2400 stron niekompatybilnych z IE8

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował listę 2400 stron internetowych, które są niekompatybilne z przeglądarką Internet Explorer 8.

Listę można pobrać w postaci pliku instalacyjnego dla Visty oraz dla XP. Po jej instalacji Internet Explorer 8 przy przeglądaniu stron na niej zawartych automatycznie przełącza się w tryb kompatybilności, przycisk kompatybilności nie jest nawet wyświetlany.

Na liście opracowanej przez Microsoft jest wiele popularnych stron: Apple.com, CNN.com, eBay, Facebook, Google.com, NYTimes.com a nawet Microsoft.com. Jest też trochę stron polskich: onet.pl, google.pl, nasza-klasa.pl, allegro.pl, wp.pl, interia.pl, wrzuta.pl, o2.pl, gazeta.pl, fotka.pl, otomoto.pl, orange.pl, plusgsm.pl, poszkole.pl, fora.pl, photoblog.pl, ebay.pl, gratka.pl, rozklad-pkp.pl i travian.pl.

Lista powstała, ponieważ nowa wersja IE jest o wiele bardziej zgodna ze standardami internetowymi. Wiele jednak stron przy otwieraniu ich przez IE8 zakłada, że ma do czynienia ze starszymi wersjami tej przeglądarki i celowo generuje kod zgodny z nimi a niezgodny ze standardami a więc i wersją najnowszą Internet Explorera.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza