Lenovo Yoga 3 Pro — test laptopa pracującego w czterech trybach

 • "Jeśli chodzi o dziwaczne tryby pracy, to raczej traktowałbym to jako bajer - bez problemu da się bez nich żyć"

  no tak, da się bez nich na pewno żyć. Ale zwróć uwagę, że te tryby mogą nawet przydać się specyficznym użytkownikom, do których (jak pisałeś) skierowany jest taki typ komputera. A ponadto są one naturalną konsekwencją "przewracania" ekranu.
  tryb laptop - oczywiste
  tryb podstawki - dobrze sprawdza się przy prezentacjach, pozwala zmniejszyć odległość od tego małego ekranu, zwłaszcza przy złych biurkach
  tryb namiotu - świetny, zapewnia stabilność ekranu w trybie dotykowym
  tryb tabletu - oczywiście masz rację, nie da się porównać do "zwykłego" tabletu - ja z niego korzystam rzadko, gdy chcę poczytać pdfy z dala od biurka (a powiedziałem, że rzadko bo lubię czytać leżąc, zakreślam sporo w tekstach i wtedy korzystam z ... dziwacznego trybu namiotu)

  ps. nie korzystam z recenzowanej yogi ale z komputera działającego w ten sam sposób
  20.12.2015 22:59

CyanogenMod pokazuje, że jednak da się szybko aktualizować Androida

 • @lukasamd: to nie tak. Ty piszesz o problemach z gwarancją, i masz rację, producenci mogą, i często to robią, wprowadzać zapisy o utracie gwarancji w przypadku modyfikowania oprogramowania, ich prawo. Fundacja pisze o "warranty" - ale to nie jest gwarancja, przynajmniej nie w prawie polskim i europejskim. To odpowiedzialność sprzedawcy. W Polsce czasem nazywamy to reklamacją lub tak samo, gwarancją.
  To są zupełnie dwie różne rzeczy, dwa niezwiązane z sobą reżimy odpowiedzialności.
  ergo: custom rom to utrata gwarancji (z reguły) ale nie utrata "reklamacji" (odpowiedzialności sprzedawcy)
  09.10.2015 9:27

W Playu i Plusie płacz i płać – usunięcie aplikacji operatora grozi utratą gwarancji

 • @zoso71: wśród kilkudziesięciu głosów na forum znalazł się przynajmniej jeden rozsądny.

  Co ma do tego wywoływany przez wielu UOKiK??? Gwarancja jest umową, która może być kształtowana dowolnie (w ramach prawa rzecz jasna). Jeśli utracisz gwarancję możesz korzystać z szeroko rozumianego prawa ochrony konsumenta.

  Przeraża mnie, jak wielu użytkowników nie ma pojęcia o swoich prawach. Sam mam zrootowany telefon. Straciłem gwarancję? Tak! I co z tego? Nic! Jeśli uszkodzeniu ulegnie część telefonu (pomijam takie elementy jak procesor, w który ingeruję bawiąc się kernelami) to spokojnie korzystam z praw, jakie przysługują mi jako konsumentowi. Nie z gwarancji.
  06.05.2015 10:00

MC-02A — tania ładowarka bezprzewodowa w standardzie Qi

Abonament RTV – płacić czy nie? Przepisy są niejasne

 • @moher_ (niezalogowany): nie, to nie jest kwestia sporna, NSA się wypowiedział. Trzeba płacić za potencjalną możliwość oglądania ale pot. możliwość oznacza nie tylko posiadanie odbiornika ale i anteny, kabli etc. Ergo: telewizor podpięty do np. konsoli, w domu nie ma gniazda i kabli tv - płacić nie trzeba.
  15.10.2014 19:03

Projekt Android Silver zawieszony. Fani Nexusów mogą odetchnąć z ulgą

 • @AntyHaker: jestem posiadaczem nexusa 5 - przy niewielkim użytkowaniu wytrzymuje do 4 dni, przy intensywnym (kilka sms, kilkadziesiąt maili, godzina rozmów, rss, stałe podłączenie do sieci, trochę przeglądania internetu - to wszystko w ciągu jednego dnia) wytrzymuje do dwóch dni. Cóż, rzeczywiście żałosny wynik....
  17.09.2014 21:14

