Statystyki polskiego forum przeglądarki Opera w serwisie My Opera

 • „TakNie” w wykonaniu Ryszarda występuje tylko 42 razy. Pierwsze złapane wystąpienie pochodzi z grudnia 2004 i brzmi dokładnie: „TakNieNieWiemZależy”. :-)
  27.03.2014 22:26

Menu i menu kontekstowe w Operze

 • @robgg (niezalogowany): 12.16, czyli ostatnia, z tym, że jeżeli chcesz bez problemów ustawić jako domyślną inną wyszukiwarkę niż Google, to zainstaluj 12.14. Musisz też wiedzieć, że w 12 nie działają widżety.

  Z jedenastek też polecam ostatnią wersję, czyli 11.64.
  01.04.2014 13:50

 • Zauważalnych różnic między nimi praktycznie nie ma – ani w stabilności, ani np. w obsłudze wtyczek. Ciężko mi powiedzieć, czy wersja 64-bitowa jest wydajniejsza, ale biorąc pod uwagę, że wspiera ona także 32-bitowe wtyczki, polecam właśnie ją.
  29.03.2014 14:03

 • Coś chyba jest na rzeczy, bo obok portalu https://vivaldi.net/ stworzonego właśnie przez byłego CEO Opery istnieją też strony http://vivaldi.com/ i http://www.vivalditec.com/ z informacją:

  "we are working on something very interesting!
  be notified. we just need your email address."

  W połączenie sił w tworzeniu Ottera jednak nie wierzę.
  27.03.2014 13:49

Skróty klawiszowe w Operze

 • @zomo_prl: Przyznam, że osobiście preferuję gest myszy, ale Ctrl+Enter rzeczywiście jest jednym z najważniejszych skrótów. Dodałem też Ctrl+Shift+n, zgodnie z sugestią.

  Po Szybkim przejrzeniu listy skrótów odnalazłem też jeden o którym nie miałem pojęcia: Ctrl+Shift+q = zamknij wszystkie karty (i okna) prywatne. Dorzuciłem go do listy wraz z Ctrl+B i Ctrl+Shift+H.
  26.03.2014 23:44

Gesty myszy w Operze

 • @Pixpix: Skoro znasz swoje hasło główne, to najprościej będzie jeśli odznaczysz ochronę haseł hasłem głównym, podejrzysz hasła za pomocą OperaPassView i ponownie włączysz ich szyfrowanie.

  @~sirsimon: To prawda, w nowej Operze działają one tylko ponad obszarem dokumentu. Dodam jeszcze ciekawostkę, że w O12 nawet karty na pasku miały własny kontekst wykonania i gest wykonany na karcie (lub miniaturce) ze stroną otwartą w tle wykonywał polecenie na tej właśnie stronie. Zdarza mi się do tej pory to wykorzystywać logując się na stronie otwartej w tle, wykonując gest w prawo (Forward | Fast Forward) ponad jej kartą.
  25.03.2014 15:54

 • @TomaszGasior: Dzięki, poprawione.
  23.03.2014 22:01

 • Sposobu na podejrzenie tych haseł spod Linuksa nie pamiętam. Pod Windows można użyć programiku OperaPassView (do którego link podałem zresztą w komentarzu do mojego wpisu o poleceniach Opery): http://www.nirsoft.net/utils/opera_password_recovery.html

  Możesz spróbować odpalić przez Wine lub przenieść wand.dat i odczytać u kogoś na komputerze (format pliku wand.dat w wersji dla Windows i dla Linuksa jest chyba identyczny).
  24.03.2014 18:03

 • A u mnie z kolei zapamiętanych 60 stron i do wszystkich hasła są widoczne (Win 8 x64). Nie używasz hasła głównego?
  24.03.2014 23:16

Polecenia Opery

 • Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał porzucić dwunastkę na rzecz innej przeglądarki, ale póki strony, które się przegląda nie sprawiają dużych problemów, a obok przeglądarki uruchomiony jest antywirus, to ja nie widzę dużej potrzeby natychmiastowej zmiany przyzwyczajeń.

  Używałem Opery Developer jako podstawowej przeglądarki przez cały grudzień, starej 12 nie uruchamiając prawie ani razu, i choć wydawało mi się, że wiele mi nie brakuje, to wiecie jaka to była dla mnie ulga, gdy wróciłem do dwunastki?

  > Z takim podejściem zostaniecie na starej Operze przez lata

  Są jeszcze osoby, które używają starej dobrej 9.6X :-) Według http://www.ranking.pl/pl/rankings/web-browsers-details.html generuje ona nadal około miliona odsłon miesięcznie.
  23.03.2014 11:42

 • @zomo_prl: Na przyszłość – OperaPassView: http://www.nirsoft.net/utils/opera_password_recovery.html :-)
  23.03.2014 22:04

25 milionów pobrań avast! Free Antivirus i konkurs

 • Polubiłem wcześniej, kliknąłem teraz. ;-)
  17.03.2014 11:10

XnView

 • @arturpl: Tak, wciśnij Ctrl+Shift+i albo wybierz z menu Widok > Wyświetl dane koloru.
  15.03.2014 22:47

