Intel załatał lukę bezpieczeństwa. I akurat tym razem nie ma powodów do radości

Zmiana w Google'u. Nie będzie już ukrywał, że czegoś nie wie

 • @Fhj Wiem, że to MS, ale jeszcze można by dla zasady wspomnieć o Bingu. Możliwe, że coś tam wynajdzie w jakimś przypadku lepiej.
  Przynajmniej ich translator potrafi w rzadszych przypadkach zadziałać lepiej. Chyba angielskie rodzajniki lepiej tłumaczył, ale to było jakiś czas temu,
  26.04.2020 8:48

 • @blank2 Czasem wystarczy dodać do wyszukiwania nazwę portalu, gdzie być może znajduje się to, czego szukasz, i nagle okazuje się, że ten zasób istnieje, bo pomimo prawidłowo skonstruowanego wyszukania, inaczej nie wyświetli się.
  26.04.2020 8:44

UWAŻAJ NA BEZPŁATNE PROGRAMY DO ODZYSKIWANIA DANYCH

 • Jest coś lepszego z darmowych od Testdisk i Photorec?
  Albo z płatnych od Active Recovery?
  26.04.2020 8:42

6-letni GeForce powróci do sprzedaży. I ma bardzo ważną cechę

 • @mastersanta nie mówiłem o enkodowaniu na CPU w OBSie, tylko po prostu o próbie porównania enkodowania na drugim GPU do nagrywania normalnie przez DVR/ShadowPlay w sytuacji, gdy włączenie nagrywania na tym drugim powoduje obniżenie wydajności - czy rzeczywiście namacalnie wtedy to drugie GPU pomaga.
  15.04.2020 0:31

 • @mastersanta to co napisałeś jest mega, ale to mega ciekawe. Wielkie dzięki za odpowiedź. W ogóle sporo ludzi by się zainteresowało tematem, jakbyś zrobił z tego wpis blogowy. Nawet z sugestią posadzenia karty w PCIe z przelotką w innym slocie, nawet na bardzo starych płytach pozbawionych gniazda na drugie GPU w razie potrzeby.

  Robiłeś może testy nagrywania Windows DVR vs OBS z drugiego GPU, i rzeczywiście przy Twoim CPU jest różnica warta zachodu, by używać drugiego GPU? Jesteś w stanie wykonać test po downclocku i/lub wyłączeniu np. rdzeni do 4, by dogłębnie wykazać różnice?
  Idealny scenariusz testowy byłby, gdyby udało się tak znerfić CPU i obciążyć GPU na 100% w trakcie gry, żeby włączanie DVR lub innej zwykłej nagrywarki powodowało z że gra jest znacznie mniej grywalna. I to porównać do sytuacji gdy nagrywamy OBSem na osobnym GPU.
  Jak miałbyś czas, przetestuj też granie i wpływ narzutu wydajnościowego przy nagrywaniu grania na 1050 Ti przez ShadowPlay, który ostatnio ponoć lepiej się spisuje od Windows DVR.
  To jest mega ciekawy temat, i świetny wpis by z tego powstał.
  14.04.2020 19:46

 • @mastersanta Zaraz. Czyli chcesz powiedzieć, że możesz posadzić np. nowego Radeona obok starej Nvidii w komputerze, i ustawić OBSa, by korzystał tylko z Nvidii, i w ten sposób przechwytywać obraz i dźwięk gry odpalonej na Radeonie na tym samym komputerze?
  14.04.2020 18:16

Logitech G102 — wydajna myszka dla gracza za niecałe 100 zł? Oczywiście, że się da! [KONKURS]

 • @remik2012 Jak wspominałem, Ghub części osób może nie działać na części sprzętu lub konfiguracji. Ale to samo tyczy się LGS.
  18.04.2020 10:42

 • Jedna nieścisłość. W porównaniu do zaprogramowanych opcji DPI, prawdopodobnie wyłączenie podświetlenia jednak nie zapisuje się w pamięci myszy, i potrzebny jest do tego na stałe włączany w systemie program.
  18.04.2020 0:55

