Kosmiczny symulator powrotu na Ziemię — recenzja The Long Journey Home

Ostatnimi czasy możemy zauważyć na rynku gier elektronicznych, prawdziwy wysyp tytułów postawionych na przetrwanie. Chyba najbardziej rozpoznawalnym tytułem jest This War of Mine, polskiego 11 bit studios. Gatunki te wymagają od nas pewnego dystansu do ciągłego wydawania dóbr na rzecz społeczności i korzyści z tym związanych. W tych przypadkach jesteśmy świadkami często beznadziejnych sytuacji w których każdy krok należy przemyśleć i być gotowym na porażkę.

Przywróć usunięte dane! Dr.Fone w akcji

Jakiś okres temu miałem nieprzyjemną sytuację w której przez "przypadek" usunąłem z telefonu dane wrażliwe, korespondencję SMS oraz kilka zdjęć. Zacząłem wtedy nerwowo szukać w internecie programów do przywracania, ale prawda była niestety taka że kilka działało a reszta nie. Po wielu próbach udało się wygrzebać większość danych, choć bezpowrotnie utraciłem pozostałe. Po tym doświadczeniu postanowiłem znaleźć jakiś wydajny i łatwy w obsłudze program do przywracania danych z urządzeń działających pod systemem Android.

Obiektyw 600 mm i slow-motion. Recenzja bajecznego aparatu — Sony RX10 III gen.

Całkiem niedawno miałem okazję przetestować jak radzi sobie z nagrywaniem materiału, kamerka sportowa od Sony - model FDR-X3000. W związku z tym że głównie nagrywam materiały recenzenckie lustrzanką cyfrową i robię duże ilości zdjęć także w sferze prywatnej, zacząłem się rozglądać za jakimś wartym uwagi modelem tej firmy. Nie ukrywam że moim konikiem są zdjęcia robione na dużym zoomie, co przydaje się także w fotografii przyrodniczej.

Festiwal nad festiwalami. Relacja z Pyrkonu 2017

Tak się składa że miałem już przyjemność pojawić się na dwóch wcześniejszych edycjach tego zacnego festiwalu. Tym razem jako bloger otrzymałem akredytację "medialną" i postanowiłem zrobić mini-relację z tej imprezy. W związku z tym że przyjechałem z żoną i przyjaciółmi, ograniczę się do ogólnego przedstawienia tego festiwalu, poruszając kwestie noclegowe, podział na sektory oraz ogólne wrażenia z wielkiego spędu ludzi który zastaliśmy.