILAB - z czym to sie je?

O czym to jest ?!?

Hmm.. zabrzmi to dziwnie, ale dobre pytanie. Otóż odpowiedź jest równie dziwna, otóż wpis ten jest o liczeniu.Liczeniu (?), ale czego? Proste – wyrażeń ;)

Każdy spotyka się, bądź spotkał się na swojej drodze z liczeniem (i nie mam na myśli dodanie ceny mleka i chleba ;) ). Czy można to uprościć? Tak, można i to nawet nie jest takie trudne jak się wydaje. Bardzo łatwo wykonamy to za pomocą programu SCILAB.

Czym jest SCILAB?

ABS, ASR, ESP- czemu odrazu pisać wszystko?

Witajcie. Dlaczego taki tytuł, dlaczego taki temat? Patrząc przecież na te skróty to nie ma większego związku z IT? A może ma, bo przecież coś musi "rozumieć" czujniki, sterować układami...

Na wstępie chciałbym napisać, że nie zamierzam nikogo obrazić, zranić, nasuwać mu konieczności zmiany własnego zdania. Nie po to o piszę. Nie mówię, także, że wszystko co napiszę, jest w 100% dobre, że nie popełniam błędów, każdy jest człowiekiem - może coś źle zrozumieć, wywnioskować.

"Trudne" rzeczy w prosty sposób - GIMP !

Witajcie. GIMP jest ciekawym programem, ale zapewne na takie stwierdzenie już się natknęliście. Ciekawość wzięła górę i postanowiliście to sprawdzić. Zainstalowaliście ów program ,uruchomiliście i co..? Wyłączyliście go , aplet Dodaj/Usuń i po sprawie, czyż tak było? Są dwie odpowiedzi:

Jeżeli "Tak", to co było tego przyczyną? Odstraszył was mnogością opcji, nie uwierzyliście, że to co widzicie na ekranie to program graficzny? A może po prostu ogarnęło was lenistwo.