Sąsiedzi z piekła rodem - Omówienie gry

Gra produkowana przez Jowood Studio (Chyba dobrze napisałem) która składa się z kilku części. Poniżej punkt po punkcie wypisane są wszystkie części które ja znam.


  • Słodka zemsta
  • Na wakacjach
  • Jazdy z gwiazdą

Grałem w dwie z trzech części tej gry które ja znam. Właśnie szykuję się do grania w trzecią część. Teraz się skupię na tym by opisać te dwie części.

Opis sąsiadów z piekła rodem 1 czyli Słodka Zemsta

Gra ogólnie szybko mówiąc polega na tym aby nasz bohater Woody zastawił pułapki na sąsiada tak aby sąsiad nie zauważył naszego bohatera. Za każdą dobrze zastawioną pułapkę dostajemy ocenę w procentach która określa oglądalność tego odcinka programu telewizyjnego. Więc tak wygląda to mniej więcej teraz czas się przyjrzeć bardziej tej grze.
Pierwsze poziomy wstępne na pewno pomogą przygotować gracza tak aby dobrze radził sobie podczas rozgrywki. Po przejściu tego etapu przygotowania przechodzimy do gry. Poziomy są podzielone na parę sezonów. Każdy sezon to parę odcinków. Po przejściu sezonu dostajemy trofeum na przykład "Złotego sąsiada". Opcje gry pozwalają na ustawienie kamery tak aby pokazała sąsiada wpadającego w naszą pułapkę. Można wyłączyć opcję ograniczonego czasu na wykonanie danego odcinka. To są chyba najważniejsze opcje gry. Zapomniałem też dodać ze w niektórych odcinkach pojawia się pies sąsiada.

Czas na drugą część czyli na wakacjach

W tej grze pojawia się w pewnym odcinku Mamuśka naszego Sąsiada od początku gry też pojawia się Olga która nie jest dla nas groźna. Olga służy nam do zastawiania pułapek na sąsiada tak aby doszło do bicia się między Sąsiadem a Olgą. Mamuśka chce pomóc Sąsiadowi pokonać Woodego. Dzięki niektórym moźliwością Mamuśka Sąsiada też może posłużyć do zastawienia pułapek tak aby doszło do afery między Mamuśką Sąsiada a Sąsiadem. Zmieniły się też niektóre rzeczy w grze takie jak otwieranie oraz branie rzeczy, większe wymagania. Aby wziąść , wykonać lub otworzyć jakąś rzecz trzeba poruszać tak myszką aby kółko zapełniło się na zielono. Po zapełnieniu kółka czynność zostanie wykonana.
Oczywiście to nie pojawia się zawsze. Większe wymagania polegają na tym aby zapełnić kreskę po lewej stronie monitora aż do pełna wtedy usłyszymy gwizdek który oznacza pokonanie sąsiada i zakończenie poziomu.

To tyle ! Jeżeli coś zrobiłem źle napiszcie w komentarzach ja postaram się to poprawić.