Raport o awaryjności kart graficznych: Radeony psują się częściej niż GeForce'y

 • @Anonim nie wiem czy czasem do Maxwella jeszcze nie dało się edytować BIOSu.
  05.08.2020 11:32

Microsoft chyba jeszcze bardziej zwolnił tempo, czyli przegląd zmian w kompilacjach 20170, 20175 oraz 20180

 • @zakius mówisz o tych ikonach?
  https://technovlogy.in/wp-content/uploads/2020/02/more-new-fluent-design-icons-c...
  04.08.2020 18:07

 • @Ementalski Żadna z tych dwóch usług nie jest u mnie włączona. Znasz więcej takich przykładów?
  Co do interfejsu - sam bym tego lepiej nie ujął.
  04.08.2020 17:57

 • Obawiam się, że to mogłoby wymagać przepisywania aplikacji i/lub zmian w sterownikach na Windowsie, żeby to dobrze działało. Zmiany w stosie audio jak najbardziej zachodzą z różnymi większymi kompilacjami, ale zawsze są okupione licznymi problemami kompatybilnościowymi. Niekoniecznie udałoby się rozwiązać hybrydowo ten problem w zależności od sprzętu.
  04.08.2020 18:00

 • @Anonim coś mi podpowiadało, że pulpit tutaj będzie pusty, skoro ktoś się nim chwali
  04.08.2020 18:01

 • dawno już nie widziałem takiego pocisku od anonima.
  04.08.2020 18:03

Instagram testuje zbiórki pieniędzy. Zgadnijcie, kto na nich najwięcej zarobi

 • @Anonim zwyczajnie, po co wspierać imbecylów
  04.08.2020 0:33

Monitory - lista 300 modeli 22-49" z parametrami | polecane | od 450zł do 18K zł

 • @lordjahu Nie. PClab to była do tej pory w dużej mierze wersja robocza, i czekałem na moment, w którym wszystko się tam rozwinie do takiego stopnia, w którym będę zadowolony. Dorzuciłem od stycznia 100 nowych modeli, i chyba właśnie jestem zadowolony.
  Po resztą, z wielu dużych postów na Labie robię wpisy, bo zwyczajnie jest szansa, że więcej osób do tego dotrze.
  Tam jest sporo odwiedzin, bo temat jest przypięty, ale jak jakieś posty nie są, to sporo więcej wyświetleń się nabija tutaj, jeśli wpis wejdzie na główną.
  30.07.2020 14:20

 • @Dementor bo w założeniu nie był to w ogóle wpis z polecanymi, ani jakiś artykuł, tylko indeks.
  W ramach wstępu masz różne informacje na co zwrócić uwagę przed zakupem.
  Pomimo wszystko, udzielasz cennych rad w obrębie czego powinienem się dostosować, żeby liczyć żeby ten wpis wyskoczył z poczekalni.
  Rozwijając ten wpis, zwyczajnie zawsze wolałem dorzucić więcej treści, niż skupiać się na formie. W tej chwili, gdy już nie ma za dużo do zrobienia, można się bawić w wykrzywianie tej treści i formy.
  30.07.2020 20:02

 • @lordjahu Znamy się z Laba. Z Krisolem robiłem wcześniej zestawienie SSD. W sumie to od jego opracowania kilkunastu modeli się zaczęło. Potem się zrobiło z tego 80, opracowanie, polecane, niepolecane. Polecam tego pana. Z monitorami było bardzo podobnie. Tylko tym razem podwędziłem mu z jakiegoś przypadkowego posta kilkanaście opracowanych monitorów, odezwałem się, czy by nie zrobić czegoś razem, i bodaj jeszcze dopracowywał to co było na początku, a potem zrobiłem resztę. Minciu sam się odezwał. Kojarzę go dobrze jeszcze z okolic 2016, jak robiłem opracowanie o ESach Intela. Przekot. W sumie to właśnie jest materiał na kolejny wpis, bo pojawiło się kilka nowych generacji ESów, a i7 można kupić z 200 zł taniej niż 3600. Tańsze płyty też są.
  Nie wrzucałem tu materiału o ESach, bo wiem, że DP miało jakieś deale z Intelem, i raczej by utknęło to. Nie wiem jak teraz.
  30.07.2020 22:04

 • @gom1 tego Ci nikt do końca nie powie, dopóki ten monitor nie wyjdzie, nie pojawią się jakieś pierwsze opinie, a najlepiej recenzja.
  Zwyczajnie nie ma pewności, czy nie będzie jakichś wad, które dopiero wyjdą. Może nie, ale zawsze warto dmuchać na zimne.
  Ogólnie we współczynniku ceny do możliwości prezentuje się rzeczywiście nieźle. Ta cena już jest raczej z VAT, bo była podana w euro przez producenta.
  31.07.2020 14:52

 • dopisałem
  01.08.2020 5:14

Nic do ukrycia

 • Forum winclub.pl ma sporo modyfikacji, ale lepiej zrobić sobie własną samemu.
  28.07.2020 1:10

Anonimowość – niebezpieczna fikcja

 • @AlojzyBombel przecież pisałem, że to moja własna teoria spiskowa xd
  Poza tym, jak użyjesz wyszukiwarki, to pewnie się coś znajdzie nawet na ten temat.
  Powiem więcej, poszukaj czy to nawet nie reklamy telewizyjne generują takie sygnały, bo bardziej coś pod tym kątem akurat czytałem.

