Hasła zapamiętane w Chrome mogą być bezpieczniejsze

 • @autumnlover: To teraz powiedz dziewczynie/chłopakowi/żonie/mężowi/siostrze/bratu/koleżance/koledze*, że nie dasz im na chwilę skorzystać z komputera, bo ci mogą hasło do Facebooka odczytać.

  *niepotrzebne skreślić

  >Jeśli mimo posiadania zamka ktoś nonszalancko będzie zostawiał otwarte drzwi
  > wychodząc z domu to najbardziej wymyślne zabezpieczenia i zamki nie pomogą.

  Zatem porównując do domu: mam wprowadzić skanowanie siatkówki oka przed drzwiami i nie wpuszczać nikogo innego do swojego domu?

  Ja zamiast skanera siatkówki przed wejściem, chcę mieć kluczyk do szuflady.
  06.11.2013 12:23

 • @bart86: Nie.

  :-p
  05.11.2013 15:26

Niespełnione marzenia o niespełnionym systemie. #2

 • W mojej dawnej szkole było kilka komputerów, które podczas uruchamiania wyświetlały na ekranie logo z napisem "Windows 96". :-)
  23.09.2013 19:21

Stabilna Opera 16 na silniku Chromium 29 i z about:flags

 • @MaXo: Powinna się sama zaktualizować.

  W najnowszej O17 jest też sprawdzanie dostępności aktualizacji po wejściu na stronę opera:about.
  27.08.2013 20:02

Opera Next 16 wydana – zakładek wciąż nie ma, ale przeglądarka staje się coraz bardziej konfigurowalna

 • @sacc: Opera 12.16 dalej jest dostępna do ściągnięcia. Wystarczy kliknąć „Inne” w linkach bezpośrednich.
  19.07.2013 15:26

 • > "To chyba nie tak powinno wyglądać. Czyz nie?"

  @Sacc (niezalogowany): Moim zdaniem tak właśnie być powinno. Zawsze na głównej stronie programu jest on oferowany w najnowszej wersji. Inne wersje są dostępne po kliknięciu "Inne" – to chyba dość logiczne.
  22.07.2013 17:10

 • @eimi: To ma być rzetelny wpis, czy reklama?

  > "W sekcji Browser można wreszcie wyłączyć pobieranie treści przez mechanizm Odkrywaj (Discover) czy animacje na stronie startowej. (…) Sekcja Websites pozwala na wyłączenie wyświetlania obrazków i daje kontrolę nad metodą podświetlania formularzy i linków na stronach WWW za pomocą klawisza Tab. Dodano też mechanizm ochrony prywatności, pozwalający na zablokowanie prób śledzenia lokalizacji użytkownika przez witryny."

  A wersji 15 używałeś? Możliwość wyłączenia animacji w szybkim wybieraniu już tam była, tak samo możliwość wyłączenia wyświetlania obrazków i opcja włączenia wysyłania żądania braku śledzenia.

  Pomijając opera:flags, dla końcowego użytkownika jedynymi nowymi opcjami konfiguracyjnymi jest możliwość wyłączenia automatycznego ładowania zawartości "Odkrywaj" i wyłączenie tabowania po odnośnikach. Ustawienia automatycznego wypełniania formularzy i wyjątki dla geolokalizacji pojawiły się tylko dlatego, że pojawiły się nowe funkcje.

  Spośród siedmiu wymienionych funkcji, trzy nie są wcale nowe i do tego piszesz, że „przeglądarka staje się coraz bardziej konfigurowalna”!?
  19.07.2013 14:53

Opera 15

 • @Fafrocel: Po miesiącu człowiek nie ma już siły na krzyk, płacz i przeklinanie.

  W tej chwili nie pozostaje nam nic innego jak wiara w to, że będzie lepiej. Zdaję sobie sprawę, że niemal każde wydanie, licząc od 11.00, miało jakiś szkopuł, który powodował zdenerwowanie pewnej grupy użytkowników. Wiem, że teraz też nie da się tego przejść bez problemów, a pewne funkcje albo nie będą zaimplementowane w ogóle, albo pozostaną niedopracowane.

