Nie poruszyłeś standardowej kwestii :-) - instalować Pythona 2, czy 3? Odpowiedź na to pytanie jest taka, że chyba jednak nadal powinno się wybrać dwójkę ze względu na to, że wiele "zewnętrznych" bibliotek nie jest ciągle przeportowana na trójkę. Co nie zaprzecza oczywiście temu, że i na wersji 3 da się i tak duuużo zrobić. (Dla początkujących i ciekawych: różnic nie ma tak naprawdę tak dużo, a wiele nowości z trójki pojawiło się już w Pythonie 2.6.)
Co do edytorów - pisząc pracę dyplomową, szukałem dobrego edytora dla LaTeXa i znalazłem emacsa (tutaj jęczenie: tak, jasne - emacs, vim, itp :p). Okazało się, że nadaje się on wspaniale do pisania w Pythonie. Naprawdę wygodnie się pisze skrypty mając podzielony ekran: z jednej strony kod, a z drugiej interaktywny interpreter.
Dla mniej wymagających polecam też po prostu IDLE, czyli edytor Pythona napisany w Pythonie, wykorzystujący interfejs Tk, dołączony w standardowej instalacji (przynajmniej na Windows). Można odpalić dwa okienka - jedno z edytorem, drugie z interpreterem i jednym klawiszem wysyłać kod do interpretera. Pracuje się "podobnie" jak w emacsie na dzielonym ekranie.
08.12.2011 12:03
Ja tak naprawdę dużo nie programuję, więc wymagań ogromnych nie mam. IPythona zainstalowałem kiedyś, ale tak naprawdę nie używałem, więc się nie wypowiadam.
Kontynuując Python 2 vs Python 3, to jeśli chodzi o zastosowanie np. we frameworkach webowych, to dużego wyboru też nie ma. Jakiś czas temu, gdy szukałem informacji na ten temat, znalazłem jedynie CherryPy, które obsługuje trójkę.
08.12.2011 13:34