Nic do ukrycia

 • Forum winclub.pl ma sporo modyfikacji, ale lepiej zrobić sobie własną samemu.
  28.07.2020 1:10

Anonimowość – niebezpieczna fikcja

 • @AlojzyBombel przecież pisałem, że to moja własna teoria spiskowa xd
  Poza tym, jak użyjesz wyszukiwarki, to pewnie się coś znajdzie nawet na ten temat.
  Powiem więcej, poszukaj czy to nawet nie reklamy telewizyjne generują takie sygnały, bo bardziej coś pod tym kątem akurat czytałem.

  Nie chodzi o to, żeby się tu kłócić, ale by ustalić jaki jest faktyczny stan rzeczy.
  Jeśli wiesz coś jeszcze istotnego do dodania, to się podziel.

  Google może mieć najlepszą skuteczność lokalizacji, ale obawiam się, że wynika to z niedoróbek technicznych konkurencji, a nie części rzeczy o których piszesz. Nie sądzę z że telefon używa GPS, kiedy go wyłączę. Poza specyficznymi przypadkami, jak jakiś spreparowany atak. Po prostu jest za duża różnica w precyzji lokalizacji.

  I tak, GPS ma ograniczoną precyzję, jeśli dobrze pamiętam, rozbieżność może wynieść nawet do 15m. Czy historia lokalizacji zapisuje dokładniejsze dane z GPS, nie wiem, być może nie, ale wystarczająco dokładne, by były to określone miejsca, sklepy, restauracje, po których wizycie czasem Ci się Google pyta o szczegóły danego miejsca, ale dziwnym trafem dzieje się to, jak masz trochę więcej rzeczy od lokalizacji włączone. Po samej sieci komórkowej raczej mi się to nie zdarza
  28.07.2020 16:16

 • @AlojzyBombel przykro mi, ale nie zgadzam się w większości z tym co napisałeś, i popieram to własnym doświadczeniem, nie z czym innym, ale z Androidem, i to od czasów 2.x.

  Google i bez GPSa wyznaczy Ci lokalizację, to fakt, ale używając samego połączenia komórkowego będzie niedokładna. I źródła są wtedy dwa:
  - BTS o którym wspominałem
  - IP - tu głównie działa rejestrowanie w historii usług Google (zauważ, że rzadko kiedy w usługach lokalizacyjnych pokazuje wtedy prawidłowe miasto)
  Inna sprawa, jeśli łączysz się z Internetem po Wi-Fi, wtedy nie znam powodów, ale potrafi pokazywać dokładną lokalizację, ale nie na podstawie IP providera, którego miasto zazwyczaj się pokrywa.
  GPS sam mi się nie włącza. Jak jest wyłączony, jest problem ze złapaniem fixa.
  Chyba że włączone usługi lokalizacyjne w dodatkowej opcji, które zawsze wyłączam, coś mogą mieszać. Do tego na stałe warto wyłączyć w opcjach historię lokalizacji.
  28.07.2020 13:30

 • @Anonim Funkcjonalnością chyba najlepszy jest Blue Mail. Umożliwia niewyświetlanie w powiadomieniach wiadomości innych niż od ludzi. Ale nie jest taki dobry pod względem prywatności jak Fairemail teoretycznie.
  28.07.2020 0:53

 • @AlojzyBombel GPS na pewno nie trzymałem włączonego, Wi-Fi tam nie było, a w oparciu, o samą sieć komórkową, masz bardzo niedokładną lokalizację, bo opartą o promień na danym obszarze BTSa.
  Ja bym bardziej obstawiał komunikację między urządzeniami za pomocą infra lub ultradźwięków, ale to moja własna teoria spiskowa.
  28.07.2020 1:31

 • @AlojzyBombel Usługi lokalizacyjne to GPS, BTS i Wi-Fi. Uważam, że każde z nich da się wyłączyć, i sygnalizacja ich użycia jest zawsze widoczna, acz mogę się mylić.
  Co się tyczy lokalizacji po sieci komórkowej, to spróbuj kiedyś złapać fixa na mapie po samych danych komórkowych. Wyświetli Ci się wielki okrąg na mapie. Przynajmniej kiedyś tak było. Albo spróbuj złapać fixa po samym GPSie, bez danych komórkowych. Potrafi to wtedy bardzo długo trwać.
  Oczywiście jest jeszcze triangulacja, ale do tego jest dostęp tylko po stronie operatora.
  28.07.2020 2:12

