Microsoft po cichu rozszerza możliwości kontroli Windows Update

 • Nie można było wspomnieć w newsie, że funkcja obejmuje użytkowników od kompilacji 1903? @wielkipiec
  23.10.2020 7:51

Quo vadis, Internecie?

 • Świetny wpis.
  "dopiero afera ujawniona przez Snowdena uświadomiła wszystkim, że Internet stał się nieregulowanym medium bez fizycznych granic, gdzie mogą czyhać zagrożenia oraz gdzie panuje wolna amerykanka"
  Acz zabrakło, choć krótkiego wyjaśnienia, na czym polegała afera Snowdena.
  16.10.2020 18:58

Ośmioletni Xeon w parze z Turingiem, podlany sosem RGB raz proszę!

 • Ja wiem, że to nowa platforma i końcowo trochę drożej wyjdzie, ale już za 319 zł ma być nowy i3 10100f 4/8. Najtańsze płyty od ok. 250 zł.
  13.10.2020 11:31

Zainstalowała Crysis 3 na karcie graficznej. Szalony eksperyment z GeForce RTX 3090

 • @SebaZ To nie ma znaczenia. I tak to Optane jest wolniejsze od zwykłych DRAM, a co dopiero od GDDR6X. Pod warunkiem, że faktycznie GDDR6X zachowuje się w takich zastosowaniach w porządku, ale w najgorszym wypadku DRAM nadal będzie szybszy. Sztuka dla sztuki.
  08.10.2020 12:39

 • @SebaZ Fajna rzecz, tylko że działa tylko na serwerowych chipsetach Cascade Lake i jest drogie (3K za 128GB czegoś na wzór RAM). Niemniej i tutaj na stronie Intela nawet po polsku piszą, że DIMM Optane jest wolniejsze od DRAM, czyli dziś głównie DDR4, podczas gdy tutaj na GPU mamy już pamięć GDDR6X.
  intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/optane-dc-persistent-memory.html
  Zatem nie widzę sensu zastępować SWAPu przez DIMM Optane, a co najwyżej przez pamięć GPU, skoro jest szybsza.
  W tym wypadku instalacja gry na pamięci GPU dała wyniki porównywalne z dyskami NVMe, zatem w tym zastosowaniu DIMM Optane też jest zbędne.
  Jedynie przydałoby się przy kosmicznych zapotrzebowaniach na RAM (pojedynczy najmniejszy moduł do montażu w slocie pamięci płyty głównej ma tam 128GB), póki co 32GB RAM w nawet MSFS powinno wystarczyć.
  07.10.2020 20:13

 • @SebaZ nie widzę związku. Intel Optane jest wolniejsze od RAMu na GPU, i wolniejsze od zwykłego RAMu, którego można by w ten sposób teoretycznie zastąpić ograniczając mocno ilość tego zwykłego RAMu.
  07.10.2020 12:45

 • W sumie jakby zrobić z tego partycję na stronicowanie...
  05.10.2020 21:42

"LineageOS for microG", czyli na zachodzie bez zmian?

 • W sumie jedynie wystarczyłoby dopisać dla laików, do czego Ci było potrzebne MicroG z F-Droid i czym są, i w sumie tekst byłby nawet przystępny w miarę dla wszystkich osób technicznych.
  27.09.2020 19:38

Testowanie to nieco zapomniana już sztuka ?

Paragon Backup & Recovery

 • @Anonim dobry troll nie jest zły.

  Tl;dr
  W Aoemi Backupper:
  - Wycięto szyfrowanie w nowych wersjach
  - W jeszcze wcześniejszych wersjach wycięto tam możliwość odpalenia jako portable
  - Kompresja jest szybka i wielowątkowa w porównaniu do Paragona
  04.09.2020 12:27

Polecane SSD i niepolecane - Ranking 80 modeli - Wykaz z rekomendacjami, pamięciami i kontrolerami

 • @=V= dosłownie kilka dni temu dodałem informacje o podobnej treści na samej górze tieru z dyskami NVMe w aktualnym linku. Postaram się uzupełnić je o kilka szczegółów, które podałeś. Dzięki. Pozdrawiam
  27.08.2020 21:04

"Interfejs powstaje w bólach" czyli nowa mowomowa na...

 • Chciałbym z tego miejsca zaapelować, ludzie, zgłaszajcie np. bugi w projekcie Chromium, żeby Chrome był lepszą przeglądarką, ale z moich doświadczeń wynika w części dokładnie to co w artykule czy komentarzach. Przerzucanie odpowiedzialności, marny, albo wręcz uciążliwy feedback, żeby zgłaszający już sobie poszedł, mało wkładu własnego, niektóre bugi nierozwiązane po kilka lat, śmiem twierdzić, że nawet wprowadzanie w błąd, że nie są niektórych błędów w stanie zreprodukować na innym urządzeniu niż jakiś nowszy Google Pixel, w co ciężko mi się wierzy, bo ze dwa razy albo więcej miałem takie odpowiedzi. Także spoko tam mają. Raz ktoś chyba nawet rżnął głupa i próbował wprowadzać mnie w błąd, żeby zamknąć ticket. Wszystko im trzeba było jak dzieciom tłumaczyć. Masakra xd
  27.08.2020 13:35

CrowPi 2 — kompleksowa nauka programowania

 • @Zeghar że nie chcą uczyć się języków. Do tego oryginalne teksty są w większości znacznie lepsze.
  Z drugiej strony, sam nie lubiłem jak nie rozumiałem kiedyś do końca np. fabuły Max Payne 2 po angielsku. Za to gdyby zrobiono też dubbing do tej gry, jak do pierwszej części, to wiem, że bardzo wiele języka bym się nie nauczył i by mnie sporo ominęło.
  27.08.2020 3:03

 • @wojtekadams sądzę, że połączenie tych obu rzeczy w obecnym infantylnym środowisku wodogłowia w młodszym pokoleniu da nie tylko lepsze, ale jakiejkolwiek rezultaty, i nie będzie tylko kolejną drogą zabawką rzuconą w kąt.
  Sam operuję biegle językiem, i po dziś dzień dziwię się jak nawet dorośli ludzie oburzają się na brak polskiego języka w jakiejś grze, a nawet zgrozo brak dubbingu, i są skłonni bojkotować takie produkty. Np. seria Metal Gear Solid. Wy nie zdajecie sobie sprawy, jak wielu ludzi nadal żyje za barierą językową, niczym za jakąś żelazną kurtyną.
  26.08.2020 19:04

 • Przykro mi Panowie, ale dzieciaki zamiast być coraz ambitniejsze, to są coraz głupsze, i w ten sposób trudno będzie je zachęcić do casualowej nauki.
  Chyba, że mówimy o jakichś nastolatkach, a nie dzieciach, które jeszcze nie operują jeszcze wystarczającym poziomem językowym do takiego kursu. Gimnazja/7-8 klasa min. imho, a szkoda do tego czasu czekać na naukę oprogramowania. Odnoszę wrażenie, że ten kurs ma jednak inny target.
  26.08.2020 11:54

 • Szkoda, że przez brak polskiego języka pozostanie to u nas ciekawostką.
  25.08.2020 23:16

Wybieramy fotel komputerowy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Raport o awaryjności kart graficznych: Radeony psują się częściej niż GeForce'y

 • @Anonim nie wiem czy czasem do Maxwella jeszcze nie dało się edytować BIOSu.
  05.08.2020 11:32