  Mimo wszystko sądzę, że nie ma przeglądarki lepszej niż Opera i w momencie, gdy będę musiał, to ja dostosuję się, częściowo, do Opery i nie będę czekał aż ona w pełni dostosuje się do moich wymagań. Jestem zresztą pewny, że ten moment nadejdzie – liczę na to, że w przeciągu kilku wersji, a jak nie, to nadal jest 12.15 – bo nie wszystkie funkcje, których teraz używam wrócą.

  @alan207: Chrome jest przecież lepszy niż aktualna Opera, choćby ze względu na rozmaite API rozszerzeń, których Opera na razie nie wspiera.
  03.07.2013 21:47

 • Trzeba zrobić nową instalkę, ale nawet w przypadku instalacji w innym katalogu niż dwunastka, Opera 15 sama zaimportuje z niej wszystkie możliwe ustawienia.
  08.07.2013 11:47

Bety Firefoksa 23 dostępne dla różnych systemów

Jak Europejczycy wykorzystują Internet?

 • @haxorekq, @Zulowski: Chodzi wam o to, że nie ma oddzielnych statystyk? – „Pornusy” w wersji online zaliczają się do strumieniowego przesyłania wideo.
  20.05.2013 13:59

Jak zepsuć Bezpłatny Dostęp do Internetu

 • @djkarateka: Po co napisałeś do mnie trzy odpowiedzi pod rząd?

  > nie siej tutaj zamętu, ponieważ nie od dziś wiadomo że Aero2
  > blokuje karty jeśli korzystasz z niewłaściwego urządzenia

  Ale ja naprawdę jeszcze o tym nie słyszałem. :) Zastanawia mnie też, dlaczego Kuba Danecki nie napisał jeszcze na ten temat wpisu na swoim blogu. Do tej pory zawsze zaprzeczał, gdy ktoś pytał o te pogłoski.

  > mam znajomego w Polkomtelu który poinformował Mnie o tym

  Na przykład o takie źródło mi chodziło – to jest Twój blog, więc nie mam prawa wymagać od ciebie konkretniejszych źródeł. – Bez żadnego źródła jednak, to ty brzmisz jakbyś „siał zamęt”.
  16.05.2013 16:33

 • > Kuba Daniecki nie pisze wszystkiego na swoim blogu ponieważ
  > naraziłby się operatorom na pozwy sądowe

  @djkarateka: Pozwy sądowe za pisanie prawdziwych informacji? Zdobytych w legalny sposób?

  Nie wiem też po co kolejny raz piszesz do mnie o znajomościach w dużych firmach (ani po co wcześniej pisałeś o blokowaniu kart kupionych przez Allegro, czy blokowaniu kart, ogólnie, za nieprzestrzeganie regulaminu). Poruszyłem dwie kwestie: 1. źródło informacji – już podałeś; 2. blokowanie karty za używanie modemu kategorii niższej niż 10, co zresztą, nawet gdyby miało miejsce (ja dalej o tym nie słyszałem, a ty nie napisałeś więcej niż „nie od dziś o tym wiadomo”), nie byłoby niczym nadzwyczajnym, bo zapis o takim wymogu istnieje od samego początku, a nie od niedawna, co można wyczytać w twoim wpisie.

  Te wyciągi z regulaminu to też do mnie (?), bo ja go już czytałem i nie wiem co miałeś na celu wklejając tutaj jego fragmenty (dzieląc je dodatkowo na trzy oddzielne komentarze).
  16.05.2013 17:06

 • > jeśli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości itp rzeczy to pisz na forum DobrychProgramów (…)

  @djkarateka: Póki co piszę tylko o wątpliwościach co do tego co napisałeś, więc komentuję tutaj. :)

  > operator ma tajemnice i nie życzy sobie aby wszyscy o nich wiedzieli

  Oczywiście, dlatego pracownik tej firmy podpisuje odpowiednie klauzule i odpowiada za to, że przekazał informację osobie nieuprawnionej. Zauważ jednak, że nie pisałem o żadnych tajemnicach, ale o napisaniu, czy "Aero2 blokuje karty jeśli korzystasz z niewłaściwego urządzenia" – to jest normalna, ogólnodostępna informacja. Nic wielkiego.

