Recenzja Serious Sam's Bogus Detour + konkurs!

Zapewne wśród czytelników nie ma osoby która nie słyszała o słynnym księciu Duke Nukem. Postać historyczna w oparciu o rozrywkę komputerową, przez kilka lat wydano wiele gier z jej udziałem. Gdyby dobrze się zastanowić, w świecie wirtualnej rozgrywki możemy wymienić jeszcze jedną postać, która również uwielbia rozwałkę i dzierżenie niebotycznie wielkich broni. Tak, to Serious Sam. Poznaliśmy go w 2001 roku kiedy to chorwacka firma Croteam wydała pierwszą część tej gry.

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Anywhere 2S i bezproblemowa praca na trzech komputerach

Na łamach bloga miałem możliwość przetestowania kilku wartych uwagi akcesoriów dla graczy. Były to w większości klawiatury, myszki oraz słuchawki. Tak się złożyło że przyszło mi sprawdzić jak spisuje się myszka firmy Logitech, tym razem do zastosowań stricte biurowych. W tym wypadku wybór padł na model MX ANYWHERE 2S który łączy się z komputerem przez Bluetooth i oferuje możliwość działania jednocześnie na trzech włączonych urządzeniach.

Niczym Winston „Wilk" Wolfe z Pulp Fiction - recenzja gry Serial Cleaner

"Jeden trup, brak głowy. To pół godziny stąd, więc będę za 10 minut ... dziewięć minut i trzydzieści siedem sekund później. Ty jesteś Jimmy? To twój dom? Zgadza się. Jestem Wolf. Rozwiązuję problemy. Świetnie, bo mam tu jeden ...". Chyba każdy miłośnik filmów Tarantino zna ten dialog. Tak, to słynna rozmowa z filmu Pulp Fiction z człowiekiem od rozwiązywania wszelakich problemów, a raczej takich związanych z zacieraniem śladów.

Dead Cells — wojowniczy, bezgłowy rogalik

Od jakiegoś czasu na rynku gier elektronicznych, możemy zaobserwować swoisty wysyp gier typu Roguelike. Gatunek ten postawiony jest przede wszystkim na generyczność budowanego świata a śmierć gracza, zwykle oznacza koniec zabawy. Zobaczmy jak to wyglądało w przypadku Everspace - przy zniszczeniu naszego statku traciliśmy całe zdobyte wyposażenie, ale wracaliśmy jako nowy klon pilota w nowym pojeździe.

Bardzo podobny system został zastosowany w grze