 • @remik2012 Możliwe, że powiązany z Windows 10 x64 i/lub jego konkretnym buildem.
  LGS 9.02.65 bodaj w wersji x86 działa na W10 x64 Build 1709.
  18.04.2020 0:50

 • @remik2012 to co piszesz, to nie całkowicie prawda, bo LGS obsługiwało G102 wedle informacji z newsów przy okazji wypuszczenia firmware update do 8K DPI:
  https://www.google.com/amp/s/techcoffeehouse.com/2017/10/13/firmware-update-logi...
  Zatem któraś wersja LGS musi wykrywać G102.
  14.04.2020 1:34

 • "Jak widzisz możliwości pracy zdalnej na Logitech G102 w domu, a po godzinach rozrywkowej?"

  Przede wszystkim, patrząc na jej cenę w przełożeniu na "wydajność" czyli zastosowany w myszy sensor Mercury - do pracy biurowej, nie ma sensu pakować się w jeszcze tańsze modele z typowej półki biurowej jak choćby Logitech M90, B100, tylko od razu najlepiej dopłacić do tej - ponieważ w udany sposób łączy zalety myszy biurowej i sprzętu dla graczy, przed którym niepotrzebnie wielu stroni. Żaden biurowy gryzoń nie ma sensora na poziomie pozwalającym grać w FPSy na poziomie kompetetywnym (wg. innych recenzji - brak akceleracji pozytywnej/negatywnej, predykcji, interpolacji, a nawet ciężko odróżnić go od występującego w droższych myszkach topowego PMW3360), a takie rzeczy mają też przełożenie na komfortową pracę biurową, o czym wiele osób nie wie (podobnie bywa z niektórymi fotelami dla graczy). Mysz jest uniwersalna, np.:

  - kształtem, który jest prosty, symetryczny i najbardziej przypomina "zwykłe" myszki (choć jej niewielkie gabaryty niektórym, głównie z dużymi dłońmi, przeszkadzają, ale część nawet z zadowoleniem się do tego przyzwyczaja)
  - podświetleniem, które można wyłączyć, więc nie różni się wtedy od "zwykłych" myszy, zatem bez obciachu można ją zabrać potem po kwarantannie do biura (które to podświetlenie w myszach Logitecha zapisuje się bezpośrednio do pamięci myszy, więc dodatkowe oprogramowanie nie jest potem potrzebne, a w firmowym biurze takowego zazwyczaj instalować nie możemy)
  - działaniem na różnych podłożach (jest laserowa, a nie optyczna, więc bezproblemowo działa na podkładkach wielokolorowych, z czym laserowe miewają problemy - a w biurach znajdziemy najróżniejsze podkładki)
  - wyglądem (nie jest typowo gejmerski - jest pozbawiona rzucających się w oczy logo, emblematów, napisów, a ten, który jest, po wyłączeniu podświetlenia w niczym nie przypomina kontrastowego loga na większości myszek Razera, które mocno widoczne jest cały czas)
  - funkcjonalnością (detal, ale przyciskom bocznym i środkowemu na stałe można przypisać dowolną funkcję, w tym: ciszej/głośniej, a nawet zastępczą funkcję PPM lub LPM - to dla tych, którzy w razie awarii mikrostyku, gdy ew. po latach przestanie działać któryś przycisk, nie zostaną na lodzie do czasu ew. naprawy, bo mysz zachowa swoją funkcjonalność)

