Prezydent podpisał Prawo Telekomunikacyjne

 • To tak na serio z tymi ciasteczkami?
  12.12.2012 18:01

Języki bezprefiksowe a Opera

 • Dobry wniosek :-)
  12.12.2012 14:11

Opera 12 - opcja tłumaczenia stron oraz zaznaczonego tekstu

 • W "Document Popup Menu" akcja kopiowania jest zbędna, bo jako parametr do translatora Google podajesz "%u", czyli adres bieżącej strony.

  Też używam własnej "wyszukiwarki" do tłumaczenia z paska adresu - to bardzo przydatna rzecz. Z kolei jeśli chodzi o rozszerzenia, to najwygodniej mi się korzysta ze wspomnianego HyperTranslate. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z pewnej jego wady. Mianowicie, dokleja on własny kod do każdej strony którą odwiedzasz (kod zawierający pola tłumaczenia pokazujące się po wciśnięciu odpowiedniego klawisza + PPM), nawet do ramek "iframe", które często są wykorzystywane w edytorach tekstowych WYSIWYG na stronach internetowych, a zwłaszcza w systemach zarządzania treścią. Taką stronę trzeba dodać do czarnej listy w preferencjach rozszerzenia, bo inaczej w kodzie będziemy mieli śmietnik.

  Pozwolę sobie jeszcze zlinkować do mojego wpisu o edycji menu kontekstowego, z przykładami: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/03/19/edycja-menu-i-menu-kontekstoweg...
  12.12.2012 13:56

Już w poniedziałek pierwsze pytanie w konkursie z diodą i Windows Server 2012

 • Z regulaminu: "4. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych (...) w celach związanych z przeprowadzaniem Konkursu(...). Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w przyszłości, przy niezmienionych celach przetwarzania."

  To ostatnie zdanie wydaje się zbędne, bo skoro wyrażam zgodę na przetwarzanie danych wyłącznie w celu realizacji tego konkretnego konkursu, to zgoda na przetwarzanie danych w celu realizacji tego konkursu w przyszłości jest trochę bez sensu. :)

  PS A ramka z regulaminem jest zbyt mała, przez co niewygodnie się to czyta. :p
  07.09.2012 22:23

[Python] SimpleNotes

 • @iluzion: Już od ponad dwóch miesięcy mamy na DP możliwość edycji komentarzy. ;) Patrz: ikonka w prawym górnym rogu komentarza.

  Edycja: Nawet działa.
  15.08.2012 12:19

"Blogger od kuchni" - wywiad z MaXDemage

 • :-) Takie dwa błędziki złapałem:
  – niemniej: „Nie mniej śpieszę już z wytłumaczeniem (…)”;
  - sprzed: „(…) chciałbym powtórzyć swoje słowa z przed roku (…)”.
  11.08.2012 17:36

HotZlot2012 - Songokuu

 • Żubr w trawie puszczy?
  15.07.2012 19:53

Stwórz motyw Opery i wygraj ostatnią wejściówkę na HotZlot 2012!

 • Pomysł z motywami nie jest zły, ale dlaczego w katalogu nie ma rozróżnienia między nimi, a skórkami? Dlaczego szukając jakiejś ciekawej skórki, która zmieni wygląd mojej Opery mam się przekopywać przez 200 „obrazeczków”? A liczba motywów będzie rosła w dużo większym tempie niż liczba skórek (których, naprawdę zmieniających wygląd i w miarę aktualnych, będzie może kilkanaście).

  Poza tym, możliwość skórkowania paska kart i ramki okna mogłaby zostać dodana do zwykłych skórek. W tej chwili, ustawienie jakiegokolwiek tła na pasku kart powoduje „zamalowanie” przycisków systemowych.
  26.06.2012 19:17

Przydatne rozszerzenia do Opery

 • W HyperTranslate też jest opcja tłumaczenia własnego tekstu! Wystarczy przytrzymać klawisz używany do tłumaczenia i kliknąć prawym przyciskiem myszy na stronie.