 • @AntyHaker: bardzo się cieszę, że nie masz internetu od dziś (i biorąc pod uwagę fakt, że nieznajomemu człowiekowi zarzucasz kłamstwo wierzę, że masz z netem długie doświadczenia). Najprościej by było, gdybym wysłał Ci link do wrzuconych statystyk z gsam battery monitor, ale biorąc pod uwagę przytoczony wyżej zarzut wobec mnie nie zamierzam z Tobą kontynuować dyskusji.

  A na marginesie: argument typu "wiem coś bo mam internet" jest niezbyt wiele wart. Ja wiem ile wytrzymuje na baterrii nexus nie dlatego, że mam internet tylko dlatego, że mam nexusa, korzystam z niego, ładuje go i nawet płacę za prąd (biorąc pod uwagę Twoją linię argumentacji to może mieć znaczenie).
  18.09.2014 18:23

 • @AntyHaker: chyba żartujesz? mam udowodnić, że nie kłamię?! gdybyś w pierwszym zamiast pisać, że opowiadam bajki zapytał jakiego kernela używam, jakiego romu, czy korzystam z programów optymalizujących baterię to by Ci chętnie odpowiedział, podesłał statystyki etc. A Ty oczekujesz ode mnie, że będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem?
  "nie ... bo nie" - nie, dlatego, że zarzuciłeś mi kłamstwo.
  19.09.2014 8:05

Uporządkuj wakacyjne wspomnienia: przegląd najlepszych aplikacji dla fotografów-amatorów

 • @rzr (niezalogowany): to prawda, fast stone jest świetny jako przeglądarka a i dobrze sobie radzi w podstawowej obróbce - odkąd go poznałem zostawiłem wszystkie inne programy (jestem trochę zaawansowanym amatorem i potrzebuję jedynie prostej obróbki wakacyjnej fotografii)
  06.09.2014 11:43

IFA: Huawei wspina się na szczyt, prezentuje 6-calowego flagowca i G7 dla młodzieży (aktualizacja)

 • @Gagman: @TomecekGD: niektórzy ludzie noszą marynarki

  marynarki, i jak już kiedyż pisałem, teczki, plecaki, saszetki, aktówki etc.. Cieszę się widząc, iż są jeszcze tacy, którzy znają te dziwne wynalazki i nie uznają kieszeni w spodniach za jedyny dostępny sposób noszenia swojego dobytku...
  05.09.2014 12:31

Seagate zapowiada dyski 8 TB

 • @Starchris: No to ja mam do Was w takim razie pytanie. Ostatnio zostały rozpowszechnione publicznie za zgodą twórcy, do zakupu wydania DVD oraz BluRay filmu Godzilla (2014). Czy według Was takie wydanie filmu można za darmo i legalnie ściągnąć z jakiegokolwiek portalu na swój dysk w komputerze i nieodpłatnie z niego korzystać na własny użytek, w celu np. jego oglądnięcia???

  odpowiadając na pytanie -tak.Nie zrozum mnie źle, nie chcę Cię urazić. Ale zanim zaczniesz wypisywać różne rzeczy to zapoznaj się z ustawodawstwem, orzecznictwem i stanowiskiem doktryny (w szczególności z takimi pojęciami jak "dozwolony użytek" i "domniemanie")
  28.08.2014 15:40

Do szkoły z tabletem czy z czytnikiem? Poradnik dla uczniów i ich rodziców

 • zupełnie nie rozumiem pomstowania "tradycjonalistów" (a mówię to jako człowiek, który pierwszy komputer miał na 5 roku studiów a w przedszkolu każdy otrzymany od dziadków grosz przeznaczał na książki). Wasze tradycyjne "kretki i ołówki" mają ze 150 lat historii - nie ważne zresztą ile bo to i tak nic na przestrzeni czasu. Świat się zmienia, edukacja wraz z nim. Tablet i czytnik to tylko narzędzia, nie od nich zależy jak zostaną wykorzystane, a od nauczyciela i rodziców. Zamiast narzekać lepiej zastanowić się, jak te narzędzia dobrze wykorzystać.
  26.08.2014 10:28

Noke – kłódka na miarę XXI wieku sterowana smartfonem

 • @Saracen: w końcu ktoś zrozumiał pomysł. Przydałoby mi się takie rozwiązanie, zdarzało mi się zapomnieć klucza to blokady roweru. A to że większość osób myśli, że jedyną dobrą blokadą jest podwójny łańcuch to.. noc cóż, taka kłódka nada się w bardziej cywilizowanym kraju.
  23.08.2014 21:12

 • @Jarek Palikot: co mam sobie darować? nie rozumiem, prosty jestem człowiek więc mi to wytłumacz
  23.08.2014 21:59

„Antyradar” w telefonie: testujemy aplikacje ostrzegawcze dla kierowców

 • @neXt___: lepiej, dużo lepiej. Wybacz mentorski ton ale jak pojeździsz więcej to przekonasz się, jak łatwo, nawet będąc spokojnym kierowcą, "dać się złapać". Mi ostatnio zdarzyło się coś takiego: wracam sobie z centralnej Polski, jadę przepisowo, dwa słowa do kolegi obok i nagle...pstryk. Pusta droga, noc, zgapiłem się (moja wina) ale sytuacja była typowa: nagle ograniczenie do 50 i zaraz fotoradar.
  23.08.2014 21:04

Calibre 2.0 z edytorem książek i niezmiennie brzydkim interfejsem

 • @sokoleokopr: wiele razy konwertowałem książki i dokumenty w calibre i powiem tak, jeśli wychodzą "klocki" to albo winny jest plik wyjściowy albo użytkownik , a może być i tak że to plik i użytkownik. Polecam pobawić się ustawieniami konwersji.
  A sam program: 5 na 5 gwiazdek. Ale żeby go docenić to trzeba mieć kilkaset lub więcej pozycji w swojej cyfrowej bibliotece.
  23.08.2014 16:12

 • @Fafrocel: chyba coś w tym , co piszesz, jest. Ja pisząc to, co napisałem opierałem się jedynie na własnym doświadczeniu: robiłem e-booki na androida (korzystam na komórce z MoonReader a on świetny wygląd właściwie każdej książce nadaje) no i na Nooka (bądź co bądź też android), i tu rezultaty były rożne. Ale faktem jest że jeśli chodzi o konwersję to ze mnie laik, calibre wykorzystuje przede wszystkim do trzymania porządku w plikach
  23.08.2014 20:51

Nowa seria dysków SSD od SanDiska: jest tanio i bardzo wydajnie

 • @neXt___: tak, to masło maślane. nie, to nie jest błąd.
  20.08.2014 18:20

 • @gryt (niezalogowany): wiesz, nie sądzę. Ale nie chcę się spierać. Po prostu obserwuję ewolucję słownictwa polskiego i mam wrażenie, że skróty angielskie zaczęły "żyć własnym życiem". O błędzie trudno mówić, jeśli nie masz reguł języka, a moim zdaniem, ale powtarzam, że to tylko moja opinia, powiedzenie "dysk SSD" nie jest błędem bo nie ma wyczerpujacych reguł dla zastosowania angielskich skrótów. Język żyje - zastanów się ile osób rozszyfruje skrót SSD? A skoro język ma służyć komunikacji to to, co komunikację czyni skuteczniejszą błędem być raczej nie powinni. Skróty tego typu oderwały się już dawno od swoich angielskich źródeł.
  20.08.2014 23:09

 • @Liberator: wiesz, zastanawiam się co by się stało, gdyby wejść do sklepu (np. MM) i poprosić o takie dziwy. Z czym by się wyszło?:)
  21.08.2014 12:34