Błąd w aplikacji Signal pozwala na zdalne włączenie mikrofonu

 • @nieprezydent_aleduda Zgadzam się, że żeby coś ocenić, trzeba z tego jakiś czas pokorzystać.
  28.12.2019 23:19

Historia pewnej wizytówki – z Linuksem

 • @Bełkot No, w tym sensie - tak. ;) Z tym że dla mnie przykry on nie jest, choć tu i owdzie mam do niego zastrzeżenia.
  28.12.2019 14:36

 • @blank2 No wiesz, są już przecież pendrive'y o pojemności 1 TB. ;)
  28.12.2019 13:46

 • @Pom Pom Chyba ustawię się w kolejce... ;)
  28.12.2019 13:46

 • Rzeczywiście, fajne cacko! Czy będzie dostępne w sprzedaży? (...może z mikroWindowsem?)
  28.12.2019 13:22

Tania, przeceniona prasa - lukratywny biznes na pograniczu prawa? Czyli CD-Action za 4zł

 • @Silny Ogór Po obniżonej cenie?
  28.12.2019 23:14

 • @djfoxer Wiem. To może jednak ta cena minimalna wcale nie jest minimalna? Albo nakład zbyt duży, nie dostosowany do popytu? Rozwiązaniem tego problemu będzie, być może, całkowite przejście za jakiś czas na system online; zresztą wielu wydawców (nie tylko prasowych) już tak robi.
  28.12.2019 14:33

 • @djfoxer To właśnie miałem na myśli. Ale takie rozwiązanie praktykuje już np. The New York Times.
  28.12.2019 14:47

 • @Silny Ogór No fakt. Ale ponawiam pytanie - dlaczego wydawcy nie próbują odzyskać części zainwestowanej gotówki? Jeżeli obracający makulaturą myślą ekonomicznie, to należy ich za to karać?
  28.12.2019 14:17

 • Czegoś tu nie rozumiem. O ile mi wiadomo to sami wydawcy prowadzą sprzedaż nieaktualnych numerów swoich wydawnictw, tyle że po normalnej cenie. Ale kto im broni sprzedawać je nieco taniej? Zawsze to jakiś odzysk zainwestowanej gotówki. Czy przecenianie towaru jest nielegalne?
  27.12.2019 22:20

Chiny prezentują dwa nowe procesory do PC. Ponoć są porównywalne do późnych AMD FX

 • @Anonim Jestem laikiem w dziedzinie informatyki, więc zapoznanie się z wynikami testów i tak niewiele mi da, chodziłoby mi raczej o omówienie wyników tych testów. A wracając do tematu - nowy chiński procesor to, jak rozumiem, dopiero początek drogi jego rozwoju.
  28.12.2019 14:45

 • @KomputerowaPasja.pl No to może inaczej - jakiś indywidualny, prywatny pasjonat, który przetestował te procesory rozmaitymi benchmarkami i opublikował wyniki.
  27.12.2019 22:11

Dostałeś wiadomość o loterii w IKEA? Nie klikaj w nią — to oszustwo

 • @Sisco Rzeczywiście zaznaczyłem. Ostatnio zaprenumerowałem biuletyn informacyjny Microsoftu.
  28.12.2019 13:48

 • @Sisco Ja jestem zarejestrowany w kilku marketach i otrzymuję od nich broszury informacyjno-reklamowe w formie e-maili. Za każdym razem jest w nich zakładka informująca mnie o możliwości rezygnacji/wyrejestrowania się. W paru przypadkach skorzystałem i wyrejestrowałem się. Nigdy jednak nie zdarzyło mi się, żebym dostał coś podejrzanego.
  27.12.2019 21:53

Alexa radzi: dźgnij się w sercę dla dobra planety. Asystent głosowy kontra trolle na Wikipedii

