Krótko o Transcend 2 TB

 • @Antykomunista!!! (niezalogowany): " NoSleepHD "

  Ja potrzebuje rozwiązania odwrotnego - żeby dysk mógł iśc spać.
  20.06.2016 12:59

 • Mam ten dysk od ponad roku i z kablem problemów nie ma. Problem jest natomiast z oszczędzaniem energii - niezależnie, do czego go nie podłącze (pecet, notebook, NAS), to talerze nigdy nie przestają wirować.
  15.06.2016 13:13

Save to Facebook jest początkiem końca poczciwego Pocketa #F8

 • Google ma Google Drive a MS OneDrive. Czy to oznacza początek końca poczciwego Dropboxa?
  14.04.2016 16:18

Jesteś informatykiem? – przecież jest dla Ciebie tyle pracy — po raz drugi

 • Przecież jest dla ciebie tyle pracy... w Warszawie. Niestety to jest problem, który sprawia, że ja jestem uwiązany w stolicy, choć nie cierpię tego miasta.
  05.04.2016 7:28

Karta czy abonament? Słów kilka o wyższości postpaid nad prepaid

 • Warto jednak zawsze samemu zrobić taką kalkulację. Ja np. siedzę na na kartę gdzie mam nielimitowane rozmowy na komórki i niewielki pakiet Internetu, ale właśnie tyle potrzebuje (nie SMSuje, na stacjonarne dzwonię bardzo rzadko). Do tego doładowanie prawie zawsze jest z jakimś bonusem, więc realnie ceny za pakiet są niższe. Zupełnie inaczej wygląda to np. u mojej mamy, która ma bonusy za staż w abonamencie i telefon, który akurat jej operator miał w dobrej cenie (warto wypatrywać, który operator ma deal z producentem na telefon, na którym nam zależy, czasem można trafić okazję).
  01.04.2016 17:43

Nowy Need for Speed — restart tylko z nazwy. Reszta niestety po staremu

 • @Shaki81: Bo ta gra właśnie taka jest. Przyjemny model jazdy i fajne samochodu zabite przez upierdliwe pomysły. Czasem można przejechać naprawdę fajny wyścig, ale w większości przypadków po drodze będą jakieś problemy.
  18.03.2016 11:48

 • @edmun: Ja wolę Underground 2 i Most Wanted. Nie ma problemów z tym, że są zawsze on-line, a w Underground 2 dodatkowo nie ma upierdliwych gliniarzy. Co do grafiki, to tak jak pisałem w recenzji - samochody wyglądają świetnie.
  17.03.2016 15:34

NLINUX: NVIDIA pracuje nad własnym systemem operacyjnym?

 • Równie dobrze może być to dystrybucja tylko dla programistów CUDA - w tym segmencie rynku nVidia działa praktycznie wyłącznie na Linuxie więc sensowne byłoby zrobienie dystrybucji wraz z cały środowiskiem potrzebnym programistom.
  17.03.2016 13:41

ownCloud 9 dostępny z nowościami we współdzieleniu i lepszą skalowalnością

 • @e X t 7 3: Na czym masz postawionego tego OwnClouda i jak intensywnie z niego korzystasz? Pytam, bo cały czas zastanawiam się nad postanowieniem czegoś takiego na własny i ewentualnie rodziny użytek, ale nie bardzo wiem gdzie to najlepiej hostować.
  09.03.2016 14:33

 • @e X t 7 3: Ubuntu serwer postawiony na PCcie czy jakis serwer dedykowany/wirtualny?
  09.03.2016 14:52

DSM 6.0 dla użytkowników domowych. Co potrafi nowy system Synology?

