1Gb/s w Korei

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie od dziś dalekowschodnie kraje słynne są z szybkich łączy Internetowych. Korea Południowa zamierza ustanowić kolejny rekord zapewniając swoim mieszkańcom łącza o przepustowości 1 gigabita na sekundę. Dzięki nim łatwy ma się stać dostęp do takich usług jak IPTV.

Plan chce zrealizować Koreańska Komisja Komunikacji. Szacowany koszt przedsięwzięcia to równowartość ponad 24 miliardów dolarów w ciągu 5 lat. Niecałe 4% z tej kwoty wyłoży rząd centralny, reszta ma pochodzić od prywatnych firm telekomunikacyjnych. Obecnie najszybsze indywidualne łącza internetowe mają w Korei prędkość 100 Mb/s. Dzięki nowemu planowi wartość ta zwiększy się dziesięciokrotnie dla łącz kablowych. Łącza bezprzewodowe mają mieć prędkość 10 Mb/s. Oczywiście łącza gigabitowe będą dostępne tylko w dużych miastach. W małych miejscowościach łącza przewodowe mają mieć 50-100 Mb/s. Jest to jednak nadal wielokrotnie więcej niż w Polsce i wielu innych krajach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych