DJI Ronin-S — niesamowity gimbal dla zawodowców

Zapewne z poprzednich wpisów możecie z łatwością nakreślić dwa czynniki które są dla mnie priorytetowe w zakresie nagrań filmowych. Należą do nich oczywiście - jakość, oraz stabilizacja. I choć ta pierwsza w dużym stopniu należy do specyfikacji sprzętowej urządzenia, to już z tą drugą nie zawsze idzie ona w parze. Na wielu filmach wrzuconych do internetu można zaobserwować jak osobie nagrywającej trzęsie się ręka lub przy specjalnych najazdach, nagle kamera/aparat zbacza z wcześniej przygotowanego toru.

Acer Holo360 — interesująca kamerka sferyczna z dotykowym interfejsem

Na wielu znanych portalach społecznościowych możemy zaobserwować ostatnimi czasy, wysyp fotografii oraz filmów o charakterze sferycznym. Nie tak dawno zasługi za zgrabne połączenie kilkunastu lub kilkudziesięciu fotografii w jedno zdjęcie, zbierał cierpliwy twórca. Wraz z rozwojem technologii, taką operację wykonuje teraz automat. Prawie 2 lata temu otrzymałem na czas testów kamerkę - Ricoh Theta S

Dream Alone — polskie Limbo z domieszką powtarzalności

Ciekaw jestem ilu z was miało możliwość zagrania w bardzo mroczną ale i również mocno wciągającą platformówkę - Limbo? Ten fenomenalny tytuł skradł serca graczy na całym świecie, unikalnym podejściem do rozgrywki oraz swoistym minimalizmem mechaniki. Od jego premiery minęło już prawie 8 lat, choć w między czasie pewne polskie studio pracowało nad podobnym projektem.

Mam na myśli WarSaw Games które na podczas 5 edycji festiwalu gier indie i retro Pixel Heaven odbywające się w maju 2017 roku, oficjalnie zaprezentowało swoją nową grę.

Fury ThunderJet — tani zestaw 4 w 1 dla początkującego gracza komputerowego!

Chyba każdy gracz ma wbudowany taki dryg że jak trzeba zakupić nowe akcesorium do grania to musem jest przewertowanie czeluści internetu. Zazwyczaj skupiamy się na recenzjach portali technologicznych, czytamy obszerne specyfikacje techniczne lub nauczeni praktyką - wybieramy znane marki i linie sprzętowe. Są też tacy co z pieśnią na ustach są oddani zdaniu swoich ulubionych YouTuberów, ale na szczęście ten trend zanika.

Crysis - seria pierwszoosobowych strzelanek, która wymęczyła niejeden komputer PC

Ciekaw jestem ilu z Was - graczy, pamięta końcówkę 2007 roku i premierę gry komputerowej która na zawsze zmieniła oblicza branży elektronicznej rozrywki. Oczywiście mowa o Crysis - genialnej grze akcji z elementami strzelania, stworzonej przez studio Crytek, odpowiedzialne m.in za fenomenalnego Far Cry. Mimo prawie 11 lat od swojej głośnej premiery, tytuł ten wciąż może się szczycić świetną grywalnością oraz szatą graficzną której niewielki odsetek tytułów może podskoczyć.

Od lustrzanki do kompaktu, część 6 — Sony A9 potężnym bezlusterkowcem w rękach amatora

Choć w ostatnim wpisie wiedziałem już z jakim modelem wrócę do fotografii hobbystycznej, to doszedłem do wniosku że głupio trochę zakończyć serię szybkim poddaniem się. Zdecydowałem się kontynuować ją, odstając nieco od sztywnych recenzji tego typu urządzeń na rzecz luźnych informacji oraz własnych obserwacji. W końcu nie jestem na tyle wykształcony w kierunku fotografii by moja wiedza opierała się na zawiłych terminologiach. Bliższe mi określenie to - amatorszczyzna

Natomiast nie przeszkadza mi to w zdobywaniu nowych modeli do testów i obserwacji ich działania.

Cuphead — bajeczna platformówka dla masochistów

Niech was nie zmyli tak ponury i poruszający tytuł - ta gra naprawdę jest niesamowicie frustrująca, o tyle ile frustracja w tym wypadku wypada na spory plus. Przed państwem Cuphead - platformowa gra akcji od raczkującego StudioMDHR. Gdy w 2014 roku transmitowano materiał z E3 zobaczyłem cudo nad cudami - wymagającą grę platformową wyścieloną po całości animacjami rodem z lat 30 ubiegłego wieku. Twórcy ostro stanęli na głowie by po trzech latach produkcji wreszcie wydać swoją grę.