  > jeśli masz odwagę to zmień swojego avatara na swoje zdjęcie! :)

  Nie mam takiej ochoty. Informacje, które chciałem o sobie podać, są ogólnodostępne i mój wizerunek się do nich nie zalicza. Prowadzę bloga na My Opera i udzielam się na polskim forum Opery – to tak w razie gdybyś miał ochotę wiedzieć coś o mnie.
  16.05.2013 19:03

 • Pierwsza uwaga do tekstu: piszesz tak, jak gdyby informacja była już pewna. Dlaczego zatem nie podajesz (choć w miarę) wiarygodnego źródła informacji? Teksty wprowadzające zamieszanie może pisać każdy.

  Druga uwaga: z tego co pamiętam, wymóg posiadania modemu co najmniej kategorii 10 był już w pierwszym regulaminie, więc: „Od nie dawna wymogiem było posiadanie modemu z klasą 10 (...)” jest informacją nieprawdziwą. Napisałeś też: „potem się okazało że kto ma starszy modem niż klasa 10 to jego karta jest blokowana”, jednak ja jeszcze nie słyszałem o ani jednym przypadku egzekwowania wspomnianego wymogu, a mój brat do tej pory, od czasu do czasu, korzysta z modemu ósmej kategorii.
  16.05.2013 14:17

 • @januszek: Najprawdopodobniej, ale na Telepolis napisali: „wynika z informacji TELEPOLIS.PL”, Jakub Danecki na http://jdtech.pl napisał: „Serwis Telepolis donosi (…) Jeżeli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone (…) Niestety na razie nie mam potwierdzenia tej wiadomości (…) Czekamy na oficjalną informację od operatora”. W tym wpisie natomiast, nie ma ani jednego słowa, które wskazywałoby, że nie jest to informacja oficjalna. – Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli? ;-)
  16.05.2013 15:51

Nokia Asha 210 wskrzesza sprzętową klawiaturę, będzie skrót do WhatsApp lub Facebooka

 • @budda86: Korzystam z "chłamu dla najbiedniejszych" i bardzo go sobie chwalę. - Telefonuję bardzo rzadko, jeśli już, to są to krótkie rozmowy, korzystam czasem z Internetu poprzez Wi-Fi, słucham muzyki, kiedy mam na to ochotę i... ładuję telefon raz na dwa tygodnie. Tak, zaliczam się do grupy najbiedniejszych, bo nie stać mnie na smartfona za kilkaset złotych, ale wcale nie mówię, że gdyby mnie było stać, to bym go kupił. Różni ludzie mają różne wymagania i inne poczucie "ładności i brzydkości" - mnie się ta Nokia podoba.

  @e51: Z tego co mi wiadomo, moja Nokia C3-00 ma S40 i Opera Mini na niej działa.
  24.04.2013 14:31

Cholerne ą-ę – czyli kodowanie w UTF-8

 • Mały błąd w tekście: "e", to 0x65, a nie 0x101.
  20.03.2013 16:14

O edytorach i kilku słowach po czesku...

 • Kiedyś próbowałem, ale jak mówiła Paloma: "Serce nie sługa". Jakoś bardziej podpasował mi ten drugi, boski edytor.
  21.02.2013 22:53

[LaTeX] Przycinanie PDF-a i jego podgląd, czyli PDFCrop w Kile

 • Gdy pisałem w LaTeX-u, przez większość czasu używałem podglądu w SumatraPDF (pod Windows). Przy automatycznym odświeżeniu, po zmianie pliku, nie resetował(a) ustawionego powiększenia, ani przesunięcia pasków przewijania (a przynajmniej tak mi się wydaje, bo mnie też te marginesy denerwowały).

  @Shaki81: Krótko mówiąc: marginesy miały zostać, ale miało ich nie być w podglądzie, bo wtedy niewygodnie się czyta.
  21.02.2013 22:39