 • https://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Nic-do-ukrycia,74464.html
  Sam autor nie podaje przykładów wprost, jest to bardziej felieton, ciekawy jest post scriptum o działaniu telemetrii W10, i to:

  "Proszę zwrócić uwagę na skuteczność sugestii znajomych na Facebooku: kilka lat temu były to osoby wspólne na listach kontaktów naszych znajomych. Dziś są to osoby w pobliżu, nasi sąsiedzi (telefony blisko siebie), oraz inni ludzie, o których często zapomnieliśmy ewidentnie ich znamy, ale nigdy w internecie nie pisnęliśmy o nich nawet słówka. Skąd więc wie o nich Facebook?"

  Kiedyś do mnie ktoś przyszedł, i oboje mieliśmy FB, i nie mieliśmy siebie w znajomych. Pojawiłem się komuś w sugerowanych od razu. Mój profil wcześniej miał wyłączoną widoczność przez link, ale prawdopodobnie przy różnych zawirowaniach przy polityce prywatności FB, profil odblokował się sam. Ale to było raz. W połowie 2017.
  Do celów edukacyjnych pochwalę się, że jestem gupi i mam FB. W pewnym momencie wywaliłem tylko aplikację FB z telefonu, i odnoszę złudne wrażenie, że jest lepiej, i chyba ludzie też mniej narzekają, że bateria im znika.
  Ogólnie też mam podejrzenie, że ludzie odwiedzający nasz profil pokazują się w sugerowanych, choć częściej ludzie z grup, na których jesteśmy, i gdzie są wspólni znajomi.

  Przypadek z reklamami, miałem najmniej jeden. Najbardziej widoczny, to przy montażu u kogoś soundbara, kiedy w aplikacjach chyba nawet tego samego producenta soundbary się właśnie zaczęły pokazywać. Bardziej jaskrawego sobie nie przypomnę. Głównie po aktywności w sieci mi pokazuje reklamy jeśli już. Ale robi to niepokojąco dobrze niekiedy.

  W temacie prywatności jeszcze jest wpis Beriona:
  https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Permanentna-inwigilacja,65318.html
  28.07.2020 0:46

 • @MaRa "nagle Dudzie doszły głosy ludzi, którzy zazwyczaj nie głosują."
  Podasz jakieś źródło?
  28.07.2020 0:50

 • @HnauHnakrapunt W Biosie jeszcze można wyłączyć. Lepsze to, niż w systemie.
  28.07.2020 0:51

Pegasus – czy można się przed nim ochronić?

 • W sumie jedyne co pozostaje dla paranoików, to zrobić sobie odblokowany bootloader, custom recovery i własny custom ROM z preinstalowanymi aplikacjami z pobranymi wcześniej APK w formie plików. Potem uruchomienie batch installera tych APK, i ew. połączyć się z bezpieczną siecią, pologować gdzie naprawdę trzeba, a następnie bez dłuższych zabaw po sieci, zrobić dump takiego ROMu, który byłby zawsze gotowy do pracy i recovery, przy czym przywrócenie takiego ROMu należałoby robić co jakiś rozsądny, nie za długi okres czasu. Infekcja jest w pamięci urządzenia, i zwyczajnie można pozbyć się jej razem ze starym ROMem, bo poza niego raczej nie wychodzi, ale przy recovery można przecież nie tylko partycję z danymi przywracać, więc bezpiecznie można założyć, że przywrócenie ROMu kasuje infekcję. Wszystko po to, by nie przywracać czystego ROMu za każdym razem, ale już takiego, który jest gotowy do pracy.
  W przypadku przechwycenia ruchu przez IMSI catchera, w jakimś stopniu pomocne może okazać się używanie na stałe VPNa.
  25.07.2020 23:26

