r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

2. Jak łapać Pokemony?

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Złapanie Pokemona wymaga rzucenia w niego pokeballem w taki sposób, by trafić w pokazujące się na Pokemonie kółko. Jeśli Pokemon jest już znany trenerowi, poza nazwą pokaże się jego CP, czyli liczba punktów bojowych.

Pokeballa należy wyrzucić dynamicznie przeciągając palcem kulę z dołu ekranu. Pokemon znajduje się w pewnej odległości od gracza, więc trzeba dobrze ocenić odległość. W trybie rozszerzonej rzeczywistości można też zrobić Pokemonowi zdjęcie, korzystając z wbudowanego „aparatu”.

Jeśli masz problemy z łapaniem Pokemonów w widoku rozszerzonej rzeczywistości, bo Pokemon przed Tobą kręci się, albo w ogóle się nie pokazuje, poluj bez tego widoku. Wtedy stworzenie będzie widoczne na środku ekranu i trafienie w nie będzie łatwiejsze.

r   e   k   l   a   m   a

Na pierwszych Pokemonach będzie widoczny zielony okrąg, potem pojawią się Pokemony z żółtym lub czerwonym. Oznaczają trudność pochwycenia stworzenia, gdzie zielony oznacza najłatwiejsze, czerwony zaś najtrudniejsze. Może się zdarzyć, że trudniejsze Pokemony będą uciekać z pułapki.

Łapanie Pokemonów, nawet tych popularnych i słabych, daje Ci:

  • Punkty doświadczenia (XP): 100 za każdą sztukę i 10 za dobry rzut, więc można zdobyć kolejny poziom tylko łapiąc Pokemony
  • Stardust: gwiezdny pył jest niezbędny do rozwijania umiejętności Pokemonów, niezależnie od gatunku
  • Candy: cukierki dla danego gatunku, 3 sztuki z każdym złapanym Pokemonem. Bez nich niemożliwe jest rozwijanie i ewolucja Pokemonów
  • Pokemony na wymianę: Każdego niepotrzebnego Pokemona można wymienić na jeden cukierek, którym można karmić dany gatunek, by zwiększyć jego możliwości bojowe

Za złapanie nowego Pokemona i zarejestrowanie go w Pokedexie zdobędziesz 600 XP.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.