2 GB RAM-u, Atom i nowy Android w tablecie za niecałe 300 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

Za 300 złotych można kupić coraz więcej tabletów o przyzwoitych parametrach. Rodzima firma GOCLEVER zaprezentowała właśnie model Insignia 700 Pro, wyceniony na 298 złotych. Tablet ma być dostępny w sprzedaży od 15 września i ma być objęty 2-letnią gwarancją.

Specyfikacja tabletu obejmuje procesor Intel Atom Z2520, 2 GB RAM-u i, co rzadkie u tego producenta, świeżego Androida 4.4 KitKat. Pozostałe elementy to bateria 3000 mAh, 8 GB pamięci wbudowanej i dwa aparaty – 2 i 0,2 Mpix. Urządzenie ma wyjście na słuchawki, gniazdo na karty MicroSD, moduł WiFi i Bluetooth. Został wyposażony w ekran IPS 1024 × 600 pikseli. Urządzenie waży 258 gramów.

Ogłoszenie to jest o tyle ciekawe, że wczoraj niemal identyczny tablet zaprezentowała inna polska firma – Colorovo. Model CityTab Vision 7i ma niemal identyczną specyfikację, poza tym, że ma minimalnie mniejszy akumulator. Ma też nieco inaczej wykonaną obudowę. Jego cena to 299 złotych.

Wygląda na to, że czasy tanich tabletów mających 512 MB RAM-u odchodzą w zapomnienie. Wprowadzenie tanich Atomów przez Intela może znacznie poprawić stan „dolnej półki” rynku tabletów, choć tu bardzo dużo zależy od producentów. Niestety wielu z nich wciąż oferuje nam niedopracowane oprogramowanie z aplikacjami, które zabierają cenne cykle procesora i wybudzają system, skutecznie wysysając energię z akumulatora, a usunięcie ich nie zawsze jest łatwe.

© dobreprogramy
s