 • @AntyHaker Drogi AntyHakerze! Z nikim o nic nie zamierzam się kłócić! Skąd takie przypuszczenia? Jestem osobnikiem wyjątkowo łagodnym i nieszkodliwym. Ten młody człowiek zaprezentował pewien osobisty wywód myślowy i w porządku. Jego sprawa. Zapoznałem się z nim, ale ani mnie to grzeje ani ziębi, bo ja podobnych wywodów obejrzałem (i jakoś tam przetrawiłem) setki. Wszystkie one były na swój sposób interesujące, bo często jakiś nowy, nieznany mi wątek myślowy się w nich pojawiał... aż przyszedł taki moment, że mi się to wszystko przejadło. Tak po prostu. Stwierdziłem, że niczego więcej się z tych dywagacji nie dowiem i nie znajdę w nich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dlaczego wstawiłem do mojej odpowiedzi link z jednym z moich ulubionych utworów? Bo te nie nudzą mnie nigdy. Jeśli więc już mam na coś poświęcać mój czas wolny, to przede wszystkim na słuchanie muzyki, którą lubię. W niej też czasem odkrywam jakąś Prawdę...
  28.12.2019 13:43

 • @Sisco Dzięki, przy okazji zapoznam się.
  28.12.2019 13:50

 • @RediVeGo "Jeśli stworzyciela nie nic nie stworzyło dlaczego tak nie mogło być z Wszechświatem?"
  Bo ten stworzyciel (czy jak go tam nazwiemy), to jest właśnie założenie a priori. A prawa natury rządzące Wszechświatem wykazują wewnętrzną logikę i spójność. Trudno mi przyjąć założenie, że są dziełem przypadku i że istnieją od zawsze. Logika kłóci się z przypadkiem. Zresztą, zawsze - to określenie z dziedziny czasu. Jeżeli teoria Big Bangu jest prawdziwa, to Wszechświat miał jednak swój początek - wyeksplodował w ułamku sekundy z jednego punktu razem z czasoprzestrzenią i energią, z której części w wyniku ewolucji wykształciła się materia. I to jest to nasze zawsze. A co (i dlaczego) zainicjowało ten wybuch? Tego na razie nie wiemy, mądre głowy głowią się wysuwając rozmaite teorie. My dwaj też, jak widać, mamy własne teorie. Bieda w tym, że są one nieweryfikowalne... choć moja wydaje mi się bardziej racjonalna.
  28.12.2019 14:10

 • @RediVeGo W świecie obowiązuje związek przyczynowo-skutkowy. Jeżeli jakieś ciało jest w ruchu, to coś musiało ten ruch zainicjować. Największym ciałem w ruchu jest Wszechświat. Składanie jego powstania i funkcjonowania na przypadek wydaje mi się absurdalne.
  27.12.2019 21:26

 • @RediVeGo "istnieć od zawsze" - Wszechświat nie istnieje od zawsze. Gdyby istniał od zawsze, byłby niezmienny. On jest w ruchu, więc miał swój początek. Razem z nim powstała i jest niego immanentną częścią czasoprzestrzeń. Jakim cudem prawa natury miałyby istnieć od zawsze?
  "prawa natury zniszczą wszystko"? Prawa same z siebie niczego nie niszczą ani nie budują. Niektórzy badacze spekulują, że Wszechświat rozszerzy się do ogromnych rozmiarów, większych niż dzisiaj, gwiazdy wypalą się zmieniając się w bryły żużlu, ale... czy to oznacza zniszczenie Wszechświata? Raczej zmianę jego formy. Obracamy się cały czas w sferze spekulacji, bo ciągle zbyt mało wiemy o Wszechświecie... Nie wiemy, w jaki sposób powstał Księżyc, wysuwając na ten temat kilka prawdopodobnych teorii, a cóż dopiero mówić o Wszechświecie...
  "Założenia potrzebują chociaż małych przesłanek." Miałem na myśli założenia a priori.
  27.12.2019 21:46