The Slormancer - RPG akcji dla fanów pixelartu i kombinowania

Trzeba to z przyznać - ostatnimi czasy to właśnie małe studyjka i ich drobne produkcje, najbardziej przykuwają uwagę odbiorców. Wiele wysokojakościowych gier AAA, wychodzących spod myszek i klawiatur swoich twórców, kuleje pod względem wydajności, niespełnionych obietnic czy wysypujących się w dniu premiery, serwerów. Gry typu Indie czy dungeon crawler, ciągle zdobywają istne rzesze fanów.

Linux jako platforma do grania? No spoko, ale i tak pozostanę przy Windowsie. Dlaczego? Wygoda!

Naszły mnie wieczorem drobne przemyślenia. Z racji otwartego bloga oraz możliwości wylania z siebie wiadra żali na tym jakże dyskusyjnym portalu, chciałem się z wami podzielić opinią na temat optymalnego systemu pod pracę, ale i granie w gry wideo. Od młodości jestem czynnym użytkownikiem systemu operacyjnego Windows. Wykorzystuję go do pracy, rozrywki a przede wszystkim - do grania. Miałem tę sposobność spróbować swoich sił w przeróżnych kompilacjach Linuxowych na przestrzeni 20 lat, ale żadna nie kupiła mnie na tyle, by rezygnować z płatnego systemu na darmowy.

Czujnik tlenku węgla (Lanberg SR-1105) jako narzędzie przeciwników automatyzacji inteligentnego domu

Lanberg jest niszową firemką, która stara się zapełnić rynek tanimi, ale wydajnymi rozwiązaniami na poletku sieci internetowej oraz wszelakich akcesoriów z nimi związanych. Mimo że ich główną grupą docelową są narzędzia do rozbudowy serwerowni, sieci komputerowych oraz rozwiązań bezprzewodowych, w ofercie można znaleźć wiele akcesoriów należących do tzw. automatyzacji domów.

Logitech G333 - nareszcie przyszła pora na słuchawki douszne. Wygoda i jakość dźwięku w dobrej cenie!

Na warsztacie pojawiło się już wiele recenzji słuchawek dla graczy. Wśród topowych marek, nie mogło zabraknąć Logitech - producenta cieszącego się uznaniem wśród użytkowników, głównie dzięki wysokiej jakości produktów oraz ich świetnie dobraną specyfikacją. Do tej pory mogłem sprawdzić w praktyce, jak spisują się słuchawki nauszne ze średniej półki (G332 i

Cooler Master MasterBox NR200 (czarna) - pierwsze wrażenia z obudowy typu miniTower

Miniaturowe obudowy komputerowe są już na rynku od jakiegoś czasu, ale dosłownie od połowy zeszłego roku, obchodzą istny renesans. W związku z coraz widoczniej postępującym rozwojem miniaturyzacji komponentów komputerowych i ich odpowiedniego okrajania, wielkie i masywne konstrukty, zastępowane są przez mniejsze i o wiele smuklejsze obudowy. Wspomniana w tytule obudowa Cooler Master MasterBox NR200 to obudowa adresowana dla entuzjastów, właśnie takich niewielkich pecetów.

Genesis Thor 401 RGB - klawiatura dla zapalonych graczy ceniących jakość wykonania oraz design

Seria klawiatur z rodziny Thor od Genesis, stale powiększa się o nowe modele. Jeszcze nie tak dawno byłem dumnym posiadaczem Genesis Thor 300, który moim zdaniem był najlepszym wyborem w kwestii jakość=cena. Oferował wysokiej jakości przełączniki, dobre wykonanie oraz układ klawiatury, który wypadał bardzo dobrze przy nieco droższej konkurencji.

Paradise Lost - pierwszoosobowa przygodówka o ogromnym potencjale ... no, ale coś nie pykło :(

Pod koniec marca, światło dzienne ujrzała gra fabularno-przygodowa polskiego studia PolyAmorous. Twórcy przygotowali całkiem smaczny kąsek dla swoich odbiorców - graczy poszukujących odpowiednio opowiedzianej historii, przedstawionej z widoku pierwszej osoby. Jeszcze przed swoją oficjalną premierą, Paradise Lost przedstawiony został jako fabularyzowana historia podróży nastolatka w tajemniczy świat wojny, cierpienia, ale i nadziei.

Bezprzewodowy Home-Office na trzech komputerach jednocześnie? Klawiatura Natec Dolphin w akcji!

O zaletach pracy zdalnej nie ma co wspominać. Wielu z nas jest ciągle uwiązanych na smyczy pandemicznej przez pracodawców, którzy już teraz przewidują dłuższy niż dotychczas zakładali home-office. Ten trudny dla całego świata okres, przestawienie się na pracę w domu oraz rosnące ceny elektroniki użytkowej, stały się idealnym startem dla produktów niszowych. Dzięki takiemu stanu rzeczy, na rynku pojawiło się więcej urządzeń wskazujących, słuchawek czy klawiatur, często obsługujących więcej niż jedno urządzenie. Do takiego grona należy, mający niedawno swoją premierę - Natec Dolphin