Jak obliczyć gęstość pikseli ekranu?

Wybierając nowy smartfon, tablet czy telewizor możemy kierować się szeregiem wytycznych, w tym określonych - interesujących Nas - parametrów technicznych. Kluczowymi mogą być m.in. parametry opisujące ekran - dzięki nim uzyskamy zbliżony pogląd na jakość obrazu, jaką dane urządzenie będzie Nam w stanie zaoferować.

Najpowszechniejsze parametry opisujące ekran, to jego rozmiar (wyrażony w calach) oraz rozdzielczość (wyrażona w pikselach).

Z Apple wreszcie mogę stale cieszyć się designem

Apple pokazało niedawno kolejny przykład swej pieczołowitej dbałości o design. Entuzjaści firmy dobrze wiedzą, iż od lat przywiązuje się w niej sporą wagę doświadczeniu użytkownika z produktem, wraz z odpowiednio budowanym wrażeniem - już od etapu rozpakowywania. Znanym jest - kontrowersyjny w oczach niektórych - pedantyzm Steve'a Jobsa, dla którego design obejmował nie tylko widoczne części urządzenia, ale i te których przeciętny użytkownik miał nigdy nie ujrzeć (tą postawę odziedziczył po przybranym ojcu). Ogromny akcent na design, jakim

Udawanie Androida może być przydatne

Jeżeli używasz telefonu, dziś prawdopodobnie jest to telefon z Androidem (wg części źródeł ponad 80% udziału na rynku) . W praktyce jednakowoż określenie "telefon" nie jest już zbyt adekwatne by opisywać, czym właściwie jest urządzenie które trzymasz w dłoni - bliżej mu bowiem do zminiaturyzowanego komputera, niż prostego narzędzia telekomunikacyjnego. Podobnie do PeCeta możesz na nim instalować aplikacje (nierzadko te same), a szybkość ich uruchamiania oraz płynność działania będą zależały m.in.

Najnowszy smaczek w Notepad++

Jedną z nowości świeżo wydanej wersji 7.5.1 Mojego ulubionego edytora tekstowego Notepad++ jest tzw. "spiritual quote" - nowy ukryty "smaczek" (tzw. "easter egg" ). Najprostszym sposobem na jego doświadczenie jest wpisanie w oknie programu "Notepad++ #3" (bez cudzysłowu), zaznaczenie oraz kliknięcie F1 z klawiatury (wywołujące zazwyczaj okienko "O programie" - jednak tym razem...

Jak skutecznie pozbyć się klientów?

Częstokroć obecne w świecie aplikacji mobilnych reklamy mogą stanowić dość kontrowersyjny temat, głównie z uwagi na - nie tak łatwy do uzyskania - delikatny balans pomiędzy potrzebą stosowania reklam w celach generowania przychodu, a komfortem użytkowania aplikacji, czy etyką w relacji z użytkownikiem. Świeży incydent dot.