Fuzja Total War z Cywilizacją po prostu musiała się udać. Recenzja Oriental Empires

Nigdy nie należałem do miłośników rozbudowanych gier strategicznych. Liznąłem takie tytuły jak Red Alert czy Total Anihilation, w ogóle nie skupiając się na pierwszych Cywilizacjach czy serii Anno. Uważałem że wplątywanie wątków politycznych, filozofii oraz rozbudowanej sztuki wojennej, jedynie szkodzi grom strategicznym, zamieniając je w symulatory. By zmienić zdanie, potrzebowałem kilkunastu lat. Pierwszą Cywilizację w którą grałem, doczekała się numerku nr 5, a choć nigdy nie miałem możliwości zagrać w serię Total War to wiem o niej o niebo więcej dzięki szwagrowi.

Gryzoń z trackballem wciąż żywy. Recenzja bezprzewodowej myszy Logitech MX ERGO

Ponad dwa miesiące temu miałem możliwość sprawdzić w praktyce, jak radzi sobie mysz komputerowa w działaniu na dwóch jednostkach jednocześnie. Do testów otrzymałem wtedy od zaprzyjaźnionej marki Logitech, model MX Anywhere 2S. Ten bezprzewodowy gryzoń okazał się świetnie wykonanym i zwinnie działającym, wielofunkcyjnym urządzeniem wskazującym.

Recenzja Dji Osmo Mobile - dodatkowa stabilizacja dla twojego smartfona

Wrzesień jest dla mnie bardzo dynamicznym miesiącem. Z roku na rok przybywa nowych obowiązków a i w sferze recenzenckiej dzieje się sporo dobrego. Niedawno rozpocząłem współpracę z oficjalnym dystrybutorem marki DJI w Polsce, firmą DJI-ARS. W przyszłości chciałbym się skupić na testach dronów, ale zauważyłem że mają oni również dostępne gimbale. Przypomniała mi się wideo-recenzja modelu X3 którą można było zobaczyć na portalu i zdecydowałem że spróbowałbym przetestować to urządzenie.

Od lustrzanki do kompaktu. Część 3 — poległem by powstać i polec ponownie

Komedii ciąg dalszy a i zniechęcenie zaczyna przybierać na sile. Powoli zaczyna mnie dopadać zmęczenie związane z dramatycznym poszukiwaniem idealnego pod siebie sprzętu do filmowania i dokumentowania ujęć. W pewnym momencie doszedłem do wniosku że nie ma szans na znalezienie dobrego kompaktu, mieszczącego się w moich kryteriach cenowych. Postanowiłem więc że postawię na hybrydę.

Jak na urlop, to z zapasem elektroniki. Recenzja plecaka Genesis Pallad 500

Rok szkolny niedawno się rozpoczął, pojawiły się tłumy młodzieży na przystankach autobusowych z werwą maszerujących w stronę swoich uczelni. Te rzędy zwartych plecaków na ich barkach poruszają się dostojnie jak młotki w znanym teledysku grupy Pink Floyd. A skoro już o plecakach mowa ... tym razem na warsztat dostałem nieco odbiegający od reszty akcesoriów do testów - plecak dla graczy. Z dystansem podchodzę do takowego określenia, gdyż ten bagaż może być i dla osób dużo spędzających w grach, ale też dla normalnych użytkowników elektroniki.

Airwheel Z5 — recenzja elektrycznej hulajnogi dla wysokich dorosłych

Wspominałem już że prócz suchych testów elektroniki, lubię zajmować się recenzowaniem mobilnych urządzeń elektrycznych służących do transportu. Dzięki współpracy z Airwheel Polska miałem niedawno możliwość przetestowania terenowego segwaya S5 a nieco wcześniej - hulajnogi elektrycznej. Tak się złożyło że podczas tych testów miałem na warsztacie urządzenie, skierowane dla osób nico niższych ode mnie.

Tanie klawiatury mechaniczne dla graczy. Recenzja Genesis Thor 300 i Thor 300TKL

Tym razem w moim warsztacie wylądowały dwie klawiatury mechaniczne marki Genesis. Miałem już możliwość przetestowania kilku modeli membranowych, w tym niedawno klawiaturę Rhod 400. Przyszły do mnie dwie wersje tego samego modelu - wersja dłuższa, oraz pozbawiona klawiatury numerycznej. Obie posiadają dedykowane podświetlenie, białe dla dłuższej oraz zielone dla krótszej.