Smartfon z Windows 10 Mobile za niecałe 400 złotych znów w produkcji – zainteresowanie nie słabnie

 • @zakius Miałem przyjemność przez jakiś czas używać mobilnego Windowsa i wspominam te chwile całkiem dobrze. Kafelki na telefonie nie były złe.
  21.09.2018 18:50

Leasing komputera? To wcale nie jest trudne!

 • @Dimatheus U mnie też się tak wyświetla.
  19.09.2018 17:39

Pojazdy autonomiczne: To ludzie są problemem, nie maszyny!

 • @Astraltrooper Generowanie kilku kolejnych sekund dla statycznego obrazu już jest od dawna.
  21.08.2018 13:41

 • @rakso5 Tak, ale od razu założyć jakiś poziom ufności dla otrzymywanych informacji, a nie zakładać, że są w 100% prawdziwe. Standardy prędzej czy później powstaną, bo w dłuższej perspektywie będzie się to opłacało wszystkim.
  21.08.2018 13:54

 • @zGustaw "Jak będzie wyglądać kontrola policyjna takiego auta?"

  Ta kwestia zostanie uregulowana prawnie.

  "Czy auto zatrzyma się i udzieli pierwszej pomocy czasie wypadku?"

  Ktos chyba będzie w tym aucie siedział? Samo auto nie udzieli przecież pierwszej pomocy. Wystarczy przejść na sterowanie manualne lub "poprosić" auto na zjechanie na pobocze.

  "Kiedy będzie wiedzieć aby przepuścić pojazd uprzywilejowany?"

  Pojazdy uprzywilejowane są dość charakterystyczne - wydają sygnały dźwiękowe i świetlne. Dodatkowo prawdopodobnie będą wysyłać sygnały z prośbą o przepuszczenie dla pojazdów autonomicznych.

  "Co z zdalną kontrolą tam gdzie niema zasięgu? Jak system zachowa się czasie amonali pogodowej? Auto łapie gumę i co dalej? Na sensor przyczepia się brud lub warstwa śniegu co się stanie?"

  Auto pracuje w trybie awaryjnym offline. Może wtedy w razie konieczności na przykład jechać wolniej. W przypadku awarii uniemożliwiającej jazdę, najprawdopodobniej będzie zjeżdżało na pobocze i czekało na pomoc (np. informowało zdefiniowane kontakty lub pobliski serwis). Człowiek podobnie jak teraz będzie mógł wymienić oponę na zapasową lub samo auto będzie mogło użyć zestawu naprawczego umożliwiającego dojechanie do najbliższej wulkanizacji.

  "Roboty drogowe na drodze jak się auto zachowa? Policjant kieruje ruchem? Zamiana organizacji ruchu(maraton, marsz,..)?"

  To już trochę gorsze problemy. Powinno sobie jednak z tym poradzić, jeśli obecnie nie w pełni, to za parę lat. Tutaj podobnie - oprócz informacji dla zwykłych pojazdów może być też informacja dla autonomicznych. Poza tym rozpoznawanie znaków czy charakterystycznych sygnałów/zachowań nie powinno być problemem przynajmniej za parę lat.
  21.08.2018 14:12

Samsung rozpoczyna produkcję tanich dysków SSD o pojemności 4 TB. To początek końca HDD?

 • @Anonim Jeśli rzeczywiście będą to takie kwoty jak piszesz i TBW będzie rozsądne, to może to nieźle namieszać na rynku konsumenckim. Obstawiam jednak, że aż tak cena SSD nie spadnie, nawet z tymi gorszymi pamięciami.
  08.08.2018 2:17

 • Czekam na ceny oraz TBW. Szczególnie to drugie jest istotne. Przy QLC można się raczej spodziewać obniżenia żywotności, ale jak cena będzie ok, a TBW stosunkowo wysokie, będzie to sensowna propozycja.
  08.08.2018 2:10

OnePlus 3 dostanie Androida P. Właśnie tak powinna wyglądać aktualizacja smartfonów

 • @Anonim @Scorpions.B OnePlus obiecuje, że będzie aktualizował smartfony przez 2 lata, a 3 lata ma udostępniać aktualizacje bezpieczeństwa co dwa miesiące. Dodatkowo OnePlus 5 i 5T prawdopodobnie dostaną Project Treble wraz z aktualizacją oprogramowania. Jakiś czas temu wyszła wersja beta firmware z tą zmianą.
  31.07.2018 1:37

