Windows 10 w kompilacji 17692, czyli kolejne usprawnienia Narratora oraz innych elementów systemu

Przyjęty przez Microsoft model aktualizacji Windows 10 jest mieczem obosiecznym. Z jednej strony użytkownicy otrzymują szybsze aktualizacje, z drugiej są one mniej obfite w nowości, co niejednego rozczarowuje. W zasadzie trudno nie natrafić na komentarz, który sugerowałby dreptanie w miejscu i brak konkretnego kierunku rozwoju. Może i jest w tym trochę racji, jednakże należy pamiętać, że kiedyś kolejne odsłony systemów z tej rodziny były wydawane zdecydowanie rzadziej.

Pół roku z LG G6, czyli przemyślenia, możliwości i stłumiony potencjał

Wiele osób, w tym do niedawna i ja, żyje w przeświadczeniu, że flagowy smartphone posiada wszystkie cechy niezbędne do pełnego zadowolenia swojego posiadacza. Dlatego też od zawsze chciałem wejść w posiadanie tego typu urządzenia, aby samodzielnie zweryfikować takowy pogląd. Problemem jest oczywiście cena, która zazwyczaj stanowi barierę nie do przebicia, co zmienił szybko taniejący LG G6 (specyfikacja oraz inne fakty tutaj).

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, czyli brak większych nowości w Windows 10 17682

Osoby regularnie instalujące testowe kompilacje Windows 10 (lub czytające o nich) na pewno już dawno zauważyły, że przez większość czasu wprowadzają one zaledwie drobne rzeczy. Tylko pojedyncze wydania są nieco obszerniejsze, co przy cotygodniowej częstotliwości ich udostępniania nie jest niczym zaskakującym. Jak nie trudno się domyślić po takim wstępie, najnowsza odsłona (17682) niczym nie zaintryguje.