r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

2 GB RAM-u, Atom i nowy Android w tablecie za niecałe 300 zł

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Za 300 złotych można kupić coraz więcej tabletów o przyzwoitych parametrach. Rodzima firma GOCLEVER zaprezentowała właśnie model Insignia 700 Pro, wyceniony na 298 złotych. Tablet ma być dostępny w sprzedaży od 15 września i ma być objęty 2-letnią gwarancją.

Specyfikacja tabletu obejmuje procesor Intel Atom Z2520, 2 GB RAM-u i, co rzadkie u tego producenta, świeżego Androida 4.4 KitKat. Pozostałe elementy to bateria 3000 mAh, 8 GB pamięci wbudowanej i dwa aparaty – 2 i 0,2 Mpix. Urządzenie ma wyjście na słuchawki, gniazdo na karty MicroSD, moduł WiFi i Bluetooth. Został wyposażony w ekran IPS 1024 × 600 pikseli. Urządzenie waży 258 gramów.

Ogłoszenie to jest o tyle ciekawe, że wczoraj niemal identyczny tablet zaprezentowała inna polska firma – Colorovo. Model CityTab Vision 7i ma niemal identyczną specyfikację, poza tym, że ma minimalnie mniejszy akumulator. Ma też nieco inaczej wykonaną obudowę. Jego cena to 299 złotych.

r   e   k   l   a   m   a

Wygląda na to, że czasy tanich tabletów mających 512 MB RAM-u odchodzą w zapomnienie. Wprowadzenie tanich Atomów przez Intela może znacznie poprawić stan „dolnej półki” rynku tabletów, choć tu bardzo dużo zależy od producentów. Niestety wielu z nich wciąż oferuje nam niedopracowane oprogramowanie z aplikacjami, które zabierają cenne cykle procesora i wybudzają system, skutecznie wysysając energię z akumulatora, a usunięcie ich nie zawsze jest łatwe.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.