20 milionów Vist

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas pierwszego miesiąca od daty premiery Microsoft sprzedał 20 milionów licencji systemu Windows Vista.

Korporacja chwali się, że jest to wynik dwa razy lepszy w stosunku do Windows XP, którego sprzedano 17 milionów kopii w ciągu dwóch pierwszych miesięcy. Na liczbę 20 milionów kopii Windows Vista składają się wersje Upgrade, wersje pełne, wersje OEM zakupione przez firmy handlujące sprzętem a także zakupione formalnie jeszcze przed premierą w ramach programu Windows Vista Express Upgrade. Jeśli doda się do tego wzrost sprzedaży komputerów PC ze 137 milionów w 2001 roku do 227 milionów w 2006 to przewaga nad XP zdaje się nie być już taka duża. Microsoft jednak i tak jest zadowolony z wyników. Bill Veghte, wiceprezes działu Windows Business Group uważa, że Vista została dobrze przyjęta i uważa, że system ten będzie można niedługo uznać za najszybciej wdrażany spośród dotychczas wydanych przez korporację.

Microsoft nie ujawnił wyników sprzedaży po premierze Visty przeznaczonej dla klientów korporacyjnych, która miała miejsce w ubiegłym roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji