Polecane SSD i niepolecane - Ranking 80 modeli - Wykaz z rekomendacjami, pamięciami i kontrolerami

 • @=V= dosłownie kilka dni temu dodałem informacje o podobnej treści na samej górze tieru z dyskami NVMe w aktualnym linku. Postaram się uzupełnić je o kilka szczegółów, które podałeś. Dzięki. Pozdrawiam
  27.08.2020 21:04

"Interfejs powstaje w bólach" czyli nowa mowomowa na...

 • Chciałbym z tego miejsca zaapelować, ludzie, zgłaszajcie np. bugi w projekcie Chromium, żeby Chrome był lepszą przeglądarką, ale z moich doświadczeń wynika w części dokładnie to co w artykule czy komentarzach. Przerzucanie odpowiedzialności, marny, albo wręcz uciążliwy feedback, żeby zgłaszający już sobie poszedł, mało wkładu własnego, niektóre bugi nierozwiązane po kilka lat, śmiem twierdzić, że nawet wprowadzanie w błąd, że nie są niektórych błędów w stanie zreprodukować na innym urządzeniu niż jakiś nowszy Google Pixel, w co ciężko mi się wierzy, bo ze dwa razy albo więcej miałem takie odpowiedzi. Także spoko tam mają. Raz ktoś chyba nawet rżnął głupa i próbował wprowadzać mnie w błąd, żeby zamknąć ticket. Wszystko im trzeba było jak dzieciom tłumaczyć. Masakra xd
  27.08.2020 13:35

CrowPi 2 — kompleksowa nauka programowania

 • Szkoda, że przez brak polskiego języka pozostanie to u nas ciekawostką.
  25.08.2020 23:16

 • Przykro mi Panowie, ale dzieciaki zamiast być coraz ambitniejsze, to są coraz głupsze, i w ten sposób trudno będzie je zachęcić do casualowej nauki.
  Chyba, że mówimy o jakichś nastolatkach, a nie dzieciach, które jeszcze nie operują jeszcze wystarczającym poziomem językowym do takiego kursu. Gimnazja/7-8 klasa min. imho, a szkoda do tego czasu czekać na naukę oprogramowania. Odnoszę wrażenie, że ten kurs ma jednak inny target.
  26.08.2020 11:54

 • @wojtekadams sądzę, że połączenie tych obu rzeczy w obecnym infantylnym środowisku wodogłowia w młodszym pokoleniu da nie tylko lepsze, ale jakiejkolwiek rezultaty, i nie będzie tylko kolejną drogą zabawką rzuconą w kąt.
  Sam operuję biegle językiem, i po dziś dzień dziwię się jak nawet dorośli ludzie oburzają się na brak polskiego języka w jakiejś grze, a nawet zgrozo brak dubbingu, i są skłonni bojkotować takie produkty. Np. seria Metal Gear Solid. Wy nie zdajecie sobie sprawy, jak wielu ludzi nadal żyje za barierą językową, niczym za jakąś żelazną kurtyną.
  26.08.2020 19:04

 • @Zeghar że nie chcą uczyć się języków. Do tego oryginalne teksty są w większości znacznie lepsze.
  Z drugiej strony, sam nie lubiłem jak nie rozumiałem kiedyś do końca np. fabuły Max Payne 2 po angielsku. Za to gdyby zrobiono też dubbing do tej gry, jak do pierwszej części, to wiem, że bardzo wiele języka bym się nie nauczył i by mnie sporo ominęło.
  27.08.2020 3:03

Wybieramy fotel komputerowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Raport o awaryjności kart graficznych: Radeony psują się częściej niż GeForce'y

 • @Anonim nie wiem czy czasem do Maxwella jeszcze nie dało się edytować BIOSu.
  05.08.2020 11:32

Microsoft chyba jeszcze bardziej zwolnił tempo, czyli przegląd zmian w kompilacjach 20170, 20175 oraz 20180

 • @Ementalski Żadna z tych dwóch usług nie jest u mnie włączona. Znasz więcej takich przykładów?
  Co do interfejsu - sam bym tego lepiej nie ujął.
  04.08.2020 17:57

 • Obawiam się, że to mogłoby wymagać przepisywania aplikacji i/lub zmian w sterownikach na Windowsie, żeby to dobrze działało. Zmiany w stosie audio jak najbardziej zachodzą z różnymi większymi kompilacjami, ale zawsze są okupione licznymi problemami kompatybilnościowymi. Niekoniecznie udałoby się rozwiązać hybrydowo ten problem w zależności od sprzętu.
  04.08.2020 18:00

 • @Anonim coś mi podpowiadało, że pulpit tutaj będzie pusty, skoro ktoś się nim chwali
  04.08.2020 18:01