 • "Warto zapoznać się z wpisem na blogu PostgreSQL Addict, którego autor pokusił się o przeprowadzenie kilku benchmarków. Wyniki były dla Btrfs zaskakująco złe – kiepska przepustowość i bardzo duża fluktuacja wydajności, nie dziwi wyznanie autora, że żaden inny system plików nie przyniósł mu tyle frustracji i desperacji podczas testów co Btrfs. (...) Stąd też nieobecność w domowych urządzeniach Synology systemu Btrfs jest dziś nie tylko zrozumiała, ale i pożądana – żałować można tylko tych, którzy korzystają (np. w pracy) z większych macierzy dyskowych tej firmy i zdecydują się uruchomić menedżera kontenerów Dockera."

  Świetne wnioski. Przecież każdy w domu na swoim NASie odpala bazę danych na kilkanaście osób. Pomijam fakt, że systemu plików nie dobiera się na zasadzie "bo nowy" tylko zgodnie z przeznaczeniem. Zainstaluj sobie Windows Server i zobacz co ci Windows pozwoli uruchomić na ReFS a co nie.

  Dla porównania. Niedawno kupiłem Netgear ReadyNAS 102. To jest najniższa możliwa półka wśród NASów - dwa dyski, 600 PLN, konkurencja takich modeli jak DS215j Synology czy TS-231 QNAP. I jego najważniejszą cechą jest właśnie wsparcie BTRFS wraz z odpornością na bitrot. Do domowego archiwum rozwiązanie idealne i nie ma też problemu z wydajnością.
  09.03.2016 7:44

Takim Cię pamiętam – część 3. Zagadki systemu

 • Co do drukarek, to chyba "rebadgowane" HP były później. I uściślając, to nie tyle nie były to autorskie konstrukcje, co moduł drukujący był Canona. Ale tak się po prostu konstruowało drukarki - kultowe LaserJety HP były zbudowane na bazie tych samych modułów Canona co LaserWritery Apple.

  No i sam Classic - esencja piękna i fukcjonalności, genialne połączenie hardware'u i software'u pozwalające rozwinąć skrzydła konstrukcji ograniczonej budżetem.
  11.02.2016 12:00

Twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto... studiował we Wrocławiu?

 • Przecież wszyscy wiedzą, że Satoshi Nakamoto to Docent.
  01.02.2016 23:25

Elon Musk wśród nominowanych do najbardziej szkodzących rozwojowi

Lenovo Yoga 3 Pro — test laptopa pracującego w czterech trybach

 • @AntyHaker: Chodziło mi o mini HDMI.
  18.12.2015 12:36

 • @ndso (niezalogowany): W aplikacjach różnicy nie odczuwałem - Intel radzi sobie wzorowo z QHD. Nie polecam natomiast gier w tej rozdzielczości.
  18.12.2015 17:40

 • @mmm7mmm: Byłem zmęczony jak pisałem i jakoś nie wyszło podkreślenie specyficznej grupy odbiorców. Generalnie pewnym problemem jest jak Lenovo widzi tego laptopa (designerski gadżet) i jacy ludzie rzeczywiście powinni go kupić (tacy, którym te tryby pomagają w pracy)
  .
  21.12.2015 8:23

Złe tablety nie idą do nieba, czyli spowiedź przedśmiertna

 • Wpis miesiąca. Filmik the best!
  18.12.2015 0:00

Rok Linuksa nadejdzie... ale nie prędko

 • Roku Linuxa nie będzie, bo nie będzie już żadnego roku desktopa. Patrząc na to co się dzieje dookoła, widzę że urządzenia mobilne typu tablety i smartfony coraz częściej wystarczają ludziom do zadań, dla których wcześniej kupowali PCty. Wróżę, że niedługo w biurach zaczną się pojawiać jakieś Androidowe nettopy albo all-in-one'y i na nich większość będzie pracować.

  A z Debiana mam dobre wspomnienia. Jakiś czas temu instalowałem go na mojej Alphie - architektura, którą Compaq pogrzebał pod koniec ubiegłego wieku, a wydany w 2009 Lenny ciągle działał (choć wymagało to trochę pracy i postów na grupie debian-alpha) .
  16.12.2015 23:24