MikołEAj: rEAktywacja, czyli po raz kolejny rozdajemy gry Electronic Arts

 • 1. Poszerzenie funkcji społecznościowych, np.: możliwość rozmowy głosowej ze znajomymi w trakcie gry; podgląd recenzji i ocen znajomych przed zakupem; być może nagrywanie filmików i szybkie wrzucanie ich na YouTube :) Ta ostatnia opcja mogłaby być nawet całkiem interesująca – wiele osób ogląda filmiki i recenzje na YouTubie przed zakupem gry, bo w ten sposób najprościej i najszybciej można się zorientować jak dana gra wygląda.
  2. Płatność PayPal – dodanie tej popularnej formy płatności ułatwiłoby wielu osobom możliwość zakupu i zapewne zwiększyło liczbę klientów.
  3. Więcej starych gier – od czasu do czasu chcę pograć w jakiś stary tytuł, który nie jest dostępny w sprzedaży.

  Dodane: NFS > FIFA > SimCity > Battlefield
  27.01.2014 14:37

Rozdajemy najnowsze gry Electronic Arts w akcji MikołEAj

 • Nie znam żadnych cech platformy Origin, bo jeszcze jej nie używałem. Nie słyszałem też o niej zbyt wiele. Chętnie bym się jednak z nią zapoznał grając w Need for Speed lub FIFĘ.

  Aby wypełnić wymagania konkursu, wypunktowuję wyraźnie wszystkie trzy funkcje:
  1. ?
  2.??
  3.???
  Mam nadzieję wypełnić te znaki zapytania w najbliższym czasie. ;-)
  25.12.2013 12:25

Gmail niebawem wyświetli wszystkie obrazki w poczcie, bezpiecznie

 • @Mifczu: No właśnie się zastanawiam jaką różnicę miałoby to proxy zrobić. Jeśli przez proxy będzie czytany obrazek http://spamerskiserwer.com/zdzisiekmałpadżimejlkom.jpg, i wiadomość z tym obrazkiem była wysłana tylko do Zdziśka, to i tak wiadomo, że odczytał on tę wiadomość.
  13.12.2013 11:48

 • @eider_i128: Czyli każdy adres na GMailu – bez względu na to, czy użytkownik jest aktywny, czy nie – będzie wyglądał na aktywny i spamerzy będą wysyłać na te adresy więcej spamu, a wtedy Google będzie miało łatwiej wyłapać spamerskie adresy i filtrować pocztę i będzie się chwalić, że ma najlepsze filtry antyspamowe? ;-)
  13.12.2013 12:19

 • @lukasamd: Ale przecież najlepsze spamowanie polega na wysyłaniu do każdego użytkownika obrazka o *unikalnym* adresie. Odpytanie takiego obrazka oznacza, że to właśnie ten konkretny użytkownik go załadował i adres najpewniej jest przez kogoś używany (a wtedy można na niego wysyłać jeszcze więcej spamu).

  Jeżeli w adresie obrazka jest coś w stylu obrazek.jpg?uzytkownik=zdzisiek@xxx.com, to taki adres e-mail można z tego adresu wyciąć i zobaczyć co serwer da w odpowiedzi, ale jeśli będzie to np obrazek-id-uzytkownika.jpg, to już z tym nic nie zrobisz, a już na pewno nie możesz takiego obrazka serwować innym użytkownikom.

  Dlatego zastanawiam się w jaki sposób ma to być "bezpiecznie" zrealizowane.
  14.12.2013 12:12

Opera to nie tylko Opera...

 • W tej chwili Opera, to w znacznej mierze nie przeglądarka, ale sprzedaż reklam, jak już wspomnieli @aa.bb i @zz. Przeglądarka zmieniła silnik, a teraz zamykają niedochodowe interesy. Na Opera Portal dawno nie wchodziłem, ale wygląda on jak wbudowana w O15+ funkcja Odkrywaj – a właściwie, to pewnie w drugą stronę.

  Co warto wspomnieć o My Opera, to że znaczna część, powiedziałbym, że może nawet i połowa, z ponad 16 000 000 kont, to konta służące do SEO. Utrzymanie serwisu kosztuje, a ciężko na nim zarobić, więc najprościej go zamknąć. Szkoda, że rozbija się społeczność skupioną wokół przeglądarki, bo My Opera była (jest) naprawdę świetnym portalem.

  PS Sam jeszcze nie wiem, czy warto przenosić swojego bloga z My Opera w inne miejsce. Większość wpisów jest już nieaktualna, bo dotyczy Opery na Presto, a w ostatnim czasie też nie byłem zbyt aktywny. W najgorszym wypadku, wrzucę tych kilka ważniejszych tekstów tutaj, na Dobreprogramy.
  11.11.2013 18:46

Hasła zapamiętane w Chrome mogą być bezpieczniejsze

 • @zxt (niezalogowany): Taki, że nie chce mi się tworzyć nowego konta użytkownika i przelogowywać się co kilka minut, a wychodząc do toalety, czy po kanapkę, też nie będę za każdym razem wciskał Win+L, bo ktoś może sobie żarcik zrobić, gdy nie ma mnie w pokoju. Różni użytkownicy, to różne wymagania.

  Szyfrowanie dysku też nie jest dla mnie odpowiednim rozwiązaniem (nie jest wręcz żadnym rozwiązaniem) opisywanego problemu.
  08.11.2013 16:39