Sony wprowadzi 48 MP aparaty do smartfonów, obiecuje ostre zdjęcia bez szumu

 • Może dałoby się tę technikę wprowadzić do matryc ze standardową liczba megapikseli?
  24.07.2018 0:32

Linux Mint: nowe wiadomości o Cinnamon 4.0 i wydaniu bazującym na Debianie

 • @zbychoo Każdy używa tego, co dla niego wydaje się najlepsze. Ilość użytkowników nie zawsze wprost świadczy o jakości danego systemu.
  24.07.2018 0:29

Oto Xiaomi Mi A2 – smartfon pozbawiony tego, co najbardziej kochamy w Xiaomi

 • Niestety z aktualizacjami w A1 jest słabo. Dopiero dostał Androida 8.1.
  17.07.2018 10:58

Adobe Premiere PRO CC dla kompletnie zielonych

 • @Anonim W tej cenie dwa Raspberry Pi Zero lub pojedynczy z zestawem przejściówek. Można grać ;-)
  14.07.2018 0:05

Chińskie klony procesorów AMD już na rynku: tak udało się ominąć monopol Intela

 • @cgdestro To już "znana i renomowana"? Byłby niezły progres ;-)
  10.07.2018 9:50

Microsoft wycofuje kontrowersyjną zmianę w Poczcie, ucierpi „popularność” Edge'a

 • Tak naprawdę standardowo powinna być używana domyślna przeglądarka z ewentualną opcją modyfikacji dla wybranego programu. Użytkownik już wybrał co chciałby używać (lub został przy Edge), a tutaj Microsoft znów chce "uszczęśliwiać" na siłę.
  10.07.2018 9:45

Spotify przegrało na znaczącym rynku? Apple Music miało po prostu łatwiej

 • @Anonim Od dawna czekam aż pojawi się w Polsce. Połączenie YouTube z usługą streamingową jest ciekawym pomysłem.
  07.07.2018 0:12

Czarne chmury nad Revolut: Komisja Nadzoru Finansowego chce większej kontroli

 • Trochę nie rozumiem reakcji KNF. Problemy techniczne zdarzają się również "zwykłym" bankom.
  07.07.2018 0:08

Odróżnianie Asystenta Google od człowieka to nie problem. Automat sam się przedstawi

 • @Waka Google Duplex może być sporym krokiem w przód. Czy to będzie działało w praktyce tak dobrze? Najprawdopodobniej nie. Zauważ, że we wszystkich przedstawianych dotychczas sytuacjach rozmowa jest dość sucha i dotyczy wyłącznie tematu rezerwacji (nie ma żadnych dodatkowych pytań, żartów itd.). Asystent Google musi być przygotowany na tą ewentualność i pewnie będzie. Okaże się w jakim stopniu.
  29.06.2018 0:39

Pulpit bez kompromisów: Plazma pokazuje, jak być pięknym, szybkim i funkcjonalnym

 • KDE przynajmniej od jakiegoś czasu rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Uchodzące kiedyś za najcięższe środowisko robi się coraz mniej zasobochłonne nie tracąc przy tym wcale funkcji.
  13.06.2018 23:30

Tesla miała problem z hamulcami. Ma je rozwiązać... aktualizacja oprogramowania

 • To nic nowego, że samochody mają swoje własne oprogramowanie, które można aktualizować. Wcześniej też wychodziły aktualizacje na przykład skrzyni automatycznej czy jednostki centralnej. Większość użytkowników aut jednak ich nigdy nie instalowała, bo wiązało się to z wyprawą do raczej bardziej autoryzowanego serwisu. Część oczywiście o tym, jak to funkcjonuje nie wiedziała. Nie sposób pominąć fakt, że teraz to wszystko jest o wiele bardziej rozbudowane, ale już od około 2000 roku, przynajmniej niektóre moduły miały jakieś swoje oprogramowanie.
  29.05.2018 12:37

Korzystasz z Muzyki Play i nie chcesz YouTube Music? Wkrótce nie będzie wyboru

 • Google zaczyna dostrzegać to, że często mają X bliźniaczych usług. Podejrzewam, że nie wychodzi to na dobre, bo zwykły użytkownik raczej nie chce się zastanawiać czego użyć.
  24.05.2018 21:08