Reanimacja szafy grającej Fonica M123 + podsumowanie roku

Może słowem wstępu napiszę co nieco o samej firmie. Łódzkie Zakłady Radiowe Fonica to nieistniejące już przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją urządzeń i podzespołów telekomunikacyjnych oraz elektronicznych. Założona została w 1945 roku w Warszawie i zajmowała się głównie produkcją aparatów telefonicznych. W późniejszych latach zakład przeniesiono do Łodzi i zajęto się produkcją gramofonów i szaf grających które stały się hitem i wizytówką firmy. Po roku 1989 firma została przejęta i rozbita, a na początku 2002 roku zamknięta.

Innos D6000 — co dwie baterie to nie jedna

Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie chęć przetestowania telefonu YotaPhone 2 który zasłynął z tego że posiadał dwa ekrany - kolorowy oraz E-ink. Tak się złożyło że firma Gearbest z którą współpracowałem, z niewiadomego powodu zaczęła olewać moją korespondencję dotyczącą przyszłych recenzji i tak moje "chińskie źródełko" wyschło. Ale nie ma co płakać nad rozlanym piwem, gdyż kolega wojtekadams

Steep — niby Tony Hawk, ale w Alpach

Grudzień zwykle kojarzył nam się ze śniegiem za oknem i wyprawami na narty lub hardkorowe sanki na górkę za blokiem. Teraz zima w kraju jest biedna ... pada deszcz, jest zimno a samopoczucie leci na łeb na szyję. Gdy już nie mamy wyjścia i decydujemy się na pozostanie w domu, najczęściej sięgamy po pada lub klawiaturę z gryzoniem i szukamy spełnienia w grach osadzonych w zimowych klimatach. Całkiem niedawno Ubisoft wydał tytuł stricte związany ze sportami zimowymi.

Shadow Tactics — komandosi w kraju kwitnącej wiśni

Czy ktoś z czytelników pamięta serię Commandos wydaną przez Pyro Studios i Eidos Interactive w 1998 roku? Minęło dokładnie 18 lat od premiery jednej z najlepszych gier akcji postawionych na taktykę oraz działanie w czasie rzeczywistym. Ta pełnoletnia już seria zebrała bardzo gorące oceny wśród graczy za świetne podejście do tematu zarządzania drużyną i szybkim podejmowaniem decyzji. Nie dziwne więc że zdecydowano się na rozwój serii (który niestety skończył się bardzo szybko), a wiele innych wydawców poszło w ich ślady.

Czas powycierać mutantami podłogę w Killing Floor 2

Zapewne większość starszego pokolenia pamięta czasy gdy po nocach zostawało się w kafejkach internetowych by wspólnie ze znajomymi spędzić czas na wirtualnych potyczkach. Toż to właśnie dzięki LAN-party zrodziła się gałąź gier kooperacyjnych, postawionych głównie na współpracę grupową i wspólne eliminowanie przeciwników. Kilka lat temu mogliśmy zaobserwować ogromny wysyp tytułów opartych stricte na grze ze znajomymi, a z roku na rok możemy je zacząć liczyć na jednej ręce.