  Nie chodzi o to, żeby się tu kłócić, ale by ustalić jaki jest faktyczny stan rzeczy.
  Jeśli wiesz coś jeszcze istotnego do dodania, to się podziel.

  Google może mieć najlepszą skuteczność lokalizacji, ale obawiam się, że wynika to z niedoróbek technicznych konkurencji, a nie części rzeczy o których piszesz. Nie sądzę z że telefon używa GPS, kiedy go wyłączę. Poza specyficznymi przypadkami, jak jakiś spreparowany atak. Po prostu jest za duża różnica w precyzji lokalizacji.

  I tak, GPS ma ograniczoną precyzję, jeśli dobrze pamiętam, rozbieżność może wynieść nawet do 15m. Czy historia lokalizacji zapisuje dokładniejsze dane z GPS, nie wiem, być może nie, ale wystarczająco dokładne, by były to określone miejsca, sklepy, restauracje, po których wizycie czasem Ci się Google pyta o szczegóły danego miejsca, ale dziwnym trafem dzieje się to, jak masz trochę więcej rzeczy od lokalizacji włączone. Po samej sieci komórkowej raczej mi się to nie zdarza
  28.07.2020 16:16

 • @AlojzyBombel oczywiście, że tak - jest przecież triangulacja.

  Nie do końca rozumiem też, dlaczego zdajesz się w tej chwili mieszać w to wszystko jak Google Maps działa na różnych platformach, i czego to dowodzi, ale w mojej opinii co najwyżej tego, że usługa ta potrafi łączyć różne metody lokalizacji, dla zwiększenia jej ogólnej skuteczności. Nie próbowałem tu wcale zaprzeczać jakkolwiek skuteczności map od Googla.

  Po raz kolejny apeluję, jeśli zaistniała jakaś niejasność - wyjaśnij, a nie uprawiaj osobistych wycieczek.
  O co Ci dokładnie chodzi z BTSami?

  Korzystałem głównie z Androida i Google Maps. Miałem krótki epizod z Symbianem, ale głównie używałem samego GPS, i właśnie na fix trzeba było trochę poczekać, i nie działał w pomieszczeniach.
  Google Maps było na Symbianie i działało lepiej od map Nokii ma się rozumieć?
  Pytam, bo to zamierzchłe czasy już, i zwyczajnie ciekawostka.
  Na jakiej platformie jeszcze zauważyłeś coś podobnego?
  28.07.2020 22:15

 • @HnauHnakrapunt W Biosie jeszcze można wyłączyć. Lepsze to, niż w systemie.
  28.07.2020 0:51

 • @Anonim Funkcjonalnością chyba najlepszy jest Blue Mail. Umożliwia niewyświetlanie w powiadomieniach wiadomości innych niż od ludzi. Ale nie jest taki dobry pod względem prywatności jak Fairemail teoretycznie.
  28.07.2020 0:53

 • @AlojzyBombel GPS na pewno nie trzymałem włączonego, Wi-Fi tam nie było, a w oparciu, o samą sieć komórkową, masz bardzo niedokładną lokalizację, bo opartą o promień na danym obszarze BTSa.
  Ja bym bardziej obstawiał komunikację między urządzeniami za pomocą infra lub ultradźwięków, ale to moja własna teoria spiskowa.
  28.07.2020 1:31

 • @AlojzyBombel Usługi lokalizacyjne to GPS, BTS i Wi-Fi. Uważam, że każde z nich da się wyłączyć, i sygnalizacja ich użycia jest zawsze widoczna, acz mogę się mylić.
  Co się tyczy lokalizacji po sieci komórkowej, to spróbuj kiedyś złapać fixa na mapie po samych danych komórkowych. Wyświetli Ci się wielki okrąg na mapie. Przynajmniej kiedyś tak było. Albo spróbuj złapać fixa po samym GPSie, bez danych komórkowych. Potrafi to wtedy bardzo długo trwać.
  Oczywiście jest jeszcze triangulacja, ale do tego jest dostęp tylko po stronie operatora.
  28.07.2020 2:12

 • @AlojzyBombel przykro mi, ale nie zgadzam się w większości z tym co napisałeś, i popieram to własnym doświadczeniem, nie z czym innym, ale z Androidem, i to od czasów 2.x.

  Google i bez GPSa wyznaczy Ci lokalizację, to fakt, ale używając samego połączenia komórkowego będzie niedokładna. I źródła są wtedy dwa:
  - BTS o którym wspominałem
  - IP - tu głównie działa rejestrowanie w historii usług Google (zauważ, że rzadko kiedy w usługach lokalizacyjnych pokazuje wtedy prawidłowe miasto)
  Inna sprawa, jeśli łączysz się z Internetem po Wi-Fi, wtedy nie znam powodów, ale potrafi pokazywać dokładną lokalizację, ale nie na podstawie IP providera, którego miasto zazwyczaj się pokrywa.
  GPS sam mi się nie włącza. Jak jest wyłączony, jest problem ze złapaniem fixa.
  Chyba że włączone usługi lokalizacyjne w dodatkowej opcji, które zawsze wyłączam, coś mogą mieszać. Do tego na stałe warto wyłączyć w opcjach historię lokalizacji.
  28.07.2020 13:30