  Jeśli chodzi o wyłączenie pokazywania menu kontekstowego po dwukliku, to można to też wyłączyć przez Preferencje > Zaawansowane > Paski narzędzi (żeby ci co nie używają Opery nie pomyśleli sobie, że do wyłączenia takiej bzdury trzeba się uciekać do opera:config ;-)).
  20.06.2012 11:25

Wytypuj wynik meczu Polska-Czechy i jedź na HotZlot 2012!

 • W tekście o typowaniu wyniku meczu Polska-Grecja było poprawnie: "imprezę może trochę mniejszą niż Euro, ale nie mniej porywającą". W dwóch kolejnych już z błędem. "Ale niemniej", to trochę takie masło maślane. ;-)
  15.06.2012 19:50

Stabilna Opera 12 dostępna przed oficjalną premierą

Podgląd nowych szat usług internetowych Microsoftu

 • Mnie się podoba.
  10.06.2012 11:17

Deyna i Światowy Dzień Książki

 • Hehe... piłkarz bez macierzy = piłkarz sierota :D
  09.06.2012 11:08

Przypnij nas i wygraj…

 • Jest jeszcze jedna opcja, która odpowiada za wyświetlanie jumplist. PPM na pasku zadań –> Właściwości i na karcie Menu start trzeba zaznaczyć przyciski wyboru.
  06.06.2012 10:41

Witam czy nie witam?

 • Ja używam „Witam” w korespondencji półoficjalnej, ale tylko dlatego, że wiele osób tak pisze. „Dzień dobry” jest dość neutralne i wydaje się być całkiem dobrym zamiennikiem dla „Witam”,„Dobry wieczór” z kolei jakoś mi nie pasuje, gdy nie wiem kiedy odbiorca będzie czytał moją wiadomość.

  Drażniącą mnie kwestią jest za to coś o co też zahaczyłeś we wpisie: „Pozdrawiam” w sygnaturce lub dodawane do każdej wiadomości, nawet przy wymianie w krótkim czasie wielu wiadomości dotyczących jednego tematu.
  04.06.2012 20:27

 • > @Saskatchewan jeżeli "dobry wieczór" nie pasuje, to tak samo "dzień dobry",
  > bo ktoś może czytać maila w nocy... :) do wszystkiego się można przyczepić.

  @gowain: W języku polskim „dzień dobry” jest powitaniem dość uniwersalnym, które, moim zdaniem, może być używane praktycznie zawsze kiedy z kimś się spotykasz. U nas nie mamy „dobre rano”, czy „dobre popołudnie” tak jak w innych językach, a nawet jeśli powiesz dzień dobry zamiast dobry wieczór, to nikt ci nie zwróci uwagi nawet jeśli jest już naprawdę ciemno. „Dobranoc” używamy tylko przy pożegnaniach.
  Wiele oczywiście zależy od subiektywnych odczuć względem danego zwrotu.

  Kubut napisał:
  > Podobnie w świecie realnym - używam "witam" jak nie do końca wiem czy
  > muszę jeszcze lecieć "dzień dobry", czy do danej osoby wypada już "cześć"

  Właśnie tak. :)
  05.06.2012 11:10

 • djDziadek napisał:
  > "zrobiłaś mu łaskę" a
  > "zrobilas mu laske"

  Ja tam wolę przykład dla znaków interpunkcyjnych: „moja stara piła, jest w piwnicy" vs „moja stara piła jest w piwnicy”.
  06.06.2012 10:32

Aero2 BDI - Bardzo Dobry Interes?

 • Wiadomo, bo wszystko jest w regulaminie. ;) Na razie jest 512kb/s download i 256kb/s upload. W teorii ma być symetryczne 512/512.

  Polecam bloga Jakuba Daneckiego: http://jdtech.pl/
  09.05.2012 19:32

 • U mnie wczoraj wyjątkowo często zrywało się połączenie (zresztą i dzisiaj zasięg nie wygląda najlepiej) i nie ściągałem żadnych większych plików, być może dlatego nie zauważyłem od razu. Jakieś piętnaście minut po napisaniu tutaj pierwszego komentarza dostałem wiadomość o przyspieszeniu z kanału RSS Jakuba.
  10.05.2012 10:20