r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

2 mln PIT-ów przez Internet

Strona główna Aktualności

Termin składania deklaracji PIT za rok 2011 już minął. Okazało się, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej nowocześni. Padł rekord liczby deklaracji złożonych drogą elektroniczną.

W tym roku po raz czwarty Ministerstwo Finansów zachęcało nas do składania deklaracji podatkowych właśnie przez Internet akcją Szybki PIT - na ile sama akcja wpłynęła na rezultat nie wiemy, niewątpliwie jednak radzimy sobie z usługami elektronicznymi coraz lepiej, a nasza świadomość ich zalet rośnie bardzo szybko.

W tym roku rozliczyło się przez Internet 2,1 miliona podatników (2 066 328 elektronicznych PITów - 100% więcej niż w ubiegłym roku). Zdecydowana większość wysyłających formularze przez sieć robiła to bez użycia podpisu kwalifikowanego - co oczywiście nie dziwi.

r   e   k   l   a   m   a

Najwięcej formularzy wpłynęło z województw: mazowieckiego 15%, śląskiego 13% i małopolskiego 9%. Elektroniczne PITy najchętniej wysyłają ludzie młodzi - 53% to podatnicy w wieku 21-40 lat, ale ta forma rozliczenia przekonuje coraz częściej także starsze osoby. Podatnicy w wieku 41-50 oraz 51-60 to po około 17% wszystkich rozliczających się przez sieć, a niemal 8% to osoby w wieku 61-70 lat.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.