  Podsumowanie. Szukając myszy do biura i ew. do grania, kiedy zazwyczaj pierwsze skrzypce gra cena, raczej wybór nie padnie na bezprzewodową, właśnie z powodu ceny. Analogiczny model Logitecha z tym samym sensorem - G305, kosztuje 80 zł więcej. Przy czym kabel nie przeszkadza ani w graniu, ani w pracy biurowej, jeśli tylko ergonomicznie organizujemy układ kabli na biurku, i raczej każdy to powie. Wiele tanich myszy bezprzewodowych, zwyczajnie nie zbliży się precyzją do myszy z półki pokroju G102, i należy się z tym pogodzić.
  Finalnie do dopełnienia precyzji całego zestawu sensownym będzie dokupienie porządnej podkładki. Z dostępnych informacji wynika, że ze ślizgaczami myszy z serii G, bardzo dobrze współpracuje podkładka z tej samej stajni - Logitech G240, na której wedle testów, właśnie laserowe myszki bez drgań obsługują DPI do nawet 2000, co jest dobrym wynikiem, i lepszym niż na optycznych (normalnie zmierzony jitter w tej myszy występuje dopiero w 6000 DPI). Po resztą kiedyś się mówiło, że to optyczne myszy są lepsze od laserowych, zwłaszcza do grania. Sądzę, że od premiery właśnie tego modelu, zdecydowanie jest to już twierdzenie z przeszłości, a Wasza pierwsza przesiadka z przypadkowego modelu biurowego z byle jaką podkładką, albo blatem biurka, autentycznie sprawi, że jeszcze pierwsze pół roku będziecie się dziwić podczas zwykłego używania myszy na pulpicie, że zwykłe ruchy kursorem mogą być wykonywane z taką prezycją.
  13.04.2020 4:30

 • @krzysztoft1 Jeżeli mówimy o zużywalności jakichś elementów myszek, to warto jeszcze wspomnieć, że po takim czasie warto w myszkach wymieniać ślizgacze jeśli są do naszego modelu. "G305"
  13.04.2020 3:20

 • @remik2012
  Jest dokładnie odwrotnie. LGS powinno obsługiwać starsze modele, a G Hub nowsze, aczkolwiek lista wspieranych modeli przez G Hub nie jest pełna, więc może obsługiwać część starszych rzeczy.

  @lordjahu
  Sprawdź dokładnie tę wersję LGS z dobrychprogramów:
  https://www.dobreprogramy.pl/Logitech-Gaming-Software,Program,Windows,67604.html
  Czy możesz wykonać eksperyment i wyłączyć G Hub z autostartu, zresetować PC, a potem włączyć G Hub, i czy też się wtedy zmienia feeling myszy jak na LGS? Bo z tego powodu niektórzy zalecają wyłączanie takiego oprogramowania. Ja uważam, że to kwestia preferencji.

  Warto jeszcze wspomnieć, że co najmniej LGS wspiera możliwość aktualizacji firmware niektórych wspieranych myszy. Nie wiem jak G Hub. Z tego co widzę, do G102, 8000 DPI było odblokowane właśnie w ramach aktualizacji firmware.
  13.04.2020 3:17

Nie działają Librus i Vulcan. Zdalne nauczanie w całej Polsce pod znakiem zapytania

 • @Anonim Czyżbyś właśnie wymyślił ciekawy powód, dla którego te lekcje na Discordzie nie mają prawa się odbywać, bo każdy może udostępnić linkiem wgląd do danej grupy, a zatem także danych osobowych wszystkich jej członków?
  25.03.2020 23:26

 • @Anonim Ale oni piszą o Vulcanie.
  Vulkan to takie API graficzne.
  25.03.2020 23:24

Wojskowa Akademia Techniczna ogranicza ruch sieciowy w akademikach. Studenci zbyt dużo grają

 • Ciekawe czy w takim akademiku zadziałałby LAN cache.
  25.03.2020 4:53

Zestawienie nowości pierwszego poglądowego wydania Androida 11 skierowanego do deweloperów

 • @Anonim ale bieżące poprawki bezpieczeństwa możesz dostawać do starych wersji Androida.
  Na tej samej zasadzie działa to na Windowsie, tylko, że w tej chwili musi je udostępniać producent.
  18.03.2020 23:04

 • Regularne aktualizacje systemu niezależne od producenta?
  Czyżby miało to ich odciążyć w dużej mierze? Na pewno nie całkowicie, ale jednak.
  Do tego chyba ten mechanizm nie umożliwi aktualizacji do nowszych wersji Androida jako takiego, więc nie rozwiązuje to problemu fragmentacji samej w sobie.

  Ogólnie o tych nowych mechanizmach aktualizacji mówiło się od dłuższego czasu. Fajnie, że to w końcu wchodzi powoli.
  Aktualizacje sterowników podzespołów, np. GPU jak na PC, natywny dekoder wideo. Fajnie.
  17.03.2020 3:42