Przepis na kosmiczną sałatkę? Holy Potatoes! We're in Space?!

Jakiś czas temu mogliśmy przeczytać o klęsce nieurodzaju w świecie gier kosmicznych, jaka miała miejsce podczas premiery długo oczekiwanego No Man Sky. Gracze bardzo się zawiedli po tym jak okazało się że tytuł nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i był najprościej w świecie – mocno niedopracowany. Nie pomogły tłumaczenia, przeprosiny oraz zasypywanie łatkami. Gra była po prostu niegrywalna.

Robot Kohersen Mycook godnym rywalem Thermomix'a

Całkiem niedawno otrzymałem możliwość przetestowania nieco odmiennego tematycznie sprzętu z jakim możemy spotkać się czytając recenzje portalowe. Wizja sprawdzenia urządzenia oraz napisanie o nim recenzji, nieco gryzła się z dotychczasowymi ale postanowiłem dać jej szansę gdyż w końcu to też robot ... lecz tym razem kuchenny. W moje ręce dostał się tzw. następca Thermomix'a znanego ze swojej wielozadaniowości oraz pomocy podczas przygotowywania potraw.

Mam na myśli tytułowy Mycook firmy Kohersen.

Planet Coaster długo wyczekiwanym symulatorem parku rozrywki!

Jako wielki miłośnik wirtualnych symulatorów wesołego miasteczka, bardzo pozytywnie wspominam rok 1999 kiedy swoją premierę miał pierwszy Roller Coaster Tycoon studia MicroProse. Do dziś pamiętam muzyczny motyw przewodni tej części oraz ekscytację jaka wiązała się z tworzeniem nowych atrakcji i wypełnianiu nowych wyzwań. Doskonale pamiętam ekspansję na rynku podobnych tematycznie gier, kontynuacji a nawet niekiedy nieudanych klonów. Z biegiem lat temat symulacji zaczął gwałtownie zanikać, głównie za sprawą zbyt dużego nagromadzenia tytułów w krótkim czasie.