 • @Niejakimaks To nie prawda. Wystarczy że telefon pobierze ten syf przez push z sieci operatora, i nic Ci VPN nie da. Tu by trzeba dodatkowo na stałe nie korzystać z Internetu z sieci operatora. Do tego jeśli klikniesz w link, i sam pobierzesz zagrożenie, to i tak się przecież pobierze, tylko że przez tunel, także pozdro.
  26.07.2020 14:35

 • @Anonim no i czym mnie straszysz anonimie?
  Backdoor producenta, niekoniecznie należy do Pegasusa, nieprawdaż?
  A korzystać z innego ROMu niż fabryczny zdecydowanie można rozważyć. Nawet skompilować samemu.
  27.07.2020 19:56

Instagram testuje zbiórki pieniędzy. Zgadnijcie, kto na nich najwięcej zarobi

 • @Meszuge bardziej chodzi o szambo, które jest na IG, a co dopiero wspieranie tych influencerów z Bożej łaski.
  Dopiero koronawirus pokazał ile są warci.
  22.07.2020 18:26

Polecane SSD i niepolecane - Ranking 80 modeli - Wykaz z rekomendacjami, pamięciami i kontrolerami

 • @Anonim___ Próbowałem to dodatkowo weryfikować, i jednak wedle tych informacji BX500 DRAMu nie ma.
  Czy możesz podać jakieś źródło?
  Czy istnieje możliwość, że różne wersje pojemnościowe są różne pod tym względem, tak samo jak z wersjami od 960GB wzwyż, gdzie zamiast TLC jest QLC?
  Ogólnie Micron 1300 jest niedostępny. Zamiast BX500 można wziąć zatem SSD WD Blue 3D lub M.2, byle nie zwykłe SATA w wersji bez 3D, bo to tylko 2D TLC, które wypadają podobnie słabo jak QLC.

  "MX500 ma gwarancję na 5 lat, BX - 3 lata. W MX500 wykorzystano kontroler SM 2258, a w BX500 - 2258XT. SM 2258 obsługuje cache w formie pamięci DRAM, SM 2258XT nie. Ostatnią znaczną różnicą między MX, a BX jest wyższy parametr TBW dla tego pierwszego."
  "Dodatkowo wersja 120GB [BX] ma podobno kości od Specteka, a nie Microna."
  21.07.2020 19:12

10 najlepszych stron dla zapalonych graczy

 • PPE to toksyki często. Już lepszy jest Gry-Online.

  A w kwestii poradników z GOL, to wszystkie ich poradniki po angielsku są na Gamepressure.com
  18.07.2020 19:56

Dzieciaczki VS Stary gracz

 • Należy się zgodzić z tym, że za dzieciaka chętniej się korzystało z cheatów i trainerów.
  Współcześnie faktycznie jest dużo więcej ułatwień w grach, i to po części uzmysławia jaki target powzięły sobie firmy tworzące gry. Niestety.
  Do każdego podobnego wpisu, przydałaby się bibliografia.
  18.07.2020 19:47

Najlepsze skórki M4A4, których potrzebujesz teraz

 • Dzieciaki nie pamiętają czasów, jak się samemu modowało 1.6 i dodawało nie tylko tekstury broni samemu, ale i całe modele broni. To były czasy.
  Teraz to są popierdółki, a nie skiny.
  18.07.2020 19:43

LG: telewizory OLED otrzymują FreeSync. Już nie ustępują Samsungowi

 • Wyjątkowo G-Sync Compatible działa też po HDMI na serii 16xx i 2xxx na odpowiednich monitorach/TV z VRR (np. LG OLED B9, E9, C9).
  Te modele z artykułu po aktualizacji też w ten sposób zadziałają, prawda?
  17.07.2020 15:40

Huawei Wi-Fi AX3 – pierwsze routery z Wi-Fi 6 Plus. Tańszy za niecałe 250 złotych

 • A odbiorniki pod Wi-Fi 6 są jakieś tanie?

  Edit. Właśnie tu ktoś u góry napisał, na Aliexpress wpisać "AX3600".
  17.07.2020 13:23

 • @SweetDreams wczoraj się jorgnąłem. Dzięki, że tu napisałeś.
  19.07.2020 16:21