 • dawno już nie widziałem takiego pocisku od anonima.
  04.08.2020 18:03

 • @zakius mówisz o tych ikonach?
  https://technovlogy.in/wp-content/uploads/2020/02/more-new-fluent-design-icons-c...
  04.08.2020 18:07

Instagram testuje zbiórki pieniędzy. Zgadnijcie, kto na nich najwięcej zarobi

 • @Anonim zwyczajnie, po co wspierać imbecylów
  04.08.2020 0:33

Monitory - lista 329 modeli 22-49" z parametrami | polecane | od 450zł do 18K zł

 • @lordjahu Nie. PClab to była do tej pory w dużej mierze wersja robocza, i czekałem na moment, w którym wszystko się tam rozwinie do takiego stopnia, w którym będę zadowolony. Dorzuciłem od stycznia 100 nowych modeli, i chyba właśnie jestem zadowolony.
  Po resztą, z wielu dużych postów na Labie robię wpisy, bo zwyczajnie jest szansa, że więcej osób do tego dotrze.
  Tam jest sporo odwiedzin, bo temat jest przypięty, ale jak jakieś posty nie są, to sporo więcej wyświetleń się nabija tutaj, jeśli wpis wejdzie na główną.
  30.07.2020 14:20

 • @Dementor bo w założeniu nie był to w ogóle wpis z polecanymi, ani jakiś artykuł, tylko indeks.
  W ramach wstępu masz różne informacje na co zwrócić uwagę przed zakupem.
  Pomimo wszystko, udzielasz cennych rad w obrębie czego powinienem się dostosować, żeby liczyć żeby ten wpis wyskoczył z poczekalni.
  Rozwijając ten wpis, zwyczajnie zawsze wolałem dorzucić więcej treści, niż skupiać się na formie. W tej chwili, gdy już nie ma za dużo do zrobienia, można się bawić w wykrzywianie tej treści i formy.
  30.07.2020 20:02

 • @lordjahu Znamy się z Laba. Z Krisolem robiłem wcześniej zestawienie SSD. W sumie to od jego opracowania kilkunastu modeli się zaczęło. Potem się zrobiło z tego 80, opracowanie, polecane, niepolecane. Polecam tego pana. Z monitorami było bardzo podobnie. Tylko tym razem podwędziłem mu z jakiegoś przypadkowego posta kilkanaście opracowanych monitorów, odezwałem się, czy by nie zrobić czegoś razem, i bodaj jeszcze dopracowywał to co było na początku, a potem zrobiłem resztę. Minciu sam się odezwał. Kojarzę go dobrze jeszcze z okolic 2016, jak robiłem opracowanie o ESach Intela. Przekot. W sumie to właśnie jest materiał na kolejny wpis, bo pojawiło się kilka nowych generacji ESów, a i7 można kupić z 200 zł taniej niż 3600. Tańsze płyty też są.
  Nie wrzucałem tu materiału o ESach, bo wiem, że DP miało jakieś deale z Intelem, i raczej by utknęło to. Nie wiem jak teraz.
  30.07.2020 22:04

 • @gom1 tego Ci nikt do końca nie powie, dopóki ten monitor nie wyjdzie, nie pojawią się jakieś pierwsze opinie, a najlepiej recenzja.
  Zwyczajnie nie ma pewności, czy nie będzie jakichś wad, które dopiero wyjdą. Może nie, ale zawsze warto dmuchać na zimne.
  Ogólnie we współczynniku ceny do możliwości prezentuje się rzeczywiście nieźle. Ta cena już jest raczej z VAT, bo była podana w euro przez producenta.
  31.07.2020 14:52

 • dopisałem
  01.08.2020 5:14

Anonimowość – niebezpieczna fikcja

 • @AlojzyBombel oczywiście, że tak - jest przecież triangulacja.

  Nie do końca rozumiem też, dlaczego zdajesz się w tej chwili mieszać w to wszystko jak Google Maps działa na różnych platformach, i czego to dowodzi, ale w mojej opinii co najwyżej tego, że usługa ta potrafi łączyć różne metody lokalizacji, dla zwiększenia jej ogólnej skuteczności. Nie próbowałem tu wcale zaprzeczać jakkolwiek skuteczności map od Googla.

  Po raz kolejny apeluję, jeśli zaistniała jakaś niejasność - wyjaśnij, a nie uprawiaj osobistych wycieczek.
  O co Ci dokładnie chodzi z BTSami?

  Korzystałem głównie z Androida i Google Maps. Miałem krótki epizod z Symbianem, ale głównie używałem samego GPS, i właśnie na fix trzeba było trochę poczekać, i nie działał w pomieszczeniach.
  Google Maps było na Symbianie i działało lepiej od map Nokii ma się rozumieć?
  Pytam, bo to zamierzchłe czasy już, i zwyczajnie ciekawostka.
  Na jakiej platformie jeszcze zauważyłeś coś podobnego?
  28.07.2020 22:15